10 порад про те, як грамотно підібрати персонал

4-24-2020

Для будь-якого виду бізнесу потрібні працівники. Особливо гострим це питання стоїть на різних виробництвах і в комерційних фірмах, там де зі співробітником належить спілкуватися особисто. При віддаленій роботі (інтернет-проект, інтернет-магазин і так далі) важливість правильного підбору персоналу трохи нижче, хоча і в цих випадках слід дивитися в обидва. Хочемо порекомендувати маринтрафик

Коли ви для фірми вибираєте людину, яка не справляється зі своїми обов’язками, то це негативним чином позначається на продуктивності. Поганий співробітник може створити в колективі занепадницькі настрої і негативну атмосферу, тому важливість підбору персоналу важко переоцінити.

Компанія Омега персонал надає висококласних фахівців, що працюють з аутсорсингу. Якщо ви шукаєте для свого бізнесу співробітників, то можна тимчасово скористатися такими послугами. Тим більше що в подібних фірмах всі працівники є професіоналами.

А щоб правильно підібрати співробітника необхідно дотримуватися наступних правил. Застосовуючи їх ви 90% убезпечите себе від неприємностей, пов’язаних з поганим персоналом.

Порада№1
Якщо ви подаєте вакансію, то необхідно її чітко позначити. І зовсім неважливо, буде це інтернет-портал підбору персоналу або місцева газета. Вкажіть всі критерії за якими випроводите відбір, щоб потенційні співробітники розуміли свої можливості.

Порада № 2
Перед подачею оголошення про прийом на роботу спробуйте пошукати кандидата використовуючи рекомендації. Може хтось із знайомих або партнерів по бізнесу здатний допомогти вам у цьому. Дуже часто такий метод дає хороший результат.

Порада № 3
Необхідно грамотно провести інтерв’ю з потенційним працівником. Для цієї мети потрібно заздалегідь скласти список питань, які ви плануєте задати людині. Ніколи не можна зачіпати теми, що стосуються спірних питань, таких як расова і релігійна приналежність, соціальний статус і так далі. Оцінюйте кандидата в першу чергу за професійними якостями.

Існує список знайомих всім питань, які задають роботодавці. Постарайтеся його уникати. Він наступний:

Чому ви хочете влаштуватися на цю роботу?
Де ви працювали до цього і чому звільнилися?
Що ви хочете від нової роботи?
Ваші позитивні сторони і так далі.
На всі подібні питання людина зможе підготувати відповіді, і вам потрібно здивувати його. Таким чином можна зрозуміти справжню цінність майбутнього працівника. Задавайте питання наступного характеру:

Якого свого начальника ви вважаєте краще за всіх? Які його якості?
Який у вас був найгірший начальник?
Щоб ваш роботодавець міг зробити, щоб стати більш успішним у бізнесі?
Розкажіть яку ви змогли вирішити конфліктну ситуацію на попередній роботі?
Придумуйте питання самостійно і задавайте їх потенційному працівнику. З їх допомогою можна зрозуміти набагато більше, ніж використовуючи типові.

Порада № 4
Створіть на інтерв’ю невимушену атмосферу для спілкування. Так можна отримати більше інформації про об’єкт своєї уваги. Постарайтеся зробити так, щоб вас весь цей час не відволікали сторонніми питаннями.

Порада № 5
Повністю уявляйте весь хід інтерв’ю. Попередьте потенційного кандидата на посаду про те, скільки триватиме опитування і запитайте дозволу зателефонувати його колишньому начальнику. Якщо людина починає нервувати при такому питанні, значить не все чисто з його попереднім місцем роботи. Ініціатива на співбесіді повинна повністю виходити від вас.

Рада № 6
Намагайтеся так поставити бесіду, щоб кандидат говорив більше вас. Дайте йому можливість висловитися і повністю розкрити свої позитивні і негативні якості. В ідеалі ви повинні тільки задавати питання, за рідкісним винятком, звичайно.

Порада № 7
Записуйте всю інформацію про кожного присутнього на співбесіді людині. Це дозволить вам надалі правильно оцінити всіх кандидатів.

Порада № 8
Обов’язково надайте випробуваному можливість задавати питання. Таким чином можна зрозуміти особливості його мислення і розвитку, а також зрозуміти навички спілкування з іншими людьми. Замкнуті в собі люди рідко бувають хорошими співробітниками.

Порада № 9
В кінці співбесіди надайте інформацію про підвалини компанії і відносинах між співробітниками. Розкажіть про принципи роботи і обговоріть такі моменти як час, оплата праці та обов’язки співробітника. Подякуйте за увагу і нагадайте про те, що в разі позитивного рішення ви обов’язково через кілька днів зв’яжетеся з кандидатом.

Порада№10
Після цього проаналізуйте всіх потенційних співробітників з наступних трьох питань:

Чи здатний кандидат справлятися зі своїми обов’язками.
Чи є у нього бажання працювати?
Чи здатна людина до навчання і змін?
Якщо ви відповіли позитивно на них, то в 90% випадків це ваш співробітник. У тому випадку коли таких людей кілька дивіться на перше враження про кандидата. Будь-який роботодавець повинен бути хорошим психологом і тоді він зможе підібрати відповідний персонал для своєї компанії.