Боротьба влади з піратством в Інтернеті

694

Боротьба з піратством у Росії

Всім привіт!

З 1 серпня 2013 року набуде чинності закон, спрямований на боротьбу з піратством в Інтернеті. Відомо, що піратство в Інтернеті є проблемою світового масштабу, а в Рунеті це відчувається особливо. Боротьба з незаконним використанням фільмів і аудіозаписів буде продовжена саме за допомогою цього нового закону.

До речі, з соціальної мережі ВКонтакте останнім часом почали масово зникати аудіозаписи. Причому цікаво, що більшою мірою це композиції іноземних виконавців, які не давали своєї згоди на розміщення своїх пісень в соціальній мережі ВКонтакте.

Проти нового закону, а точніше поправок в старий закон, проголосував лише один депутат, інші ж 337 підтримали нові способи боротьби з порушеннями авторських прав.

Сам закон має на увазі відповідальність всіх сайтів за порушення авторських прав. Більш того, новий закон говорить про необхідність сприяти тим, хто бореться з піратством, зобов’язує сприяти припиненню порушень авторських прав, розповсюдження піратської продукції.

У компанії Яндекс заявили, що не підтримують новий закон, який зобов’язує пошукові системи повідомляти про порушення при їх виявленні. Причому робити це вони повинні в обов’язковому порядку. У компанії заявили, що нічого крім збитків окремим сайтів і втратам всьому Рунету ці дії з боку влади не принесуть.

Отже, за законом, вступає в свою законну силу 1 серпня 2013 року, кожен власник може домагатися блокування будь-якого інтернет-ресурсу, якщо з тих чи інших причин адміністрація відмовиться видаляти матеріали, якими володіє власник. Це більшою мірою стосується серіалів і фільмів.

Спочатку законопроект передбачав боротьбу з порушенням прав правовласників будь-якого контенту, але згодом депутати зрозуміли, що виконання цього закону просто не потягнуть контролюючі органи та судові інстанції, так як порушень подібного характеру буде дуже багато. Саме тому, щоб побачити, як буде вестися така робота по припиненню порушень авторських прав, законодавці вирішили зупинитися лише на відео контенту.

Згодом, якщо закон буде добре працювати, можливе введення подібних санкцій і зобов’язань для тих, хто поширює будь-який контент без відома правовласника. Подивимося, до чого все це призведе.