Чеська мова: вчимо

6-18-2018

Вивчення чеської мови, на якій говорять більше 11 мільйонів чоловік, дозволить не тільки пізнати весь колорит одного з давніх мов, але й претендувати на отримання безкоштовної вищої освіти в одному з провідних Вузів Чехії.
Чеський відноситься до групи мов західних слов’ян, а значить, носіїв білоруської, російської та української мов він родинно близький і в навчанні проблем не виникне. Хочу запропонувати изучение чешского языка

Перш ніж вивчати чеську мову з нуля, важливо знати, що він включає в себе 4 групи діалектів: чеської, моравсько-словацька, сілезький, гавацкий.

Чеська мова: вчимо

Основні літературні норми і правила мови були сформовані в XV столітті.

Багато чеські слова настільки схожі на російські, що часом виникає сумнів — а чи правильно я побудую пропозицію?

Якщо, наприклад, в англійській мові слова запам’ятовуються за фактом і не дають можливості засумніватися в їх значущості, в чеському до вирішення цих питань слід підходити з обережністю.

Наприклад, zapomenat (звичний для російської мови співзвучно — запам’ятовувати) – насправді перекладається як забувати, cerstva (близьке до російського — черствий) – означає свіжий і т. д.

Вивчення чеської мови

У будь-якому підручнику чеської мови, увагу привернуть 2 наступних пункти:

? Значок наголоси над голосними буквами. У чеській практиці такий знак вказує не на наголос, а на довготу звуку, тягнути його потрібно удвічі більше звичайного. З інтонацією проблем не виникне інтонація завжди падає на перший склад.

? Незвична буква «ř» читається як м’який злегка картавий звук «rž» — щось середнє між російськими [р] і [ж] (рь).