Що буде якщо взагалі не платити кредит банку-наслідки для боржників

234

Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про наслідки несплати кредиту.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. чи можна відмовитися від власного боргу;
 2. що чекає позичальника після декількох прострочень;
 3. як стягуються гроші з неплатника;
 4. чи можна втратити квартиру при несплаті іпотеки;
 5. в яких випадках допускається не платити кредит банку.

Чи варто платити кредити

У житті більшості з нас є мрії, які неможливо здійснити з тими доходами, які платять щомісяця на роботі. Однак, з давніх пір люди знаходять вихід з подібних ситуацій. Для цих цілей вони займають у родичів, шукають додатковий заробіток або просто займаються шахрайством.

В останні роки набирає обертів банківський кредит. Це можливість для кожного зробити дорогу покупку сьогодні, а розплачуватися за придбання невеликими частинами кілька років.

При оформленні банківської позики багато хто впевнений, що ніяких проблем в майбутньому не буде з їх фінансовою спроможністю. Не завжди удача на стороні таких осіб, і деякі події вибивають з колії платників по кредиту і змушують їх ухилятися від внесення щомісячних сум.

Результатом прострочень і несплати стають настирливі дзвінки з банку і навіть несподівані візити за місцем проживання. Такі обставини мало кого порадують, але якщо нічим платити, то доведеться зіткнутися з цим.

Чому з’являються люди, які бажають будь-що-будь “вибити” з вас гроші? вся справа в тому, що ви підписували договір в банку, в якому чітко позначені терміни оплати, сума, ваші паспортні дані та інші відомості. Ви взяли гроші в борг законно-будьте ласкаві повернути їх в установленому порядку.

Порушення пунктів договору-це невиконання закону, за яким слід відповідальність. Оформляючи кредитні кошти, ви повинні чітко усвідомлювати можливі наслідки. Брати чужі гроші в борг-це серйозний крок, який може в подальшому зіпсувати вам життя.

Ви взяли на себе відповідальність, а тому закон зобов’язує вас виконати її в рамках підписаного з банком договору. У житті бувають різні ситуації, і якісь з них можуть звільнити боржника від сплати кредиту.

Однак, процедура відмови від боргу не пройде без неприємних наслідків. Давайте більш детально розберемося з цими наслідками.

Що принесе несплата за боргами

Після першої прострочення вас точно не чекають погані новини. У цьому випадку представник банку зателефонує і ввічливо повідомить про наявну заборгованість, а також уточнить найближчу дату платежу і суму для внесення.

Однак, якщо період несплати розтягнеться на кілька місяців, то поблажок від кредитора чекати не варто.

залежно від суми та кредитних умов, для неплатника можуть бути наступні наслідки ухилення від платежів:

 • нарахування пені та штрафів . Це найбезпечніший варіант. Як тільки ви сплатите хоча б частину суми, що вимагається, банк від вас відстане, правда, на короткий час;
 • постійні дзвінки з банку . Вас регулярно будуть інформувати про заборгованість і розпитувати передбачувану дату внесення грошей;
 • обмеження деяких прав . Наприклад, ви не зможете покинути кордони країни;
 • вимога банку сплатити всю суму боргу достроково . В цьому випадку кредитна організація розриває з вами договір в односторонньому порядку і інформує про те, що щомісячні платежі скасовуються. Замість них вам потрібно внести відсутню суму за один раз;
 • витребування суми боргу з поручителя . Якщо він не зможе внести необхідну суму в повному розмірі, то відповідати за боргами ви будете разом. Наприклад, якщо ваш колишній чоловік або дружина не платить кредит, то відповідальність ляже на ваші плечі при оформленні вас в якості поручителя;
 • продаж боргу колекторам . В цьому випадку спеціальний посередник купує вашу заборгованість у банку, а потім намагається змусити вас розплатитися. Колектори за рахунок цього і живуть, а тому всіляко «дістають» своїх «клієнтів». Вам можуть дзвонити в нічний час, приходити за місцем вашої реєстрації або проживання, надсилати листи з проханням про оплату. Важливо розуміти, що діяльність колекторів регулюється законами, і порушення останніх дозволить звернутися вам до суду. Знайте, що робити послугу колекторам, називаючи свої контакти, ви не зобов’язані, в разі, якщо не давали згоду банку на продаж боргу;
 • арешт майна . Якщо банк подав на вас до суду, до винесення рішення може бути заарештовано ваше житло, техніка, автомобіль та інше майно;
 • примусовий продаж власності . Якщо суд постановить таке рішення, то ваше майно буде примусово продано на торгах за низькою вартістю для покриття наявної заборгованості;
 • кримінальна відповідальність . Якщо сума заборгованості понад 1 500 000 рублів;
 • суд може винести рішення про примусові роботи на строк до двох років або арешт на строк до півроку .

Позичальник повинен знати, що чергова прострочення істотно псує його кредитну історію. Шанси на отримання кредиту в майбутньому стають рівними нулю. Кредитна історія одна на всі банки, а це означає, що інформація про ваших прострочених платежах надійде в усі інстанції, і видати кредит надалі вам навряд чи хтось захоче.

що буде, якщо не платити кредит, залежить від декількох факторів:

 • суми боргу;
 • терміну неплатежу;
 • у чиїй власності знаходиться куплена нерухомість або інше велике майно (якщо ви перебуваєте в шлюбі, і, наприклад, дружина не платить кредит, вам доведеться також нести відповідальність за її дії);
 • скільки у боржника заборгованостей і в яких банках;
 • чи є поручителі і заставу.

Наслідки ухилення від сплати боргу досить неприємні. Однак, необхідно усвідомлювати, що вашому життю і здоров’ю, а також вашим близьким загрожувати ніхто не має права.

Якщо якісь особи, які називають себе колекторами, погрожують нашкодити вам, сміливо складайте заяву в поліцію, так як дані дії протиправні.

Ви, звичайно, теж є порушником, але проявляти щодо вас незаконні дії не допускається. Наприклад, якщо ваш син не платить кредит, – це не привід для дзвінків колекторів на вашу адресу.

Також боржнику необхідно грамотно поводитися з банківськими представниками і колекторами. Якщо ви не будете відповідати на дзвінки, відкривати двері та іншими способами станете ухилятися від відповідей, це тільки налаштує людей проти вас, що може спричинити за собою найсуворіше покарання з можливих.

Обов’язково йдіть на контакт з колекторами і банківською службою безпеки: не варто таїти якісь події, розкажіть про свої невдачі і життєвої ситуації. Можливо, все не так погано, і вихід можна знайти спільно.

Яким чином відбувається примусове повернення боргу

Якщо ви довгий час не платите за боргами, це не означає, що так буде тривати до закінчення терміну банківського договору. Уповноважені особи будуть робити все можливе, щоб повернути витрачені вами гроші. Найдієвіший спосіб для цього-примусове повернення коштів, який можливий лише за рішенням суду.

послідовність дій банку в цьому випадку наступна:

 • для початку представники переконаються у вашій реальній неплатоспроможності( цим займається служба безпеки);
 • після як мінімум трьох прострочень, банк пише позовну заяву до суду;
 • рішення судового органу в 99% відсотків буде на користь позивача, а це означає, що вам доведеться повернути заявлену банком суму.

рішенням суду може бути постановлено:

 • примусове зняття коштів з будь-якого наявного у вас банківського рахунку (якщо він у вас, звичайно, є) . Тут розглядається не тільки банк-кредитор, а й будь-який інший, де ви зберігаєте власні кошти (зарплатні рахунки, депозити та інше). Для цілей вилучення не підійдуть лише ті гроші, які отримані в якості соціальних виплат або державного фінансування;
 • арешт майна . Наприклад, ваша квартира виставляється на публічні торги. Коли знаходиться покупець, внесена ним сума покриває ваш борг. Ви залишаєтеся без заборгованості, але і без частки майна.

Якщо ваш борг становить 100 000 рублів, арештована нерухомість оцінена в 5 000 000 рублів, а по кредиту нічим платити, то, звичайно, ніхто не буде займатися продажем квартири з торгів. ВЦьому випадку банк знайде інший спосіб отримати гроші з вас.

Що буде, якщо не платити іпотеку

Давайте розберемося, чи можна не платити іпотеку. Вважається, що банк має право продати житло неплатника тільки при наявності іншої нерухомості для проживання.

Також багато хто думає, якщо в квартирі прописані неповнолітні діти, то банк не може зазіхати на іпотечне житло. Однак, дані правила діють при звичайному кредиті.

Іпотека дозволяє банку розпоряджатися предметом застави на свій розсуд за будь-яких обставин.

Якщо ви не здійсните один платіж, то почнуться дзвінки з банку з проханням здійснити оплату. Друга прострочення стане “дзвінком” для кредитної організації зі складання позову до суду. На третій місяць здійснюється подача документів на неплатника в судовий орган.

банк має право подати до суду, якщо:

 • сума заборгованості перевищує 5% від суми боргу;
 • термін заборгованості перевищує три місяці.

При цьому банки йдуть до суду неохоче. Це пояснюється тим, що дана дія для них невигідно. За результатами суду виноситься рішення про продаж житла з прилюдних торгів.

Виручена сума піде на відшкодування банку та оплату судових витрат з проведення торгів. В результаті отримані гроші будуть набагато менше тієї суми, що була спочатку видана банком.

Якщо нерухомість не буде продана в перший місяць торгів, то її вартість знижується на 15%. Далі, ціна знизиться ще на 25%. Такі наслідки призводять до того, що банки намагаються вирішити ситуацію в досудовому порядку.

Якщо ви розумієте, що не в силах нести тягар іпотеки, не відкладайте похід в банк. Поясніть ситуацію, що склалася, надайте підтверджують ваше невигідне становище документи. Банки охоче йдуть назустріч клієнтам.

у цьому випадку вам буде запропоновано:

 • оплачувати тільки суму основного боргу. Як тільки ваш фінансовий стан покращиться, ви зможете вносити і відсотки;
 • збільшити термін кредиту;
 • тимчасова відстрочка по сплаті щомісячного платежу до моменту поліпшення обставин.

Продаж житла через торги – вкрай рідкісне явище, а тому у боржника є всі шанси залишити квартиру у власності.

Бувають і такі випадки, коли платник продає свою квартиру, що знаходиться в заставі у банку. Замість неї купується нерухомість за меншу суму. Різниця в ціні покупки і продажу віддається банку для заліку боргу.

Важливо вчасно звернутися в кредитну організацію і вирішити питання до позовної заяви.

Чи дозволяє закон не платити кредит

Якщо ситуація з оплати кредиту вийшла з-під контролю і коштів для внесення на рахунок банку немає, все ж існує вихід з цієї ситуації. Причому він не один.

Залежно від обставин, що склалися і причин прострочення, ви можете скористатися декількома способами уникнути платежів на якийсь час або зовсім звільнитися від них.

до таких належать:

 • реструктуризація боргу . Якщо вас звільнили, скоротили, організація, в якій ви працювали, ліквідована, ви пішли в декрет, то можете скласти заяву про неможливість виплатити кредит в банк. Для цього вам знадобиться надати документи, офіційно підтверджують вашу неплатоспроможність (трудову книжку, наприклад). Кредитна організація піде вам назустріч, збільшивши термін кредиту, зменшивши суму платежу або звільнивши від вилати пенею на якийсь період. якщо ви напишіть заяву на звільнення за власною ініціативою (або такою вона буде на папері), то це не буде приводом для реструктуризації;
 • рефінансування боргу . Ви відправляєтеся в інший банк і оформляєте новий кредит на більш вигідних умовах (зазвичай, під меншу процентну ставку). Новий банк викуповує ваш борг у кредитора, якому ви і виплачуєте позику;
 • продаж зобов’язань . Ви можете перепродати свій борг іншій особі. Наприклад, ви взяли автомобіль в кредит, але розумієте, що розплатитися не зможете. Знаходиться людина, яка бажає їздити на вашому транспортному засобі і платити за нього справно. Якщо банківську організацію влаштує дана кандидатура, то ви платити більше ви нічого не будете. Якщо ваш чоловік не платить кредит, а ви брати участь в його відносинах з банком не бажаєте, тоді можна знайти покупця на його борги і забути про цю проблему;
 • банкрутство . З 2015 року фізична особа має право оголосити себе банкрутом. Це досить складна процедура, що вимагає великого пакету документів і тривалих походів по інстанціях. Рішення про вашу неплатоспроможність виносить суд. За результатами засідання буде прийнято продати наявне у вас майно на публічних торгах, а виручені гроші передати кредитору;
 • розірвання банківського договору при знаходженні в ньому помилок . Щоб їх виявити, потрібно грамотний і досвідчений юрист, який знайде зачіпку, що дозволяє зовсім відмовитися від виплат. Правда, послуги юриста в цій сфері будуть коштувати дорого.

Висновок

Тепер ви знаєте, як не платити кредит на законних підставах і уникнути серйозного покарання. Головне, грамотно підійти до цього питання, і не варто вести себе з банком так, як ніби ви йому нічого не повинні.

Якщо ви оформили суму на своє ім’я, то не варто ризикувати заради неї власними нервами, постійними переживаннями і думками про непримітне майбутнє.

Зробіть все, щоб уникнути прострочення по кредиту. Якщо ж вони допущені, то своєчасно прийміть заходи, які дозволять зберегти чесне ім’я і не приведуть до серйозних неприємностей.