Де зберігати гроші, щоб вони примножувалися-топ-5 банків та інші способи зберігання грошей

373

Здрастуйте! у цій статті поговоримо про те, як і де краще зберігати гроші.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. як уберегти і зберегти свої накопичення;
 2. які банки пропонують вигідні умови для зберігання;
 3. чи варто зберігати гроші вдома.

Зберігання заощаджень у банку

Якщо в планах у людини або сім’ї якесь велике придбання, відпустка або оплата освіти дітей, виходить, що гроші повинні бути в цілості тривалий період. У такій ситуації частину коштів можна залишити вдома, а решту помістити на зберігання в банк. Найчастіше рекомендують відкривати депозит.
подивимося, що радить нам на цей рахунок експертна спільнота:

 • такий спосіб зберігання не дозволить витратити всі накопичені гроші;
 • завдяки депозиту, кошти захищені від впливу інфляції;
 • ризик втратити гроші мінімальний. Наприклад, якщо сума ваших накопичень становить або перевищує 700000 рублів, то їх краще розділити навпіл і помістити в різні банківські організації. Але перед цим потрібно переконатися, що обраний банк входить в систему державного страхування вкладів.

Зараз визначимося, який вид депозиту вибрати. Це буде залежати від того, які операції будуть відбуватися за даним депозитом. Наприклад, якщо відкрити депозит класичного вигляду, то можливість поповнювати рахунок буде відсутній. Не можна буде зняти гроші з відкритого рахунку, тобто на весь період відкриття про ці кошти доведеться забути. Але саме такий депозит приносить своєму власникові максимальний дохід.

Другим за затребуваністю є внесок на довгий термін з можливістю поповнення. Їх основна перевага полягає в більш високому рівні прибутковості і фіксованою банківською процентною ставкою на весь термін вкладу.

1. Далі розглянемо пропозиції ряду російських банків для відкриття вкладів.

В якому банку краще зберігати гроші: короткий огляд

 1. сбербанк . Пропонує різні вклади, кілька способів їх відкриття (в тому числі не виходячи з дому), суму вкладених коштів можна поповнювати. А також в якості бонусу отримати вигідні пропозиції з оформлення іпотечних і споживчих кредитів. Банк стабільно працює на ринку багато років, пережив не одну економічну кризу в країні і встояв.
 2. тинькофф.  у цьому банку можна не тільки щомісяця поповнювати свій вклад, але і в будь-який зручний клієнту час частково зняти кошти. Отримати їх можна навіть через сервіс пошти росії.
 3. втб 24. відразу обмовимося: щоб відкрити тут вклад сума повинна бути мінімум 100 000 рублів. Також можна поповнювати і частково знімати кошти. А для постійних клієнтів передбачені програми лояльності.
 4. альфа банк. велика банківська організація з великою кількістю відділень в різних містах. Що стосується вкладів для фіз. Осіб-сума для першого внеску невелика (10 000 рублів). Відсотки нараховуються в основному в кінці терміну розміщення вкладу.
 5. совкомбанк. якщо відкривати внесок в онлайн-режимі, клієнт отримує певні бонуси. Крім того, перший внесок для вкладу можна розділити на кілька платежів. Всі вклади можна поповнювати, а також частково знімати кошти.

Обов’язково ознайомтеся з умовами вище перерахованих і інших банків для відкриття вкладу для фізичних осіб.зберігати і збільшувати свої заощадження за допомогою відкриття вкладів – зручний спосіб накопичити на велику покупку, оплатити освіту дітей, а також отримати нехай і не гігантський, але дохід.

Зберігання заощаджень у банківській комірці

Багато людей, побоюючись стрибків курсів валют, враховуючи напруженість в геополітичній сфері, забирають свої заощадження з банків і віддають переваги зберіганню в банківських осередках. Наскільки це спосіб можна вважати ефективним і безпечним, поговоримо далі.

Банківські осередки, за словами самих співробітників банків, все більше користуються попитом у населення. Деякі забезпечені клієнти банківських організацій здійснюють закриття депозитів, а гроші або цінності кладуть в банківські осередки.

Додатковим мотивом для такого зберігання є бажання збільшити заходи безпеки на випадок того, якщо раптом будуть введені будь-які обмеження на обіг коштів у валюті.

Що стосується саме питання безпеки, тут ситуація двояка.

приклад . Громадянин о. Продав квартиру. У банку він повинен був отримати кошти в розмірі 25 млн. Рублів, які покупець заклав у банківську комірку. Відвідавши офіс банку, щоб забрати гроші, було виявлено, що всі кошти зникли, а осередок залишився порожнім. Шок громадянина о. Напевно, навіть уявити складно.

За даним фактом громадянин звернувся в поліцію, де було порушено кримінальну справу. Під час слідчих дій встановили, що осередок був розкритий за допомогою професійної відмички. Виявилося, що такий випадок далеко не перший. Працівники банку про даний факт, звичайно ж, промовчали.

Банківська організація своєї провини в цій ситуації не визнавала, справа дійшла до суду. Причому суд зайняв сторону банку. Закінчилося все на користь громадянина о., йому вдалося повернути гроші. Але скільки часу і нервів це коштувало. В результаті у даного банку була відкликана ліцензія.

Чому даний приклад може навчити? перш за все тому, що банківська комірка – не найбезпечніший варіант для зберігання коштів. По-друге, тому, що договір з банком читати потрібно дуже уважно і звертати увагу на те, чи відповідає банк за вміст комірки.

Зберігання заощаджень у золоті

Гроші-величина нестабільна. Збираєш їх, збираєш і в одну мить можеш втратити. Банківський вклад хоч і може компенсувати інфляцію, але серйозного збільшення капіталу не дасть. Тому часто люди вибирають зберігання коштів в золоті, так як це допоможе не тільки зберегти накопичення, але і збільшити їх.

Золото-найпопулярніший з дорогоцінних металів, до того ж постійно збільшує свою вартість. Аналітики вважають, що тенденція до зростання буде зберігатися і далі. Вкладати в золото можна без побоювання, так як він не схильний до знецінення, не буде з’їдений інфляцією.

Незважаючи на непросту обстановку в економіці держави, можна сказати наступне: все проходить і ситуація поступово увійде в нормальне русло, а ціни на дорогоцінні метали будуть тільки рости. А значить інвестор не тільки нічого не втрачає, але і отримує значний прибуток.

Зберігання заощаджень у цінних паперах

Цей спосіб є не тільки способом зберігання, але і варіантом примноження коштів. Інша справа, що таке інвестування схильне до серйозних ризиків. З часом облігації та інші види цінних паперів можуть сильно втратити в ціні через інфляцію або інших несприятливих економічних явищ.

до цінних паперів можна віднести:

 • акції різних компаній;
 • векселя;
 • облігації;
 • документи на майно, а також страхові.

При здійсненні зберігання коштів в акціях , інвестор як би бере участь в діяльності конкретної організації. Тобто він володіє правом придбання частини майна цієї організації.

вексель – найбільш прибутковий вид цінних паперів. Дохід від векселя формується з різниці між ціною на дату їх покупки і сумою на дату погашення. Векселі можна переводити в готівку достроково, в будь-якій банківській організації. У такому випадку до моменту погашення держателем векселя стає сам банк.

Можна сказати, що зберігання коштів у цінних паперах є довгостроковим вкладенням. Якщо здійснювати таке зберігання з правильним і розумним підходом, то інвестування в цінні папери приносить хороший прибуток.

Вкладення коштів в нерухомість

Нерухомість по праву вважається менш ризикованим варіантом вкладення капіталу. Інша справа, що таку інвестицію далеко не всі громадяни можуть собі дозволити. Тут потрібна досить серйозна сума накопичень. Припустимо, що така сума є. Що ж робити далі?

 1. найпростіший спосіб отримати дохід від нерухомості-купити квартиру і здати її в оренду. Наприклад, житло площа якого невелика, але воно розташоване в перспективному районі міста. Попит на таке житло стабільно високий. Ризики тут полягають в тому, що квартиронаймачі можуть зіпсувати меблі та інше майно.
 2. житло купується на стадії будівництва, а потім продається. Ризик в тому, що забудовник може просто не завершити роботу, зникнувши разом з грошима пайовиків.
 3. 6. Придбати об’єкт комерційної нерухомості і здати його в оренду. ПротеОб’єкт повинен знаходитися в такому місці, щоб воно було максимально вигідним для орендарів.

з іншого боку, тут є і ряд мінусів:

 • низька ліквідність. Якщо гроші будуть потрібні терміново, нерухомість потрібно продати, а це справа часу, часто довгого періоду;
 • велика сума коштів для вкладення;
 • витрати на обслуговування нерухомості;
 • повна втрата об’єкта в разі форс-мажору (пожежа або інші обставини непереборної сили);
 • можливість придбати нерухомість, юридична чистота якої під питанням.

Роблячи висновок, можна сказати, що вкладати накопичені кошти в нерухомість вигідно в разі наявності великої суми накопичень і в разі готовності інвестора до того, що вивести гроші швидко не вдасться.

Вкладення накопичених коштів в антикваріат

Вкладення грошей в антикваріат і різні колекційні предмети стає дуже поширеним, так як сучасні люди поступово усвідомлюють цінність цих предметів. Плюси такого вкладення полягають в тому, що предмети антикваріату постійно ростуть в ціні, деякі збільшують цей показник до 40% за рік.

Для того щоб це вкладення здійснити, потрібно володіти певними знаннями в даній області. Високий ризик придбання підробок, які потім можна просто викинути, а значить залишитися без коштів взагалі.

Таким чином, цей вид зберігання коштів підходить далеко не всім.

Вкладення коштів в алмази

Дорогоцінні камені традиційно відносять до так званих вічних цінностей. Алмази вважаються синонімом стабільності і прибутковості. За останні 10-15 років ціни на них збільшилися на 60%. Але як засіб короткострокового вкладення використовувати алмази не вийде. Повинно пройти кілька років, перш ніж буде досягти рівень беззбитковості.

Експерти вважають, що інвестування в алмази є досить спірним питанням, а ось як варіант зберігання коштів – інструмент відповідний.

Нечуваних сум заробити на алмазах, швидше за все, не вийде, хоча винятки можливі.

Що можна сказати в результаті? цю область вкладення коштів можна вважати хиткою, в ціні ростуть тільки діаманти великого розміру, але це зростання важко спрогнозувати. Але зберігати капітал у вигляді діамантів надійно і зручно.

Зберігання коштів в електронних валютах

Має досить високу популярність вид зберігання грошей. Для відкриття електронного гаманця досить пройти просту процедуру реєстрації.

плюси

 • швидке поповнення гаманця;
 • можливість швидкого зняття;
 • переказ в будь-яку валюту;
 • оплата покупок за кілька хвилин.

мінуси

 • далеко не всі знають про те, що існують системи електронних гаманців;
 • можливість злому і крадіжки коштів;
 • наявність комісії за здійснення операцій.

Зберігання заощаджень вдома

Це найпростіший спосіб який був придуманий людством. В цьому випадку грошики завжди знаходяться поруч зі своїм власником, зазвичай в сейфі або схованці. А, цілком можливо, що і під подушкою, це кому як подобається.

звичайно, велику суму зберігати таким способом не просто ненадійно, але ще й небезпечно. злодії, інфляція-фактори, які часто зазіхають на заощадження, що зберігаються вдома. А також завжди є спокуса витратити гроші, доступ до яких відкритий.

Коли мова йде про такий спосіб зберігання, потрібно враховувати, що фінансове становище кожної людини різне: у кого-то сума заощаджень більша, у кого-то накопичень небагато. Щоб зробити висновки по цій частині нашої розмови, розглянемо думки експертів.

Сума, яку можна безпечно зберігати вдома, не повинна перевищувати 3-х заробітних плат. У цьому випадку, якщо раптом людина позбудеться роботи, на цю суму він зможе прожити, поки не знайде нову. Якщо раптом виникають незаплановані витрати, ця сума найчастіше теж їх покриває.

Якщо у людини є сім’я, то сума його накопичень буде залежати не тільки від нього. На це будуть впливати доходи другої половини, наявність дітей, склад сім’ї і в цілому, яку суму сім’я витрачає щомісяця. Хоча в загальному розрахунок проводиться аналогічно першому пункту, тобто сума накопичень повинна бути такою, щоб в разі форс-мажорних обставин сім’я могла прожити 3 місяці ні в чому не потребуючи.

Зберігання коштів у піф (пайовий інвестиційний фонд)

За словами експертів, даний спосіб хоч і не гарантує конкретної суми прибутку, яку ви отримаєте, в той же час є одним з найнадійніших і високоприбуткових способів зберегти свої накопичення. Пайовик отримує прибуток на підставі пайової участі в здійсненні вкладень активів піф.

Зберігання коштів на дохідних дебетових картах

Деякі банки пропонують своїм клієнтам отримати дебетову карту, вигода якої полягає в тому, що на залишок по рахунку нараховуються відсотки, а за будь-які покупки здійснюється повернення коштів (до 30%). Крім того, на такій карті можна відкрити вклад, і при цьому використовувати кошти в будь-який час.

Висновок

Підводячи підсумки, хочеться відзначити, що на думку аналітиків, найзручнішим і безпечним способом зберігання коштів є їх структуризація. Тобто, наявну суму грошей потрібно розділити на кілька частин і щодо кожної використовувати свій фінансовий інструмент. Наприклад: на певну суму відкрити вклад, іншу частину вкласти в золото, а на третю купити діаманти (як варіант).

Структуризація допоможе вберегти ваші гроші від серйозних збитків, зберегти їх і навіть примножити.