Грамотне ведення блогу

968

Хто з просунутих користувачів Інтернету не має свій блог? Мабуть, тільки ледачий. Створити блог – справа нехитра, значно важче зробити його популярним. Навіть якщо ресурс створюється не з метою заробітку, а просто для того, щоб час від часу ділитися своїми враженнями з іншими людьми, необхідно домагатися високої відвідуваності. А для цього слід вести блог грамотно.

Велике значення має правильний вибір шаблону і назви. Дизайн блогу повинен бути оригінальним, заголовок – запам’ятовується. Це відразу вкаже відвідувачу на те, що ви ставитесь до неї з любов’ю, допоможе блогу виділитися із загальної маси сайтів, схожих один на одного як близнюки-брати. “Чому люди повинні читати саме мій блог?” – частіше ставте собі це питання і прагнете до того, щоб ваш ресурс став унікальним, і за змістом, і за зовнішніми параметрами.

У більшості випадків головною метою блогерів є заробіток, бізнес в Інтернеті. Але з перших днів існування ресурсу забивати його рекламою не треба. Це відлякає і без того рідкісних відвідувачів і негативно позначиться на розвитку блога. Розкручувати тільки що створений сайт теж треба з великою обережністю. Не варто домагатися збільшення відвідуваності, PR і ТІЦ за рахунок різкої розкрутки. Молодий, надто завзято рветься в бій сайт цілком може потрапити в чорні списки пошуковиків. А це майже кінець, піднятися після такого буде неймовірно важко. Крутити блозі в мережі, піднімати його у видачі пошукових систем, звичайно, треба, але поступово і дуже обережно.

Робіть спочатку все для комфорту читачів. Пишіть цікаві тексти, що містять корисну інформацію. Статті неодмінно повинні бути унікальними – контент, скопійований з інших ресурсів, принесе вам купу неприємностей, які цілком ймовірно закінчаться серйозними санкціями. Ви ж не хочете занапастити свій блог, вірно? Якщо ви недостатньо грамотні, не володієте талантом викладати думки зрозуміло і гарно, замовляйте тексти копірайтерам. За послуги доведеться заплатити, зате ви будете впевнені, що з вашим контентом все в порядку. А саме цей аспект є вирішальним, завдяки грамотному контенту хороші сайти дружать з пошукачами – джерелами основної маси відвідувачів. Правильне ведення блогу передбачає безперервне оновлення його змісту. Писати статті потрібно регулярно, не роблячи тривалих перерывав, в іншому випадку ви розгубите левову частку постійних читачів.

Встановіть на блозі форму підписки на оновлення і постійно ведіть таку розсилку. Не обов’язково включати в повідомлення нову статтю у повному обсязі, краще вкажіть посилання, по якій ваші передплатники зможуть потрапити на потрібну сторінку сайту. Відмінний спосіб залучити й утримати відвідувачів – читачам задавати питання в статтях, закликати їх до коментування тексту.