Гаманець для криптовалюта: переваги, як створити свій + топ-15 кращих гаманців

160

Здрастуйте! у цій статті ми поговоримо про гаманець для криптовалюта. Сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. як працює гаманець для криптовалюта.
 2. які бувають кріптовалютние гаманці.
 3. топ-15 кращих кріптовалютних гаманців.

Що таке гаманець для криптовалюта

Говорити про те, що кріптовалютний гаманець — просто місце, де зберігається нова віртуальна валюта, не зовсім правильно. Крипта-ціла система, в якій важливий кожен елемент, і гаманець не виняток. У ньому не тільки зберігається інформація про валюту, що надійшла, але ще і дані про всі операції всередині мережі.

Розглянемо принцип роботи гаманця для криптовалюта на прикладі великого банкомату, який належить вам. Ви можете внести гроші, зняти їх, подивитися, які операції проводили користувачі, дізнатися, який загальний обсяг випущеної валюти і яка середня вартість проведення однієї операції з передачі грошей всередині мережі. В цьому і полягає суть гаманця для криптовалюта.

Як працює гаманець для криптовалюта

Гаманці для криптовалюта схожі на звичайні віртуальні гаманці, але між ними є і відмінності. Спочатку про подібності:

 • на гаманцях немає грошей, в них зберігаються лише дані.
 • однотипна система захисту від злому.

На віртуальних гаманцях в принципі немає грошей, є тільки дані про те, що на рахунок n надійшла сума x. Система захисту від зломів включає в себе підтвердження особи людини, яка заходить в гаманець. Це не обов’язково паспортні дані, часто нею може бути логін / пароль і прив’язка до телефонного номера.

Тепер до відмінностей:

 • немає центрального емітента.
 • доступ до інформації про транзакції може отримати кожен.
 • дворівнева система підтвердження.

Відсутність центрального емітента означає, що немає компанії або групи осіб, яка б здійснювала контроль над операціями. Як приклад, розберемо популярний в росії яндекс гаманець. головна компанія яндекс, яка визначає політику сервісу, стежить за операціями і переводить гроші.

У кріптовалютних гаманців такої компанії немає. За перекладами ніхто не стежить, регулювання відбувається на рівні голосування (як у біткоіни) або компанією-емітентом (яка бере участь тільки в усуненні технічних неполадок). Це означає, що ваш гаманець не зможуть заблокувати за те, що ви отримуєте гроші нелегально або приховуєте частину податків.

Інформація про транзакції зберігається у відкритому доступі в осередках блоків. Якщо розібратися серед величезного обсягу даних, можна знайти всі операції, які проходили через ваш гаманець. Це важкий процес, адже дані всередині мережі вимірюються терабайтами.

В цілому, принцип роботи гаманців криптовалюта схожий зі звичайними віртуальними гаманцями з тією лише різницею, що ми маємо більш високий захист від злому і децентралізовану систему управління без посередників.

Види кріптовалютних гаманців

Фахівці виділяють 5 видів кріптовалютних гаманців, давайте розберемо кожен з них.

десктопні.

Це найперші криптокошельки, які з’явилися на світ ще в 2009 році. Гаманець являє собою програму, яка встановлюється на комп’ютер і зберігає повну інформацію про блокчейн-мережі. Головний недолік цих гаманців – вони важать досить багато (від 50 гб) і довго довантажують інформацію.

мобільні.

Це банальні мобільні додатки. Вони довантажують не всі дані на сервер, а тільки частину, необхідну для роботи. Гідність таких гаманців в їх мобільності. Ви завжди можете взяти з собою телефон, провести кілька операцій і вивести кошти.

браузерні.

Це ті ж мобільні гаманці, тільки для персонального комп’ютера. Дані зберігаються не у вас, а на серверах компаній, які обслуговують ці гаманці. Не потрібно качати і довго довантажувати інформацію з сервера. Мінус гаманця в наявності комісії на користь сервісу.

апаратні.

Як випливає з назви, апаратні гаманці-це пристрої, що виконують функцію зберігання криптовалюти. Їх ще називають холодними гаманцями або локальними. На ринку вони зараз не користуються великою популярністю, тому що відновити доступ до гаманця, якщо у вас зламається пристрій, кілька проблематично.

паперові .

Самий екзотичний гаманець-паперовий. Це майже браузерний гаманець, тільки система згенерує вам два ключа, відкритий і закритий, а потім видасть інформацію на принтер. пристрій роздрукує необхідні дані на аркуші паперу, який вам потрібно заховати.

Великою популярністю користуються браузерні і мобільні онлайн-гаманці. Це легко пояснити – вони портативні, для них не потрібно використовувати додаткове обладнання, і вони не займають місце на комп’ютері. Але майнер, що працюють з великою кількістю ферм, вважають за краще використовувати десктопні версії кріптокошельков.

рекомендуємо прочитати: що таке блокчейн-гаманець: як створити, поповнити і користуватися + як вивести гроші.

Плюси гаманців

Позитивних сторін у кріптовалютних гаманців багато. Давайте розглянемо основні з них:

 • високий рівень безпеки. Використовуються останні розробки в області криптографії, тому жоден хакер не зможе отримати ваші гроші.
 • швидкі переклади.
 • відсутність посередників.
 • децентралізація.
 • зручність зберігання накопичень.

В цілому, кртиповалютние гаманці ідеально підходять для двох цілей: накопичення віртуальних грошей і їх переказу без відома третіх осіб.зберігати заощадження в російському банку під 7 — 8% річних зараз просто-напросто безглуздо. Криптовалюта показує річне зростання в кілька тисяч відсотків, про що банківська система може тільки мріяти. Саме тому з часом ви зможете отримувати дохід незалежно від того, що буде відбуватися в світі.

Що стосується перекладу без відома третіх осіб, то тут все також просто. За кожним грошовим переказом стоять банки і фінансові компанії. Вони завжди знають, куди йдуть гроші, на чий рахунок, і намагаються отримати якомога більше інформації. Криптовалюта дозволяє уникати зайвих питань і не дає ніякої інформації третій стороні. Цією зручністю часто користуються ті, хто здійснює незаконні операції.

Якщо раніше кріптовалютние гаманці були іграшкою для тих, хто хотів отримати віртуальну валюту, то зараз це унікальна можливість працювати з новим, експериментальним і дорогим проектом.

Рейтинг гаманців для криптовалюти

Є два види кріптовалютних гаманців: виключно для однієї валюти і мультивалютні. Ми підготували для вас огляд найпопулярніших криптовалют і їх гаманців:

bitcoin

Для біткоіни найпопулярнішим гаманцем на сьогодні залишається blockchain.info. Ним можна користуватися в браузері, на мобільному телефоні або за допомогою десктопної версії. Зручний інтерфейс з російською варіацією.

ethereum

Незважаючи на те, що гаманців для ефіріума дуже багато, кращий вибір — myetherwallet. Це не просто браузерний гаманець. Користувач не відправляє дані на сервер компанії, а вона видає доступ до них. Це зберігання даних про свій гаманець в браузері, якими компанія скористатися не може.

ripple

Ріпл-досить популярна криптовалюта, тому у неї є кілька варіантів гаманців. Кращим для російськомовного сегмента є ripplekoshelek.

В якості альтернативи можна вибрати:

 • tron

Для trx підійдуть ті ж гаманці, що і для ефіру. Так як це його похідна, то і зберігати можна там же. Найкращим варіантом все ще залишається myetherwallet.

 • nem

У nem xem є офіційний сайт і гаманець. Для того щоб створити і зареєструвати свій, зайдіть на nem.io, гаманець називається nano wallet nem.

 • ledger

З криптовалютою power ledger та ж ситуація, що і з тором. Не маючи власного гаманця для зберігання, криптовалюта робилася на основі ефіру, тому для її зберігання підійде все той же myetherwallet.

 • litecoin

Для літкоінов є один спеціалізований гаманець, який допоможе зберігати токени і переводити їх іншим користувачам — litecoin core.

 • neo

Для цієї криптовалюта ідеальнимВибором буде десктопний neon wallet. Програма позбулася недоліків своїх старих аналогів-великої ваги і довгого завантаження. Це полегшений і швидкий сервіс, який дозволяє зберігати і переводити neo без мінімального обсягу.

 • monero

У монера є офіційний гаманець на сайті xmr. Він дозволяє зберігати, переводити і поповнювати валюту зручними способами.

Як бачите, є деякі криптовалюта, які робилися на основі ефіру і містять його вихідний код. У більшості у них немає спеціалізованих гаманців, які могли б зберігати виключно ці токени. У різних користувачів це викликає труднощі. Тому, якщо ви бачите, що якась криптовалюта робилася на основі ефіру, найкращим варіантом зберігання буде mew.

Крім основних криптовалюта, є і мультивалютні гаманці

mucowa (multi coin wallet) — один з небагатьох десктопних мультивалютних гаманців. Швидка інсталяція, зручне використання. Головна позитивна риса-безпека. Десктопні версії не обмінюються даними зі сторонніми сайтами, тому ризик злому мінімальний.

holytransaction — зручний кріптовалютний гаманець, який взаємодіє з багатьма популярними криптовалюта. Надійний, швидкий, простий. Є два недоліки: недоступність в сша і необхідність повної ідентифікації користувача.

noobwallet — проект все ще в розробці, але вже користується непоганим попитом на ринку криптокошельков. Зручний інтерфейс, швидкі транзакції; рівень захисту за допомогою гугл плюс і двоступеневої ідентифікації.

криптонатор — простий кріптовалютний гаманець, який зручний тим, що різним адресатам можна висилати необмежену кількість криптовалюта в різних транзакціях. Недолік: мала кількість підтримуваних токенов.

с-сех — кріптовалютний гаманець в не зовсім звичному розумінні. Якщо проводити аналогії, то це великий сейф, в який в якості депозитів приймають і криптовалюта. Зручний у використанні, комісія мінімальна, немає обмежень на введення і виведення.

Вибирайте з нашого топа гаманців той варіант, який вам зручний. Якщо хочете інвестувати або зберігати строго певну крипту, то для цього краще вибрати конкретний гаманець. Якщо цікавитеся різними токенами, то можна вибрати мультивалютний. а який з них краще — справа смаку кожного.

Вибрати кращий гаманець з усього різноманіття дуже складно. Просто тому, що всі представлені гаманці дійсно надійні і беруть мінімальну комісію за використання.

рекомендуємо прочитати: список топ-5 нових криптовалют і як на них заробити.

Як створити криптовалютний гаманець

У деяких користувачів, які тільки починають працювати з криптовалютами, виникають проблеми зі створення гаманців. Ми підготували для вас невелику інструкцію, як за 3 кроки створити будь кріптокошелек. Залежно від використовуваних програм деякі нюанси можуть відрізнятися, але принцип приблизно однаковий:

1 крок. вибір гаманця.

Тут немає нічого складного. Ви можете скористатися нашим рейтингом, вибрати гаманець для певних токенів або користуватися мультивалютним. Вибір залежить виключно від зручності.

2 крок.  процедура реєстрації.

Тут все теж досить просто. Вам потрібно зареєструватися, ввести email, пароль і підтверджуючі дані, а у випадку з holytransaction — додатково пройти процедуру ідентифікації. Після того, як ви заповните всі необхідні поля, на вашу пошту прийде підтвердження реєстрації та «ім’я» гаманця. Це буде комбінація з латинських букв і цифр, тому рекомендується його зберегти.

Ніколи не копіюйте ваш пароль в електронний файл на комп’ютері.

3 крок. створення пароля.

Якщо ви захочете вийти з гаманця, вам буде запропоновано створити кодову фразу, яка знадобиться в разі втрати доступу до гаманця. Вона складається з 2-4 англійських слів, яких не існує. Рекомендується також записати ці дані.

Якщо ви не хочете користуватися програмами, то можете купити апаратний гаманець. У росії цим займається компанія trezor. після того, як ви створите гаманець, ви зможете приступати до його поповнення.

Як поповнювати гаманці криптовалюти

Незважаючи на те, що блокчейн-сфера активно розвивається, в більшості гаманців немає функції прямого поповнення коштів з платіжних систем. Саме тому з введенням і виведенням отриманих коштів у новачка можуть виникнути проблеми. Є 3 способи внести гроші на кріптовалютний гаманець:

 • обмінники. сайти, які дозволяють переказувати гроші між різними платіжними системами за відсоток. але тут висока комісія.
 • біржі криптовалют. біржі криптовалют продовжують розвиватися, а також залучати все нових людей і коіни. Комісія-середня.
 • пряме поповнення з іншого гаманця. інші користувачі, знаючи адресу вашого гаманця, можуть легко перевести вам необхідну суму. Це може бути оплата за послуги, обмін валюти і т.д. Комісії при такому способі немає.

Як виводити кошти з гаманців

Виводити отримані гроші можна тільки двома способами: через обмінники на біржі. У будь-якому випадку, при виведенні криптовалюта ви будете стикатися з комісією, яка коливається від 0,05 до 1%. Коли будете вибирати обмінник, в першу чергу дивіться на відгуки, а не на умови. Чим більше позитивних, тим нижча ймовірність обману.

Гаманець webmoney дозволяє обмінювати btc на будь-яку доступну валюту за поточним курсом. Але через події 2015-2016 років, коли вебмані був практично заблокований центральним банком, довіри до цього сервісу вже небагато.

Підвищення безпеки криптокошелька

Зараз кріптовалютние гаманці – саме захищене місце для зберігання грошей. Але є кілька речей, які варто знати кожному. якщо говорити про тему віртуальних гаманців, то в більшості зломів і викрадень великих сум винні не збої в програмах і поганий захист компаній, а самі люди. Хтось помилково увійшов з фішингового сайту, хтось залишив пароль у відкритому доступі, а хтось не підставив мобільний ідентифікатор.

Саме тому захищати свої віртуальні гаманці треба самому. Ми підібрали для вас 3 поради, які допоможуть зберегти кріптокошелек від злому.

рада 1. не зберігайте паролі в електронному вигляді.

Навіть якщо ви один користуєтеся своїм пк, це не означає, що хто-небудь не зможе отримати до нього доступ. Нікому не повідомляйте про те, який у вас пароль в гаманці.

рада 2. поставте хорошу антивірусну програму.

Хороша програма може вирішити практично 90% проблем, з якими ви зіткнетеся в мережі. Але все ж варто розуміти, що це ще далеко не все. Антивірусна програма не зможе захистити, якщо ви самі цілеспрямовано будете відкривати підозрілі файли. Тому уважно поставтеся до безпеки в інтернеті.

рада 3. ніколи не вводьте свої дані на сторонніх сайтах.

Невелика помилка в назві сайту, схожий дизайн – і ось вже дані у зловмисників. Саме тому уважно дивіться, на який ресурс заходите і як вводите дані.

Висновок

Блокчейн в останні кілька років активно розвивається. Про те, щоб впровадити цю технологію в бізнес, почали говорити тільки в 2014 році з появою ефіру. Але з кожним роком блокчейн стає все більш необхідним в самих різних сферах.

Не можна заперечувати, що в найближчому майбутньому великі фінансові компанії будуть змушені відмовитися від своїх гаманців і перейти на аналоги із застосуванням технології блокчейн. І до того ж, криптовалюта — відмінний спосіб заробітку, хоч за ризиками і змагається з грою в лотерею.

рекомендуємо прочитати: майнінг біткоіни — що це, як працює і як заробити на майнінг + яке потрібно обладнання.