Майнінг біткоіни — що це, як працює і як заробити на майнінг + яке потрібно обладнання

186

Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про майнінг біткоіни.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. як майні біткоіни.
 2. з якими складнощами ви можете зіткнутися.
 3. що робити з отриманими біткоіни.

Що таке майнінг

Величезні суперечки навколо майнінг не вщухають навіть зараз, коли багатьом людям зрозуміло, що це реально дохідна тема, і це не міхур, за яким нічого не стоїть. Але все ж є ті, хто не знає, що таке майнінг біткоіни, як він працює, і на чому можна заробити. Саме для вас ознайомча стаття про майнінг.

Майнінг-видобуток біткоіни за рахунок використання потужностей комп’ютера або спеціальної установки.

Тобто завдяки майнінг можна добувати біткоіни на своєму комп’ютері. Плюс-це єдиний спосіб появи нових монет всередині системи. Це своєрідний спосіб як винагороди за роботу всередині системи, так і спосіб заохочення тих, хто бере участь в системі як майнер.

По суті, для звичайного користувача, майнінг біткоіни може бути бізнесом, додатковим заробітком або просто способом добути хоч скільки-небудь криптовалюта. Давайте докладніше розберемося, як працює майнінг, як з нього можна отримувати гроші і скільки.

Як працює майнінг біткоіни з технічної точки зору

Якщо ви збираєтеся впритул займатися майнінг біткоіни, то вам було б корисно дізнатися, який принцип майнінг всередині системи. Звичайно, це необов’язково, адже на те, скільки ви заробляєте, ваші знання зовсім не впливають, але, погодьтеся, набагато приємніше розбиратися в тому, на чому робиш гроші.

майнінг — це процес запису транзакцій з біткоіни в блокчейн, загальнодоступну базу даних по всіх операціях з bitcoin, яка відповідає за підтвердження транзакції.

Якщо говорити простою мовою, то комп’ютер майнера обчислює хеш (код), який повинен підійти до всіх транзакцій. Цей процес розробник навмисно зробив дуже ресурсомістким, щоб кількість блоків, які формуються щодня, було обмежено. Система автоматично раз на два тижні збільшує складність майнінг, щоб на формування і підтвердження транзакцій в кожному блоці йшло в середньому 10 хвилин.

При цьому майнінг-єдиний спосіб емісії біткоіни. Ні у кого більше в мережі немає права випускати додаткові монети в обіг. А так як обчислити відповідний хеш може абсолютно будь-який користувач мережі, у біткоіни немає центрального емісійного центру, а значить, і монополії на випуск битків просто не може бути.

Приблизно так з технічного боку працює майнінг біткоіни. Для звичайного ж користувача все просто-встановив програму для майніга, налаштував «залізо» і видобувай крипту.

Топ-3 способи майнінг біткоіни

Майні біткоіни можна по-різному. Є як мінімум три різних способи, які відрізняються своїм підходом, необхідними вкладеннями і знаннями, що вимагаються від майнера. Поговоримо про них по порядку.

Самостійний майнінг біткоіни в домашніх умовах

Для того щоб добувати біткоіни самостійно, треба збирати або дуже потужну ферму для майнінг, або купувати спеціальне обладнання – процесори asic, які створювалися виключно для видобутку бітків.

Збирати ферму по потужності для майнінг, порівнянну зі спеціальним обладнанням, вийде в 1,5 — 2 рази дорожче, тому більшість все ж схиляється саме до спеціального обладнання.

асік в більшості своїй – моноблок, який потрібно підключити до монітора і налаштувати для майнінг. На цьому втручання користувача закінчується. Ніяких налаштувань і розгону, як на фермах для майнінг біткоіни з відеокарт.

Але головний недолік асиков в тому, що вони пристосовані виключно для майнінг біткоіни. Навіть для ефіру їх вже не можна буде використовувати. Саме тому, якщо ситуація з битками загостриться, і вони раптом підуть вниз, то ви не зможете вигідно продати свої установки, на відміну від тих же відеокарт, які куплять геймери.

майнінг біткоіни на відеокарті домашнього пк – згубна справа. Ви тільки даремно витратите ресурси свого комп’ютера. Адже для того, щоб заробити хоча б 100 рублів в день, потрібно буде змушувати пк працювати цілий день, що загрожує перегрівами, виникненням системних помилок і різними зависаннями.

плюси:

 • високий дохід.
 • самостійність.

мінуси:

 • високі витрати (від 150 + тисяч рублів);
 • якщо щось піде не так, ви не продасте процесор.

рекомендуємо до прочитання:

Відеокарти для майнінг на 2017-2018 рік: рейтинг, характеристики і ціни.

Майнінг в пулі

Якщо у вас немає можливості купити професійне обладнання для майнінг біткоіни, то ви зможете їх добувати навіть на середній фермі або домашньому пк. Інша справа, що це буде менш вигідно, але спробувати можна.

пул – об’єднання декількох майнер. За допомогою спеціальних сервісів вони можуть поєднати свої потужності і направити їх на видобуток криптовалюта. Таким чином, підвищується загальна продуктивність і ймовірність отримання криптовалюта.

Для того щоб почати майні на пк або фермі, потрібно знайти пул, налаштувати обладнання для майнінг і увійти в нього. Далі система в більшості випадків зробить все за вас. Від вас потрібно тільки вказати гаманець і тримати пк (ферму) працюючим.

Такий спосіб навряд чи можна назвати прибутковим, тому що навіть у великому пулі для майнінг ймовірність отримання криптовалюта буде низька, а частка буде практично мінімальна.

Через високу ціну біткоіни, сотні тисяч користувачів налаштували своє обладнання, і все б нічого, але як вже говорилося раніше, система ускладнює алгоритми, щоб блоки створювалися тільки кожні 10 хвилин. Через це звичайним пк навіть в пулі складно впоратися з високим навантаженням.

Але якщо ви все ж хочете спробувати майні на фермі в пулі, то вибирайте тільки сучасні карти nvidia або radeon

плюси:

 • можна почати навіть на пк.
 • не вимагає спеціальної настройки і розгону.
 • максимально простий.
 • найнадійніший майнінг.

мінуси:

 • низький прибуток, якщо займатися біткоіни.

Хмарний майнінг

Найцікавіший і неоднозначний вид майнінг. Якщо в попередніх двох способах вам необхідно обладнання, які за рахунок своїх потужностей приносить гроші, то тут все йде трохи інакше.

у двох словах:

 1. є сервіси, які або займаються виробництвом обладнання для майнінг, або мають вихід до постачальників, які продадуть його значно дешевше ринку.
 2. ці сервіси можуть зайнятися самостійною здобиччю, але з якихось внутрішніх причин, це буде невигідно.
 3. компанії продають частки свого обладнання звичайним користувачам і нараховують їм криптовалюта, згідно вкладеним грошам.

З боку звичайного користувача все бачиться ще простіше: ви вкладаєте гроші, отримуєте потужність згідно вкладень, і заробляєте валюту. Такий спосіб є більш прибутковим, особливо якщо враховувати постійні скачки біткоіни. Але при цьому ризики все ще є, і вони великі.

Деякі компанії, які стартували ще в 14-15-х роках дійсно ведуть чесну гру. Вони надають в оренду частину потужностей, отримують гроші, виплачують нагороди. прибутковість майнінг через хмарні сервіси – приблизно 100 — 150% річних.

Але є ще й нечесні на руку компанії, які користуються довірливістю і спочатку якийсь час виплачують гроші, а потім або просто занижують потужності, змушуючи людину вкладати собі в збиток, або просто випаровуються з грошима.

плюси:

 • високий дохід.
 • відсутність витрат на електрику та обладнання.
 • низький поріг входу (від 10 доларів).

мінуси:

 • високі ризики.

Кожен повинен знайти для себе кращий майнінг, тобто вибрати, який спосіб отримання битків для нього найцікавіший і прибутковий.

Купити ферму для майнінг або зібрати самостійно

Один з найцікавіших питань, які задають початківці майнер – купити ферму для майнінг або збирати її самому.

тут є два варіанти:

 • ви розглядаєте майнінг як справжнісінький бізнес, і тоді вам доведетьсяЗамислюватися про витрати, розраховувати свої доходи і витрати, а потім грамотно вкладати гроші.
 • ви хочете одну ферму, щоб спробувати, чи принесе майнінг вам гроші, чи варто цим займатися, і, взагалі, чи лежить душа до криптовалюта.

У першому випадку ви однозначно повинні розбиратися в тому, як самому створювати майнінг ферми. За збірку і настройку обладнання різні компанії беруть від 10 до 30 тисяч рублів. І це мінімум 10% від вартості готової установки. Уявляєте, скільки ви втратите за 2, 3 або навіть 5 ферм? тому якщо це бізнес-однозначно самостійна збірка.

Але якщо ви поки не плануєте зв’язуватися з майнінг в довгостроковій перспективі, хочете вкласти гроші в щось прибуткове, то для того, щоб не морочитися з настройками і заощадити 5-10 днів, які ви б витратили на вивчення матеріалу, краще купити готову ферму. Так, на 10-20 тисяч установка обійдеться дорожче, але ви за рахунок меншого простою відіб’єте приблизно половину суми націнки.

Що робити з отриманими біткоіни

1 резонне питання, які задають фінансово грамотні люди: “а як розпорядитися отриманими біткоіни, щоб отримати максимальний прибуток?».

є три варіанти, як це можна зробити, і давайте розберемо кожен з них:

 1. відразу ж продавати отримані біткоіни . Найпростіший, найменш витратний і найбільш надійний спосіб заробітку на майнінг. Ви отримали битки-продали їх тут же, отримали гроші. Все просто і зрозуміло. Вам не потрібно переживати за курс, спостерігати за ринком і хвилюватися, про те, що може піти не так.
 2. відкладати біткоіни . Своєрідний спосіб інвестицій. Тільки ви не купуєте, а просто добуваєте битки. З плюсів-постійне зростання біткоіни, особливо протягом цього року. З мінусів – ви не зможете розширити бізнес. Тобто купити більше процесорів / ферм і отримувати додатковий прибуток. Цей спосіб буде максимально цікавий для тих, хто поки тільки придивляється до ринку або шукає просте джерело пасивного доходу.
 3. продавати біткоіни під час найвищого денного курсу . Напевно, найцікавіший і правильний спосіб того, як розпоряджатися отриманими битками. Біткоіни зараз-дуже волатильна, рухлива валюта. Курс навіть всередині однієї торгової сесії може скакати від 5 до 8 тисяч доларів. І якщо ви раптом потрапите на мінімальні 5 тисяч, то недоотримайте 3.

1. З усіх способів найкращим виходить моніторинг і продаж в найвигідніший момент. Єдиний тут підводний камінь – ви не завжди зможете побачити падіння ринку і вчасно відреагувати. Але в іншому все просто-реєструйтеся на біржі, отримуйте біткоіни, шукайте відповідний момент і продавайте їх.

Чи є інші способи отримати біткоіни

крім майнінг є ще як мінімум 3 способи отримання біткоіни:

 1. отримати біткоіни в якості плати за послуги.
 2. 6. Скористатися біткоіни кранами.

 3. купити їх на біржі.

Отримувати біткоіни в якості оплати за послуги не зовсім законно, тому що не можна відстежити, хто платить, хто отримує, і утримати з них податки буде проблематично. У росії влада ставиться до біткоіни з недовірою, і легко буде отримати позов за «відмивання грошей біткоіни». Але якщо ви не зареєстровані офіційно, а обороти по вашому рахунку мінімальні, отримувати битки в якості оплати за послуги – непоганий спосіб вигідної роботи.

Біткоіни крани-сайти, які платять користувачам сатоши за знаходження на них. Такі портали зазвичай заробляють на рекламі, але у них немає ніякого контенту, щоб утримувати користувача. І тоді сервіси просто вважають за краще платити сатоши за знаходження на сайті і введення капчі через певний час. Заробити таким чином можна близько 60-70 рублів за 24 години роботи комп’ютера.

Самі бачите, якщо працювати з одним краном, то дохід мінімальний. Але якщо використовувати 5 — 10 порталів, можна вийти на непоганий дохід в біткоіни. можна порівняти біткоіни крани з майнінг без вкладень.

Купити на біржі-найпростіший варіант. Підійде для інвесторів і спекулянтів, які можуть дешево купити біткоіни, а потім дочекатися їх зростання і згодом продати.

Як бачите, майнінг для більшості залишається єдиним способом отримання криптовалюта. Можна отримувати невеликий дохід навіть на домашньому комп’ютері, а якщо ви хочете побудувати реальний бізнес, то буде потрібно вкласти відносно невелику суму: 150 — 200 тисяч рублів.

Звичайно, є і безкоштовна альтернатива-крани, які з натяжкою можна назвати безкоштовним майнінг, але на ділі доходи від нього досить низькі, якщо ви не зможете автоматизувати процес.

Альтернатива биткоину

Не тільки біткоіни єдиним живе ринок криптовалюта. Є більше 100 різних крипт, які офіційно зареєстровані і якісь навіть приносять дохід тим, хто в них вкладає гроші.

Інші криптовалюта, крім битків, називають альткоінамі. Найпопулярнішим альтом є ефір. Він створений російським розробником і впроваджений в систему розумних контрактів на основі технології блокчейн. Тобто ефір – та криптовалюта, яка в будь-якому випадку буде цікава бізнесу.

А крім ефіру, є сотні інших ідей, які також цікаві багатьом реальним галузям бізнесу. У той час як біткоіни більше цікавий для обходу державного контролю за рухом грошей, то сучасні альткоіни намагаються якимось чином виконати потреби сучасного бізнесу. І в більшості своїй роблять це непогано.

Але інше питання – ризики. Зараз майже кожен може заявити про те, що він створив нову криптовалюта, має намір з нею виходити на біржу і просто збирає необхідну суму інвестицій. Часто такі люди обіцяють величезну прибутковість і якісь казкові умови. Яскравий приклад-бум китайської криптовалюта піврічної давності, яка на ділі виявилася пірамідою.

Головний аспект при роботі з альткоінами-баланс між ризиками і прибутковістю. Якщо ви збираєтеся інвестувати, то ваш портфель повинен складатися на 80% з битків і ефіру, і лише на 20% – з перспективних альткоінов. Більше буде ризиковано, а менші вкладення просто-напросто не принесуть доходу.

Що робити, якщо з біткоіни щось піде не так

І ще одне важливе питання, якого не можна не торкнутися. Ви самі бачите, як біткоіни знову скаче вгору, пробиваючи всі мислимі і немислимі стелі ціни. Деякі експерти ще в кінці літа говорили, що максимум, якого досягнуть битки – 6000 доларів. Зараз пробито 17 000, і він навряд чи зупиниться. Все це не вселяє оптимізму.

Ні, ми не вважаємо, що біткоіни-це погано. Навпаки, криптовалюта-одна з можливих стадій розвитку всього грошового обігу, а значить, рано чи пізно, вона займе своє місце і буде коштувати величезних грошей. Але у тих, хто захоплюється фінансовим аналізом, є побоювання щодо того, що ринок біткоіни може відчутно впасти.

на це вказує кілька сигналів:

 • величезний стрибок вартості, який пояснюється лише зацікавленістю фінансових акул.
 • великі внутрішньоденні коливання курсу (від 13 до 17 тисяч доларів за добу торгів).

Все це наштовхує на думку про те, що спекуляції хоч і сприяють зростанню ціни на біткоіни, але в один момент можуть неприємно відгукнутися, якщо хтось із великих бізнесменів вирішить «вийти з гри» і викине на ринок велику кількість активів.

Тому, щоб якось убезпечити себе від можливого обвалу, потрібно розділяти активи і частину біткоіни відразу перепродувати. Так ви будете мати суму в рублях, доларах, євро, яку завжди зможете витратити на власні потреби або вкласти в що-небудь цікаве. Головний принцип – не зберігати всі яйця в одному кошику.

Друге-уважно стежити за ринком. Як тільки буде ясно, що насувається буря, то відразу ж варто переводити біткоіни в інші активи, наприклад, в золото. Зрозуміти це можна буде досить просто: змі почнуть писати про те, що хтось із фінансової еліти зацікавлений у продажу біткоіни. Це вже означатиме, що скоро активи сотні трейдерів полетять на ринок, що призведе до неминучої осідання.

Але поки не варто думати про погане. Малоймовірно, що біткоіни просяде знову до 1-2 тисяч доларів. І зовсім неймовірно, що він в один момент не буде коштувати ні цента. Як вже говорилося вище, у криптовалюта величезний потенціал, як для реальної і законної економіки, так і тіньового бізнесу. Саме тому вкладати гроші в крипту буде вигідно що зараз, що через кілька років.