Плюси і мінуси регулювання Інтернету

1048

Інтернет – це величезний банк даних, в тому числі і дуже цінної інформації. Завдяки інтернету ми можемо спілкуватися з людьми, які знаходяться практично в будь-якій точці світу, ми можемо відвідувати лекції кращих вузів світу, слухати концерти і т. д. Комунікаційні можливості інтернету буквально безмежні. Однак у кожної медалі, як відомо, є інша сторона. Через інтернет розповсюджується порнографія, в тому числі і дитяча, різні схеми віртуальних платежів активно використовуються злочинним світом, інтернет також широко використовується для політичної пропаганди та інформаційної війни. В даний час в нашій країні стали активно вестися розмови про деяке обмеження інтернету. У цій статті ми поговоримо про плюси і мінуси регулювання інтернет – простору.

Які плюси і мінуси регулювання Інтернету?

Плюси:

1. Терористи використовують Інтернет як інформаційного середовища для поширення радикальних ідей, пропагандистських матеріалів, в тому числі, відео терактів, вбивств заручників та ін. Саме через інтернет вони намагаються сіяти страх і хаос, маніпулювати і контролювати своїми реальними й потенційними послідовниками. Деякі обмеження свободи в інтернеті, дозволять більш ефективно припиняти діяльність екстремістів в інформаційному полі.

2. З появою інтернету, розповсюдження дитячої порнографії прийняло масштаби епідемії. В інтернеті цей матеріал можна зустріти всюди, його поширюють через соціальні мережі, файлообмінники, порнографічні ресурси, торренти і т. д. Його постійно виявляють і видаляють, але він тут же з’являється на інших ресурсах. Справжнім головним болем є порно сайти з можливістю перегляду потокового відео.

3. Наруги над жінками і маленькими дітьми, торгівля людьми — це далеко не весь шокуючий список нелюдяності, з якими стикається сучасний світ і інтернет не тільки не обгороджує від нього, а й навіть сприяє його розвитку і процвітанню. Регулювання інтернету дозволить більш ретельно відслідковувати таку діяльність, завдяки більш жорстким законам.

4. Діяльність пов’язана з наклепом і шахрайством. Брехня, що стосується публічних людей здатна поширюватися по інтернету зі швидкістю лісової пожежі. Величезною проблемою, що дискредитує цілі напрямки інтернет комерції і віртуальний платежів, є численні шахрайські схеми. Фактично відсутність правового регулювання діяльності блогерів, недостатній контроль за фінансовою діяльністю в інтернеті, відкриває необмежені можливості для ганьблення людини, крадіжки грошей, особистих даних і т. д.

5. Поширення піратської продукції – це справжнє лихо для книговидавців, виробників кіно і музики, розробників програмного забезпечення. Заборона або обмеження таких сайтів будуть направляти споживачів до реальної купівлі послуг і продуктів.

6. Розсилка спаму по електронній пошті. Завдяки слабкому контролю і регулювання інтернет середовища, через e-mail поширюються не тільки небажані рекламні матеріали, але і шкідливі програми. Також варто приборкати деяких зловмисників, що намагаються отримати доступ до вашої особистої інформації, наприклад, номер банківського рахунку. Інший яскравий приклад, так звані жебраки. Це коли на вашу адресу електронної пошти приходить сльозливе повідомлення з проханням допомогти грошима нещасному хворій дитині та ін. або повідомлення, в якому стверджується, що ви виграли в лотерею велику суму грошей, але щоб отримати до неї доступ, необхідно внести вказується рахунок певну суму.

7. Завдяки більш жорсткого регулювання можна буде зупинити поширення плагіату. Багато компаній і автори, що працюють через інтернет, несуть величезні збитки від незаконного копіювання своїх матеріалів. Природно, що не може бути й мови, про яку б то не було матеріальної компенсації.

Зворотна сторона медалі

1. Будь регулювання інтернету автоматично означає обмеження потоку інформації. Це перешкоджатиме спілкуванню людей, вільного вираження своїх ідей, обміну інформацією.

2. Інформація повинна бути надбанням усього суспільства, а не окремих груп людей. Корумпована, брехлива влада як ніхто зацікавлена в обмеження доступу до інформації, пов’язаної з її політичними діями, з свавіллям, твориться на місцях. На відміну від інших видів ЗМІ, поширення інформації в інтернеті дуже складно контролювати.

Регулирование интернета - обратная сторона медали

3. Якщо до інформації обмежений доступ, то до неї практично завжди можна дістатися завдяки проксі-серверів.

Інтернет може бути як добрим, так і злочинним цілям. Регулювання інтернету — дуже делікатна тема, відсутність всякого регулювання веде до розгулу злочинності в інформаційному середовищі, зайві обмеження — до сваволі влади. Тому дуже складно будувати прогнози про те, до чого призведе той чи інший регулювання яких-небудь сторін Інтернету.

А як ви ставитеся до введення цензури в глобальній мережі?