Що таке Бади (біологічно активні добавки) і чим вони відрізняються від ліків

3-12-2018

Бади (біологічно активні добавки до їжі) можуть допомогти за багатьма напрямами:
покращують імунітет;
допомагають роботі внутрішніх органів;
допомагають зменшити наслідки стресу;
виводять токсини і продукти обміну речовин; Пропоную http://chiaseed.com.ua

покращує обмін речовин;

підтримують мікрофлору кишечника;

покращують зовнішній вигляд.

Отже, що ж таке Бади?

Бади – це добавки до їжі, що регулюють внутрішні процеси в фізіологічних межах. Вони допомагають органам і системам функціонувати, оновлюватися, очищатися, але не змінюють саму роботу. У цьому їх основна відмінність від ліків. Лікарський засіб може в короткі терміни змінити роботу органу, запустити або блокувати ключові фізико-хімічні реакції.

Як правило, ліки впливають вкрай вибірково і істотним чином за короткий час змінюють перебіг процесів. Звичайно ж, такий вплив буває життєво необхідно. Найочевидніший приклад – це різні напади та загострення хронічних захворювань.

Але разом підтримуючої лікарською терапією та профілактично краще приймати Бади. Вони діють системно, краще переносяться, не токсичні, вкрай рідко викликають алергічні реакції і побічні ефекти. Допомагаючи клітин, органів, тканин оновлюватися і очищатися, Бади зменшують наслідки агресивної лікарської терапії.

Всі біологічно активні добавки поділяють на
3 групи:
Нутріцевтичні засоби (або нутрицевтики)
Ці добавки містять нутриеты або простою мовою – основні складові харчових продуктів:
вітаміни або їх попередники, макро – та мікроелементи (залізо, кальцій, селен, цинк, фтор тощо), поліненасичені жирні кислоти, незамінні амінокислоти, деякі моно – і дисахариди, харчові волокна.
Нутрицевтики допомагають створити збалансований повноцінний раціон харчування і просто необхідні при скороченій калорійності харчування (при схудненні) або велику частку в харчуванні рафінованих перероблених продуктів.

Парафармацевтические препарати (або парафармацевтики)
Ці добавки володіють певною фармакологічною активністю і найбільш близькі до лікарських засобів, звідки і береться їх назву («пара» – по-грецьки «біля»). Вони підтримують нормальну роботу внутрішніх органів і систем у межах функціональної активності.
Застосовуються для профілактики захворювань і як допоміжні засоби в процесах
лікування і одужання.

Еубіотики (пробіотики або)
Це біологічно активні добавки до їжі, до складу яких входять живі мікроорганізми та (або) продукти їх життєдіяльності, які надають нормалізуючий вплив на склад і біологічну активність мікрофлори травного тракту.
В яких випадках потрібно вживати пробіотики, описано в статті «Навіщо в нашому кишечнику живуть бактерії?»

Вміст речовин в БАДах

Нутріцевтичні засоби, що є джерелами харчових речовин, що застосовуються в дозах, що не перевищують 6-добових потреб людини. При цьому вміст вітамінів не повинно перевищувати добову потребу більш ніж в три рази для вітамінів А, D, В1, В2, В6, В12, ніацину, фолієвої кислоти, пантотенової кислоти, біотину та не більше ніж в 10 разів – для вітамінів С і Е.

Вкрай важливим є розуміння того, що вітаміни, мікро – та макроелементи повинні вживатися згідно з індивідуальною нормою. Надлишок у харчуванні речовин може бути шкідливіше, ніж недолік.

Також завжди потрібно пам’ятати, що всі ці речовини людина отримує в першу чергу продуктів харчування і Бади є додатковим, а не основним джерелом. Перш ніж приймати ту чи іншу добавку, грамотніше всього спочатку з’ясувати, якої речовини не вистачає у щоденному раціоні. При правильному натуральному харчуванні додатковий прийом вітамінів може навіть не знадобитися.

Дізнатися свою індивідуальної добової потреба в життєво необхідних компонентах їжі.

Перейти в калькулятор калорій і життєво необхідних компонентів їжі: білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин.

Якщо ж Ви не стали з’ясовувати, за яким речовин є реальний дефіцит, а вирішили піти по простому шляху прийому комплексних вітамінів, то будьте дуже уважними до свого самопочуття. Наприклад, вітамін А не виводиться з організму і накопичується в печінці. При систематичному вживанні великих доз можливе отруєння.

Добова доза парафармацевтической засобу не повинна перевищувати разову терапевтичну дозу, визначену при застосуванні цих речовин як лікарських засобів, за умови прийому БАД не менше двох разів на добу.

Ще раз підкреслимо, що парафармацевтически можуть містити ті ж речовини, що і лікарські засоби, тільки в менших дозах. Відповідно, ставитися до вживання таких Бадів потрібно дуже уважно.

Ситуація ускладнюється тим, що вимоги до добавкам вкрай м’які порівняно з лікарськими засобами. Багато виробників безвідповідально обіцяють «чудодійний» ефект оздоровлення всього організму і навіть не пишуть повний хімічний склад добавки, протипоказання. Тому будьте обережними, не довіряйте сліпо рекламним обіцянкам і за наявності хронічних захворювань обов’язково консультуйтеся з лікарем. Найжахливіші наслідки можуть бути при самостійному призначення собі таких коштів тільки на підставі реклами.

Зазначимо, що сертифікат, який видається при реєстрації біологічно активних добавок до їжі, не гарантує відсутності у них побічних ефектів. Так, наприклад, деякі рослини, які включаються до складу БАД-парафармацевтиков:
мають аллергізуючим дію (арніка, деревій, первоцвіт, кульбаба та ін);

володіють токсичною дією на печінку (живокіст, хрестовик, мати-й-мачуха та ін) або нирки (кінський каштан, шоломниця);

порушують згортання крові (люцерна, дягель, арніка, червона конюшина) і т. д.

У Росії статистичний облік таких ефектів не ведеться, а реклама БАД, посилаючись на природне походження компонентів багатьох парафармацевтикав, створює у споживачів ілюзію їх безпеки. У країнах Європи і Північної Америки зареєстровані тисячі випадків несприятливої для організму людини побічної дії БАД-парафармацевтикав, і навіть смертельні наслідки від їх прийому.

Встановлено, що хворі люди найчастіше приймають біологічно активні добавки до їжі не за призначенням лікуючого лікаря, а самостійно, грунтуючись на рекламі БАД.

Багато хворих, які тривало приймають ті чи інші ліки, починають доповнювати їх біологічно активними добавками до їжі, що містять лікарські рослини.
При цьому не враховуються взаємодії між біологічно активними добавками і лікарськими препаратами.

Разом з тим Бади, що містять екстракти трави звіробою, можуть змінювати лікарський ефект антидепресантів, антибіотиків, астероїдних гормонів, серцевих глікозидів та ін

Деякі біологічно активні добавки, рекомендовані для хворих ожирінням, містять проносні лікарські рослини (сенну, сабур, крушину, жостір та ін). Такі Бади погіршують всмоктування ліків із кишечнику і, отже, послаблюють ефективність лікарського лікування.