Що таке криптовалюта

7-18-2021

Криптовалюта https://uwim.io/ru -це цифрові гроші, фіатного аналога яким не існує.

Крипта відрізняється від інших електронних валют тим, що захищена і зашифрована за допомогою спеціальних криптографічних алгоритмів. Головною особливістю криптовалюта вважається її децентралізованість, незалежність від єдиного центру управління.

Жоден банк, жодна державна структура або ж приватна організація не може управляти криптовалютами і впливати на здійснені всередині системи транзакції, оскільки дані про процеси зберігаються на безлічі пристроїв одночасно. Підробити або змінити таку інформацію за бажанням однієї людини неможливо, а значить, криптовалюта надійно захищена від цифрових шахраїв.

Всі ці особливості забезпечує технологія блокчейн, на принципах роботи якої і функціонує криптовалюта. Блокчейн являє собою розподілену мережу, вузли якої непідконтрольні єдиному центру і формують автономну систему по зберіганню інформації.

Всі пристрої, які приєднуються до ланцюжка, отримують файл з усіма даними, коли-небудь записаними в цій мережі. Збережена інформація формує блоки, які доступні для загального перегляду, але не підлягають зворотним змінам.

Як працює криптовалюта

Розглянемо принцип, за яким виникає і діє криптовалюта, на прикладі біткоіни. Автором найпопулярнішої крипти вважають якогось сатоши накамото, який з рівним успіхом може бути як однією людиною, так і групою осіб.концепцію нової платіжної системи, яка забезпечує анонімність учасників, високий ступінь захисту і автономності сатоши представив в 2008 році.

Як працює криптовалюта? мережа біткоіни заснована на блокчейне і складається з об’єднаних в ланцюжок блоків транзакцій. У кожному такому блоці є дані про попередні блоки, таким чином вся система з’єднується в мережу і забезпечує збереження інформації всередині неї. Дані про транзакції і дії в мережі при цьому знеособлені, що забезпечує анонімність власників криптовалюта.

Створення нових блоків і запис інформації в них відбувається завдяки технічним потужностям учасників системи – процес називається майнінг. Ті, хто бере участь у формуванні та генерації нових блоків, отримують за це винагороду у вигляді криптовалюта. Створювати блоки і нові біткоіни нескінченно не вийде, граничний ліміт – 21 млн одиниць.

Особливості криптовалют

Криптовалюта-новий вид цифрових грошей, який вже давно увійшов в ужиток і активно використовується при здійсненні електронних платежів. Якими характеристиками володіє така цифрова валюта?

 • Адаптивне масштабування. Для криптовалюта існує ряд правил, які забезпечують їх нормальне функціонування в різних масштабах. Наприклад, алгоритм майнінг біткоіни коригується в залежності від числа здобутих за певний час блоків. Передбачається, що при деяких умовах обмежується час пропозиції, а також зменшується винагорода за майнінг (коли обсяги видобутку сильно збільшуються).

 • Криптографія. Для криптовалюта використовується особлива система шифрування даних, завдяки якій число створених монет можна тримати під контролем, а також здійснювати транзакції при обміні і розрахунках.

 • Децентралізованість. Фіатні гроші створюються певними органами, а системи таких валют контролюються з єдиного центру. Криптовалюта ж спираються на однорангові мережі, виключаючи можливість впливати на ланцюжок блоків з однієї точки.

 • Цифровий характер. Криптовалюта не існує у фізичному вигляді, вона виключно цифрова. Так, крипту можна обміняти на товари або інші види грошей (долари, євро, вебмані), але сама цифрова валюта існує тільки в мережі.

 • Доказ виконання роботи. Основна маса криптовалюта діє за системою з доказом виконання роботи. Вона являє собою формулу, своєрідну капчу, для підтвердження якої потрібні певні обчислювальні потужності.

 • Анонімність. Кріптовалютние гаманці зашифровані, власники отримують до них доступ за спеціальними ідентифікаторами, ніяк не пов’язаним з особистістю і реальними даними людини. Інформація про транзакції знаходиться в загальному доступі, але дані знеособлені і не ведуть до власника криптовалюта.

 • Вартість. Ціну криптовалюта визначає кількість роботи, яку потрібно виконати для видобутку токенов, дефіцит і попит на монети можуть цю вартість змінювати. Такий варіант визначення ціни називається системою з доказом роботи (proof-of-work). Також існує варіант підтвердження монет, заснований на доказі частки володіння (proof-of-stake).

Де використовується криптовалюта і навіщо вона потрібна

Незважаючи на повністю цифровий характер криптовалют, за них можна придбати звичайні матеріальні цінності, оплатити послуги. Наприклад, ще в 2017 році в україні вперше офіційно уклали угоду про купівлю-продаж квартири за криптовалюту. Але крім очевидного і прямого призначення цифрових грошей, для них існує ще кілька варіантів застосування.

Анонімні платежі. На ринку є криптовалюта, які забезпечують максимальну анонімність того, хто відправляє платіж. До них відносяться monero, zcash і pivx. Завдяки їм можна переводити великі суми без будь-яких проблем і перешкод з боку банків, органів влади.

Недорогі грошові перекази. Кріптовалютние транзакції здійснюються безпосередньо, без залучення третіх осіб, що означає відсутність великих комісійних зборів (які стягують звичайні платіжні системи). Це дозволяє здійснювати платежі за мінімальну вартість, а головне – робити це практично моментально.

Наприклад, платформа ripple (криптовалюта xrp) розробила унікальну технологію, яка дозволяє здійснювати міжнародні транзакції з високою швидкістю. А в мережі litecoin в 2018 році зробили переказ майже на $100 млн, процес зайняв всього 2,5 хвилини і обійшовся відправнику $0,4 (у випадку з фіатними грошима процес затягнувся б на кілька днів).

Спосіб зберігати заощадження. Заморозити або заблокувати кріптовалютние рахунки ззовні практично нереально, так що крипта сьогодні може стати непоганим варіантом зберігати накопичення. Особливо це стосується країн, економічний стан в яких вкрай нестабільно, а довіра банківським системам дуже низька.

Інвестиції в стартапи. Поява і поширення криптовалюта дозволило стартапам простіше і швидше залучати кошти на свої проекти. З іншого боку, цифрові валюти відкрили можливість для багатьох людей вкладатися в перспективні ідеї: за допомогою криптовалют зробити це може кожен. Зазвичай процес відбувається за допомогою ico – форми збору коштів, коли проект залучає інвестиції і продає бажаючим спеціально створені цифрові токени.

Заробіток на трейдингу. Принцип отримати прибуток простий: торгувати на спеціальній біржі, купувати дешево і вчасно продавати дорожче.

Спосіб оплати в мережі. Транзакції в кріптовалютной системі відбуваються з високою швидкістю і відрізняються мінімальною комісією, що робить їх ідеальним засобом для розрахунків в інтернеті. Це стосується віртуальних магазинів, гральних та інших ресурсів, де важливий швидкий і надійний спосіб передати гроші або вивести їх з рахунку.

Де взяти криптовалюту

Один з варіантів отримання криптовалюта-майнінг. Це процес, який полягає у видобутку віртуальних монет за допомогою обчислювальної потужності своєї техніки. Але для майнінг в 2019-му необхідно дуже хороше «залізо» і спеціальне пз, які дорого коштують. Що ж робити новачкам?

 • Використовувати криптовалютні крани. Це спеціальні ресурси, де можна заробити за допомогою кліків, розшифровки капчі, заходів на сайти.

 • Купівля біткоіни через обмінники. Простий, але вкрай невигідний спосіб добути криптовалюту. Він полягає в придбанні цифрової валюти через посередників, що має на увазі високу комісію.

 • Покупка з рук. На перший погляд досить вигідний варіант, але він самий ризиковий. Купуючи крипту у анонімних користувачів, легко потрапити в мережі шахраїв.

 • Покупка через біржу. Користуватися біржами відносно безпечно, якщо це перевірений і надійний ресурс, що зарекомендував себе на ринку.