Що таке що таке біометрична система обліку робочого часу

3-4-2021

Зараз і на біометричному ринку в цілому, і в розглянутому його сегменті домінують системи, засновані на розпізнаванні користувачів за відбитками пальців.  Тільки ці системи здатні діяти в режимі ідентифікації (порівняння “один до багатьох”), надаючи найбільший комфорт: користувачеві потрібно тільки відсканувати відбиток. биометрическая система учета рабочего времени

Системи, в яких застосовуються більш екзотичні ідентифікатори (малюнок вен, 3d-модель черепа і т.д.), як правило, вимагають “підпірок”, додаткових факторів – карту або pin-код. Інакше кажучи, вони реалізують лише режим верифікації (порівняння “один до одного”), що ускладнює і уповільнює їх експлуатацію. СКУД Hikvision

Головна перевага біометрії-достовірність обліку робочого часу і надійність контролю доступу. Автоматизація обліку почалася з паперових талонів (їх співробітники компостували по приході на роботу і відходу з неї). Заміна талонів на картки та жетони не допомогла: персонал призвичаївся обмінюватися і ними, відзначаючись за себе і “за того хлопця”.

Біометричні ідентифікатори позичити не можна, так само як неможливо забути або викрасти, і облік робочого часу не перетворюється на профанацію. Ще більш важливі наслідки для контролю доступу: одна справа, коли співробітник намагається приховати запізнення, і зовсім інше – коли по переданій або викраденій карті на об’єкт, що захищається потрапляє зловмисник.

Розробники біометричних систем, підвищуючи їх привабливість у порівнянні з картковими рішеннями, приділяють особливу увагу програмному забезпеченню, його аналітичним можливостям і функціям управління персоналом. Кращим системам притаманні наступні риси:

Ще одне свідчення технологічної зрілості біометричних систем – їх застосування в компаніях з великою кількістю територіальних підрозділів і значною чисельністю персоналу. Скажімо, одна з найпопулярніших в росії біометричних систем обліку робочого часу діє у великій мережі ювелірних салонів (250 магазинів, більше 2500 співробітників) і популярної мережі магазинів косметики (100 магазинів, близько 2000 співробітників).

У таких масштабах до біометричних систем пред’являються нові вимоги, і справа не тільки в обслуговуванні тисяч і тисяч користувачів (а не всього лише декількох сотень). Не менш важливо наступне:

Зрозуміло, мова не йде про забуття інтересів малого і середнього бізнесу, де настільки вражаючі масштаби не потрібні. Але очевидно, що система, здатна підтримувати тисячі користувачів, стане безперебійно працювати і в компаніях зі штатом в десятки або сотні чоловік.

Про зрілість біометричних систем обліку робочого часу і контролю доступу свідчать дані про повернення інвестицій в їх придбання і установку. Можна виділити кілька напрямків, що гарантують швидку окупність:

1 яскравий приклад ефективності розглянутих систем-впровадження в індії біометричного обліку робочого часу федеральних держслужбовців, що охопило вже більше 400 організацій і понад 100 000 чоловік. Згідно з даними, з вересня 2014 р., коли почалося впровадження, по січень 2015 р. Кожен чиновник в середньому став щодня проводити на службі на 20 хв більше. Така надбавка з урахуванням загальної чисельності зареєстрованих в біометричних системах еквівалентна додатковим 16 000 людино-годин, або майже 2000 нових співробітників.

За підсумками впровадження однієї з біометричних систем обліку робочого часу і контролю доступу більш ніж в 6000 російських компаніях середній термін її повної окупності в залежності від масштабу проекту не перевищує 6-7 місяців, а для малого і середнього бізнесу цей показник зменшується в 1,5–2 рази.

Зрозуміло, що перехід на біометричні технології не викличе захоплення у тих, хто не звик дотримуватися трудової дисципліни, і з їх боку можливі спроби саботувати нововведення. В індії саботаж набуває різних форм: чиновники ухиляються від реєстрації в системі, будучи зареєстрованими, все одно не відзначають прихід/догляд, а іноді і зовсім псують або крадуть біометричні термінали.

Чи є способи уникнути протистояння? обробка біометричних персональних даних повинна регламентуватися локальними нормативними актами і відображатися в трудових договорах або додатках до нього. Можливі й інші шляхи. Наприклад, в мережі ювелірних салонів супроводом біометричної системи зайнятий співробітник з 15-річним стажем і високим авторитетом серед колег, і якщо він підтверджує працездатність нібито недіючого сканера відбитків пальців, питань і проблем більше не виникає.

Ще одна ознака зрілості ринку розглянутих біометричних систем-наявність значного числа їх розробників і постачальників (наприклад, biolink solutions, “армо-системи”, “елвіс”, “квазар”, “деан” та ін.). Можна виділити наступні критерії вибору:

Зараз особливо затребувані іт-рішення, перевірені багаторічною практикою застосування, що мають високу ефективність і короткий горизонт окупності. Кращі біометричні системи обліку робочого часу і контролю доступу, представлені на російському ринку, саме такими властивостями і володіють.