Світ Форекс в лютому місяці

524

Черговий прогноз по ринках Forex на лютий 2012 від Олександра.
———————————-

Прогноз по євро на лютий

Прогноз по евро на февральПроблеми Єврозони як і раніше знаходяться в центрі уваги всього світу. Боргова проблема Греції триває вже досить довго. Приватні інвестори ніяк не можуть поставити останню крапку в переговорах з урядом Греції. Мова йде про списання частини грецького боргу приватними інвесторами. Угода про необхідність його списання було досягнуто ще в 2011 році. Тоді мова йшла про списання половини грецького боргу. На нинішній момент мова йде вже про списання 70% грецького боргу приватними інвесторами.

Слід зазначити, що на даний момент є згода інвесторів про списання навіть 70% грецького боргу, проблема полягає в розмірі купона. Інвестори готові обміняти поточні боргові папери Греції на інші, мають 30-ти річний термін звернення. Що стосується відсоткової ставки купона, яка на сьогодні є каменем спотикання, інвестори знизили рівень з 4% до 3.75%.

Жан-Клод Юнкер, який є главою Єврогрупи, зробив заяву, з якої випливає, що у випадку, якщо приватні інвестори договоряться з грецьким урядом країнам Єврозони доведеться оказати Греції додаткову допомогу.

Міжнародний валютний фонд, Європейський Центральний Банк і країни єврозони тримають у себе близько третини грецького боргу, при цьому брати участь в реструктуризації боргу і порятунок країни не збираються. Хоча глава МВФ в бесіді з журналістами не виключає той факт, що може бути ЄЦБ і державного сектору все-таки доведеться взяти участі в списання частини грецьких боргів.

Слід зазначити, що недовіра навколо єдиної європейської валюти в більшій мірі залежить від ситуації в грецькій економіці.

Ще одна тема, яка може принести негатив в зону євро – це введене ембарго проти Ірану, яке пов’язане з відмовою Тегерана прикрити свою ядерну програму. Крім заборони на ведення операцій з іранським національним банком і заборони на інвестиції в країну, країни, які вирішили підтримати США і Європи в цьому питанні повинні до першого липня перестати купувати нафту в Ірану. По суті, відбувся заборона на підписання нових контрактів на постачання нафти.

В кінці січня почали надходити заяви з боку іранських парламентаріїв про припинення подачі нафти в Європу вже зараз, не чекаючи вступу в силу ембарго. Передбачалося на вихідних прийняти цей закон, а разом з ним закрити свій ринок для Європи, але за останніми даними закон не був прийнятий.

Що сталося б, якби Іран закрив нафтовий кран? У число країн, які споживають більшу частину іранської нафти входить Греція. Припинення подачі нафти вдарить, насамперед, по слабкій грецькій економіці. А це у свою чергу може спровокувати додатковий тиск на євровалюту. Крім цього, у Європи з’явиться ще один головний біль: знайти заміну іранської нафти.

Інша частина закону про заборону на імпорт товарів з Європи. Це також негативно позначиться на регіоні, так як втрачається частина зовнішнього ринку Євросоюзу. Погіршиться торговий баланс і додатковий тиск виникне на європейську валюту.

Що стосується ембарго, то його підтримують не всі. Другий за величиною імпортером іранської нафти Китай не збирається підтримувати США і Європу в нафтовому Ембарго проти Ірану. Суду можна додати ще одного великого гравця на нафтовому ринку Індії. Індія також як і Китай відмовилася підтримувати ембарго проти Ірану. Що стосується самого Ірану, то що виник додатковий попит на нафту, який може спровокувати фактичний початок ембарго, підштовхне ціни на чорне золото вгору. В таких умовах Іран легко в змозі знайти додаткового покупця на свою нафту надавши хороша пропозиція.

До хороших новин можна віднести вдале розміщення на ринку французьких векселів. Незважаючи на те, що нещодавно рейтингове агентство S&P позбавило Францію вищого кредитного рейтингу, Франція змогла вдало продати векселів на суму 8.6 мільярдів євро. Цей продаж спровокувала попит на євровалюту, і можливо він зупинив падіння євро і початок поки корекційного зміцнення євро до інших валют.

Для повноти картини потрібно розглянути важливі макроекономічні показники по єврозоні.

«Нові замовлення в промисловості». Свідчення цього індикатора за листопад становить значення (-1,3), а очікувалося (-2,1). Індикатор показує, як змінюється попит на послуги і товари. Значення в негативній зоні – це негатив звичайно, але, очікувалося значення гірше, ніж було опубліковано. В цьому є трохи позитиву.

«Індекс споживчої довіри». За попередніми результатами індекс виріс трохи, але залишається в негативній зоні. Результати, опубліковані Єврокомісією, є тимчасовими і будуть переглянуті. Від’ємне значення цього індексу означає, що споживачі не поспішають витрачати гроші, тому що вони не впевнені в майбутньому або у них їх просто немає. Чому не витрачають не так важливо, важливо, що товарообіг на внутрішньому ринку слабкий і відповідно не стимулюється розвиток економіки.

Хороша новина для єврозони, а відповідно і для єдиної європейської валюти – це новина про торговому балансі. У листопаді торговий баланс по єврозоні позитивний і профіцит склав 6,9 мільярдів євро. Це означає, що з регіону було продано більше, ніж куплено, а це в свою чергу означає, що іноземні споживачі стимулювали якийсь зростання європейської економіки.

На 0,1% в листопаді впало промислове виробництво в єврозоні. Новина погана для економіки регіону. Рекордсмен з падіння промислового виробництва – Ірландія, падіння склало 9,4%. Слідом за нею Португалія з рівнем падіння виробництва в 1,6%. У Німеччині, найсильнішою економіці єврозони, промислове виробництво також впало, але трохи менше, падіння склало 1%. Хороші показники в цьому плані у Греції, зростання промислового виробництва в країні склав 1,1%.

Трохи погіршилися показники гармонізованого індексу споживчих цін. Попереднє значення становило 2,8%, аналітики очікували, що він залишиться на колишньому рівні, але він впав до 2,7%. Падіння цього індексу має приблизно такий же вплив як і довіру споживачів. Падає попит, менше грошей приходить в економіку – це призводить до негативних наслідків.

Що стосується рівня безробіття, то лідирує в єврозоні Іспанія. Рівень безробіття в Іспанії знаходиться на рівні 20%. Високим залишається рівень безробіття в Греції та країнах Балтії. В цілому по єврозоні рівень безробіття залишається на рівні, що перевищує 10%.

Хороші дані вийшли по індексу ділового клімату. Рівень перевищила 50 пунктів, що є доброю ознакою.

Технічний аналіз пари EURUSD


Валютна пара EURUSD протягом першої половини січня продовжувала перебувати у ведмежому тренді. Починаючи з 16 січня, валютна пара EURUSD розгорнулася, і почався бичачий тренд. Фундаментальних факторів для зміцнення євровалюти проти долара поки мало, тому даний рух поки що слід розглядати як корекційний. Зараз пробитий перший рівень опору для корекції 23%, ціна підійшла до рівня 38% і зупинилася. Якщо рівень відкату 38% буде пробитий, то валютна пара EURUSD рушить далі до 50% відкату. Рівень 50% відкату розташований близько, тому ходу валютної пари EURUSD в лютому може вистачити для відкоту до рівня 68% відкату. У випадку пробиття цього рівня для валютної пари EURUSD відкриється шлях до котирувань 1.4250.

У тому випадку, якщо рівні 38% або 50% зупинять валютну пару EURUSD, ціна може розвернутися і попрямувати назад вниз до котирувань 1.26 – 1.27. Звичайно, на шляху вниз надасть підтримку вже відкат на рівні 23% і 38% також надасть підтримку, якщо розворот настане біля рівня 50%. Крім відкатних рівнів Фібоначчі, валютну пару EURUSD може на якийсь час зупинити одна з ліній віяла Фібоначчі.

Назад розтягнута сітка Фібоначчі надасть додатковий опір для валютної пари EURUSD на шляху вгору. Рівень 261% практично збігся з рівнем відкату 38%, це в свою чергу посилює опір в тій зоні.

Технічний аналіз EURGBP


Щодо Британського фунта європейська валюта почала міцніти трохи раніше, ніж проти інших валют. Протягом усього місяця валютна пара EURGBP коректувала. Відкат навіть не дійшов до 23%, а весь діапазон зміни котирувань склав близько 200 пунктів. Відкат на рівні 23% по Фібоначчі складе опір на шляху подальшого зміцнення євро щодо фунта. Сила опору посилюється підтвердженням цього рівня двічі в грудні 2011 року. Крім цього, поруч проходить друга лінія віяла Фібоначчі, яка також надасть деякий опір.

У разі якщо пробій все-таки відбудеться, то валютна пара EURGBP відправиться до наступного рівня відкату 38%. Поряд з рівнем відкату 38% проходить третя лінія віяла Фібоначчі, що також посилює зону опору. В цілому, враховуючи наявність сильного опору і низької волатильності валютної пари EURGBP можна зробити висновок, що ймовірність піднятися в лютому вище 0.8550 дуже мала.

Для руху вниз складе перешкоду лише перша лінія віяла Фібоначчі, яка ще може виявитися, помилково пробита. Тоді опору зовсім не буде, лише прискорення вниз.

Індикатор МАКД показує слабшанню ведмедів і скоро перетне нульовий рівень, за яким почне рости сил, а биків.

Технічний аналіз EURJPY.


Бичачий тренд на валютній парі EURJPY розпочався 16 січня, до цього моменту на валютній парі EURJPY був присутній ведмежий ринок. В кінці січня валютна пара EURJPY відкотила до рівня 38%, де й зупинилась. Крім цього в зоні зупинки розташована 38% трендова лінія віяла Фібоначчі. Що дозволяє говорити про наявність сильного опору.

Для того щоб пройти далі вгору, валютній парі EURJPY доведеться пробити кілька опорів. Для того щоб відкотити до рівня 62% валютній парі доведеться пробити 38% рівень відкату і дві лінії віяла Фібоначчі. У разі вдалого приходу до рівня 62% у лютому і пробиття його, валютну пару EURJPY можна очікувати в зоні 106.00.

Навпаки, для спадного тренда досить пробити старе опір рівня 23%, яке тепер грає роль підтримки, і дорога до котирувань 97.00 відрита.

Технічний аналіз EURCHF.


Швейцарський франк на даний момент прив’язаний до євровалюти, але все одно спостерігається настрій сходити кудись вниз. Валютна пара EURCHF розташована у вузькому коридорі, який розташований між рівнями відкатів 23% і 38%. Крім цього ціна красиво лежить на 38% лінії віяла Фібоначчі.

Прогноз USD на лютий

Прогноз USD на февральУ США, як і у всіх країнах світу, є свої хронічні проблеми. Державний борг США продовжує зростати і на початок 2012 року перевищив ВВП. Звичайно це проблема для США, але досі штати знаходили механізми обслуговувати свої борги. До таких механізмів можна віднести продаж боргових облігацій зовнішнім покупцям і другий механізм – це звичайно емісія, яку штатам провести простіше, ніж країнам, що входять в єврозону.

Що стосується продажу облігацій, то потенціал цього механізму поступово падає. Для покупки зовнішніми інвесторами боргів США потрібно мати американські долари. А долари у інвесторів можуть взятися лише після продажу штатам якихось товарів чи послуг. Останнім часом попит США на імпортні товари падає, відповідно у потенційних інвесторів менше доларів для купівлі американського боргу. Але для долара такий дефіцит валюти на ринку може послужити хорошу службу, поставивши одну «галочку» за зміцнення долара.

Варіант з емісією несе інші проблеми. Надрукувавши нові гроші і віддавши їх домогосподарствам і підприємствам, уряд стимулює додатковий споживчий попит, який в свою чергу призведе до інфляції. В результаті наповнення бюджету відбувається за рахунок інфляції, а це створює додатковий тиск на американський долар.

25 січня FOMC завершив дводенне засідання, на якому було прийнято незрозуміле для багатьох аналітиків рішення. З одного боку, макроекономічні показники США показують поступове одужання економіки, а з іншого боку представники FOMC приймають рішення залишити нинішні наднизькі процентні ставки на колишньому рівні, але продовжують термін до кінця 2014 року. До засідання було намір тримати на колишньому рівні процентну ставку до середини 2013 року.

Розглянемо макроекономічні показники США.
У четвертому кварталі 2011 року ВВП США зріс на 2.8%. За весь 2011 рік ВВП зріс на 1.7%. Якщо порівнювати з 2010 роком, то ВВП США уповільнив своє зростання, так як за 2010 рік ВВП США виріс на 3%. Новина хоч і гарна, але чинила тиск на долар у зв’язку з тим, що за прогнозом зростання ВВП за 4-й квартал 2011 року очікувався на рівні 3,1%. Новини гірше очікуваних, завжди негативно впливають на курс валюти в короткостроковому періоді.

Трохи негативу додав і індекс ділової активності (PMI Чикаго). За грудень індекс знизився на 0.1 пункт. У листопаді значення індексу знаходилося на рівні 62,6 пунктів, а в грудні 62,5. Зниження незначне, тут слід зазначити, що за очікуваннями аналітиків значення індексу прогнозувалося на рівні 61 пункт. За останніми даними з сайту «Радиофорекс» індекс ділової активності за січень становить 60,2 пункту. Очікувалося підвищення цього показника до 63 пунктів.

Замовлення на товари тривалого споживання. Цей показник за грудень зріс на 3% проти очікуваного зростання на 2%. Показник хороший. А вплив на економіку відбувається аналогічно індексу споживчої довіри. Якщо є попит на товари тривалого користування – це означає, що споживачі довіряють національній економіці і стимулюють її розвиток, здійснюючи покупки. Збільшення цього показника сприятливо впливає на курс національної валюти зокрема на долар США.

Зростання виробничих замовлень трохи скоротився. За минулий період очікували зростання на рівні 2%, а отримали зростання на рівні 1,8%. Різниця цього показника щодо попереднього в тому, що тут присутні крім товарів тривалого користування, товари короткострокового користування. Вплив на економіку і валюту аналогічне. Падіння замовлень як наслідок падіння попиту має негативний вплив на економіку.

Дозвіл на будівництво. За грудневими даними значення вийшло таким, яким його очікували бачити аналітики. Якщо порівнювати з показниками минулого року, то значення зросло на 7,8%, що зробило або матиме позитивний вплив, але в довгостроковій перспективі. Що стосується короткострокового впливу, реакції не було, так як показники підтвердилися, а це означає, що ринок їх вже врахував.

Значення з будівництва нових будинків за грудень показник негативний. Порівняно з попереднім місяцем показник скоротився на 4,1%. Якщо дивитися показник в річному обчисленні то зростання відбулося на рівні практично 25%. У короткостроковій перспективі показник чинитиме тиск на долар, так як тема нерухомості для американців є важливою темою.

Погана новина і щодо продажу нових будинків у грудні. Порівняно з листопадом цей показник зменшився на 2,2%. Аналітики очікували, що в грудні буде продано 321 тисячу нових будинків, однак було продано всього лише 307 тисяч нових будинків. У річному вирахуванні кількість продажів нових будинків впало на 7,3%. Це звичайно негативні дані і нададуть деякий тиск на американську валюту.

Настрій споживачів за даними Мічиганського університету, підвищилося в січні до 74%. Цей індекс в грудні мав значення 69,9 пунктів. Новина хороша, так як підвищення настрою споживачів завжди позитивно впливає на економіку і в позитивну сторону відіграється ринком.

Зростання індексу провідних індикаторів відбувся, але менше, ніж очікували аналітики. Зростання індикатора складає 0,4% .у той час як аналітики чекали його зростання на рівні 0,7%. Те, що він виріс – це добре, але те, що він зріс менше, ніж очікувалося, могло надати короткочасне вплив на ринок.

Технічний аналіз GBPUSD

Валютна пара GBPUSD в січні рухалася разом з євро. Наприкінці січня стався пробій трикутника і почався бичачий тренд на валютній парі GBPUSD. Якщо почне відпрацьовувати трикутник, то найперша мета – це котирування 1.60 – 1.62. На кінець місяця валютна пара GBPUSD знаходиться біля опору 1.5770. Це опір утворилося в листопаді, а в грудні кілька раз було підтверджено. Пробиття рівня 1.5770 відкриє шлях до котирувань 1.62 – 1.60.

Якщо рівень пробитий не буде, то валютна пара GBPUSD відкатить назад вже до лінії підтримки старого трикутника. На шляху до цієї лінії розташовані три лінії підтримки віяла Фібоначчі. В залежності від того, скільки часу валютній парі GBPUSD знадобиться для того, щоб відкотити, відкат доведеться на 50% або 68% рівні Фібоначчі.

Відкат до рівнів 1.53 – 1.54, якщо відбудеться, то через великої кількості підтримок займе досить багато часу і найвірогідніше на це піде весь лютий.

По індикатору МАКД на денному графіку можна спостерігати гарні передумови для продовження бичачого ринку. На 4-х годинах видно втому биків, цілком реально продовження бичачого тренда після деякої корекції.

Технічний аналіз USDCHF


Першу половину січня валютна пара рухалася в бічному напрямку, починаючи з другої половини місяця, почався ведмежий тренд.

На початку січня закінчилася спроба пробити рівень 50% відкату. Після невдалої спроби валютна пара USDCHF рушила вниз. Є ймовірність формування у найближчому майбутньому подвійної вершини. Подвійна вершина якщо проб’є підтримку 38%, то відпрацює до рівня 23% по Фібоначчі. Якщо рівень не проб’ється, то подвійна вершина перетвориться в паралельний канал або якийсь бічний рух.

Технічний аналіз USDJPY


Валютна пара USDJPY продовжує свій рух у бічному коридорі, практично торгуючись на місці. Звичайно, при перемиканні на маленькі періоди, можна знайти різні бурхливі рухи, але, на жаль, вони не дають можливість спрогнозувати поведінку валютної пари USDJPY на місяць.

Поки прогноз простий, потрібно чекати пробиття однієї з ліній, що обмежує бічний рух валютної пари USDJPY. Куди буде пробій, туди піде подальший рух. Єдине, чого потрібно побоюватися – це помилкового прориву.

Прогноз по золоту і сріблу

Прогнозы для ForexПодії навколо Ірану в лютому можуть вплинути на котирування золота. В результаті продовження іранської ядерної програми проти Ірану США і Європа ввели санкції. У санкції входить ембарго на укладення нових контрактів на постачання з Ірану нафти. Сьогодні країни, які ввели санкції проти Ірану, не співпрацюють з Іранськими фінансовими інститутами, крім цього Європа заморозила іранські банківські рахунки.

Важливим моментом є відмова підтримати ембарго з боку Китаю та Індії. Ці країни складають 40% іранського нафтового ринку.

В інтернеті почала з’являтись інформація про те, що Індія має намір і вже веде переговори про розрахунок з Іраном за нафту з допомогою індійських рупій і японських йен. Зараз Індія купує нафту в Ірану на суму 12 мільярдів доларів. Якщо відбудеться перехід на рупії і єни, то на фінансових ринках впаде попит на американські долари на ці 12 мільярдів. Такий сценарій означає додатковий, але не сильний тиск на американську валюту. А будь-який тиск на долар означає підтримку для золота. Крім Індії, Китаю також доведеться знайти заміну американського долара при купівлі іранської нафти.

Крім цього, є чутки про наміри Індії перейти на оплату за іранську нафту золотом. Тут ланцюжок призводить також до підтримки золота. Підвищується попит на золото з боку Індії на суму еквівалентну 12 мільярдів доларів. Це також призведе до підтримки золотих котирувань.

Висновок, який можна зробити очевидний. Ембарго проти Ірану внесе свій скромний внесок у підтримання золота і наданні додаткового тиску на долар США.

Залишається відкритим питання про те, а що далі. Якщо Іран вирішить свої питання з продажем нафти і не відмовиться від своєї ядерної програми.

Технічний аналіз золота.


У січні золото дорожчало протягом усього місяця. Сталося пробиття лінії опору трикутника і в разі відпрацювання цього трикутника золото прийде до котирувань 1920 доларів за потрійну унцію. Перед тим, як котирування прийдуть до максимального історичного максимуму, їм доведеться пробити рівні 1760 доларів за потрійну унцію і 1800 доларів за потрійну унцію. Ці рівні є локальними піками і чинитимуть опір золотих котирувань.

Якщо по останньому руху вниз побудувати сітку Фібоначчі на вимірювання імпульсу, то отримаємо ще одне опір по котируваннях 1830 доларів за потрійну унцію, що відповідає рівню 261%. Враховуючи той факт, що після пробиття трикутника ціна пішла вгору, а потім відкотила саме до рівня 161%, то можна припустити, що рівень 261% також буде важливим для ринку.

Що стосується математичного аналізу, то індикатор МАКД показує впевнене настрій биків продовжувати свій тренд, на тижневому графіку ситуація ще більш оптимістична для биків. Стохастик розташований в зоні перекупленності, і поки він там, можна розцінювати це як впевненість биків. Якщо будуть спроби вийти звідти, то слід очікувати початок корекції або початок відкоту до котирувань 1640 доларів за потрійну унцію.

У разі початку відкату можна нанести по поточній вершині віяло Фібоначчі, який позначить додаткові рівні підтримок для золота.

Говорячи про срібло, то основний попит на цей благородний метал йде з боку промисловості та ювелірної галузі. Індія та Китай є основними гравцями на ринку срібла, формуючи на нього попит для ювелірних промисловостей. Сезонний попит на срібло прийде з Індії, у зв’язку з шлюбним сезоном, який відбувається в Індії в січні – лютому.

Попит для промисловості формує в основний Таїланд, там розташовані найбільші заводи з виробництва електронних компонентів, до складу яких входить срібло. Тут важливо пам’ятати, що недавня повінь в Таїланді змусило підприємства закритися повністю або частково. Значить, вони після відкриття почнуть нарощувати виробництво, щоб відпрацювати втрачений час. Це підвищить попит на срібло і надасть йому підтримку.

Технічний аналіз срібла.


За січень срібні котирування виросли. Зростання склало відстань від 28 доларів за потрійну унцію до 33 доларів за потрійну унцію. Срібло знаходиться в трикутнику і на відміну від золота ще не пробило одну з його ліній. На даний момент срібло направляється до лінії опору трикутника. В зоні опору трикутника розташований також і рівень Фібоначчі рівний 261%.

Хорошим моментом для срібла є пробиття рівня відкату 161% або за котируванням це становить 32,80 – 33 доларів за потрійну унцію. Рівень є важливим, так як після свого падіння срібло ходить навколо цього рівня і він, рівень, справляє на нього вплив.

На денному графіку індикатор МАКД показує настрій на покупку, такі ж свідчення і на тижневому графіку. Стохастик розташований в зоні перекупленності, що характерно для трендового руху і поки він там ймовірність початку корекції мінімально. Хороший запас ходу стохастик показує і на тижневому графіку, тому є достатня впевненість в тому, що срібло прийде до своєї лінії опору.

Прогноз для нафти на лютий

Прогноз для нефти на февральГоворячи про нафту не можна не згадати ще раз про Іран та ембарго проти нього. Що стосується нафтового ринку, то новину про ембарго він пережив і нічого страшного там не сталося. Є питання з приводу Ормузської протоки, раніше Іран погрожував його перекрити, тепер це малоймовірно, так як там вже знаходяться ВМФ США.

З вищесказаного можна припустити, що поки ембарго на пропозицію нафти на ринок не вплинуло, це в принципі і не дивно, так як старі контракти поки що працюють.

Що стосується попиту, то тут треба трохи розібратися з макроекономічними показниками найбільших споживачів чорного золота. За річними показниками споживання Китаєм нафти в грудні цього року виявилося вище на 1,4%, ніж у грудні минулого року. За результатами цього року, то в грудні попит на нафту в Китаї перевищив середній річний попит на нафту в країні. Ці дані говорять про те, що є ймовірність того, що Китай збільшить далі попит на нафту. Це надасть підтримку нафтовим котируванням.

Крім Китаю, вийшли гарні новини і по США і Єврозоні. Хороші економічні показники цих економік також означають збільшення попиту на нафту і відповідно підтримку котируванням.
Технічний аналіз нафти марки Brent.


У перших числах січня на графіку цін можна спостерігати різке зростання котирувань. Зростання склало близько 5-ти доларів за барель. Після чого за 5-6 торгових днів ціна тупцювала на місці, після чого повернулася в канал стандартного відхилення, де і знаходиться тепер. Розглядаючи історичні дані можна припустити і подальші викиди цін до максимуму 116,50 доларів за барель. Але з графіка також видно деяке згасання таких викидів.

Якщо в лютому ніяких шокуючих новин не буде, то велика ймовірність того, що ціна залишиться в каналі стандартного відхилення та на рух у цьому каналі можна пограти. Тільки в цьому випадку слід чекати викидів і входити проти тренда. Така тактика досить небезпечна і підходить трейдерам, які торгують з агресивним торговим системам.

Математичні індикатори показують хороше бічний рух. МАКД в цьому випадку потрібен, а ось більш швидкий стохастик може послужити хорошу службу при пошуку точок входу в ринок.
Технічний аналіз американської легкої нафти (Light Sweet Crude Oil).


Американська легка нафта «Light Sweet Crude Oil» також торгується в бічному напрямку. На даний момент межами цього бокового напрямку є котирування 92,50 доларів за барель знизу і 103,80 доларів за барель зверху. Мінімальна ціна за останній час – це відкат у грудні до рівня 92,60. Ціну зупинив рівень 38%. На даному етапі локальний мінімум практично збігається з відкатом 23%.

Індикатор МАКД нічого цікавого не показує, а от стохастик показує якусь подобу затухаючої корекції або трикутника. Це дозволяє припустити про наявність імпульсу незабаром.