Вклади для фізичних осіб – топ-20 банків, в які вигідно вкласти гроші + як відкрити вклад

184

Здрастуйте! у цій статті мова піде про вклади для фізичних осіб.сьогодні ви дізнаєтеся про позитивні і негативні моменти відкриття банківських вкладів, про те, як правильно підібрати максимально зручний особисто для вас вклад. Які ставки за вкладами діють на даний момент. В якій валюті вигідніше робити внесок і як уберегти свої заощадження.

ми проаналізували і підготували для вас рейтинг топ-20 банків з вигідними умовами за вкладами і депозитами! стаття вийшла великою, тому користуйтеся змістом.

Що таке внесок у банк

вклад – це певна сума коштів, яка передана банку під певний відсоток. Для будь-якого громадянина це прекрасний спосіб не тільки зберегти свої накопичення, а й збільшити їх кількість, отримати дохід.

Хто є вкладниками

Вкладниками будь-якого банку можуть бути громадяни рф, громадяни інших держав та особи, які не мають громадянства. Вони повністю вільні у виборі будь-якого банку, відповідного їм за умовами, а також можуть розміщувати свої грошові кошти в декількох банках одночасно. Особи, які є вкладниками, розпоряджаються своїми коштами, отримують по ним дохід і здійснюють необхідні операції, обумовлені в документах.

Класифікація вкладів

умовно вони діляться на 2 групи:

 • відкриті на певний період часу( термінові);
 • без конкретного терміну зберігання коштів (до запитання).

У свою чергу, строкові вклади можна розділити на ощадні та накопичувальні. крім цього, існує і третій вид-універсальні вклади. розберемо кожен вид докладніше.

Помилково думати, що якщо вклад відноситься до категорії термінових, він має на увазі лише короткочасне зберігання коштів. Терміновим він називається тільки тому, що відкривається на конкретний період часу. Вкладник розміщує свої кошти в банку на місяць, на рік, на 3-5 років, терміни розміщення можуть бути різними. У свою чергу, банк виплачує йому підвищені відсотки.

Звичайно, гроші можна забрати раніше, ніж завершиться термін вкладу, але тоді привабливі відсотки будуть втрачені.

Деякі банки пропонують зробити строковий внесок на умовах того, що відсоток при знятті грошей раніше терміну буде збережений. Це, безсумнівно, вигідна умова, якщо у клієнта трапився якийсь форс-мажор.

Хоча зазвичай банки просять своїх вкладників заздалегідь інформувати про те, що клієнт хоче закрити вклад. Це потрібно для замовлення грошей на певну дату.

ощадні вклади — зазвичай відкривають, щоб зберігати грошові кошти протягом деякого проміжку часу. Накопичувальні ж рахунки відкривають, щоб зібрати потрібну суму на конкретну мету.

Особняком від усіх інших категорій стоїть особливий вид вкладу-металевий рахунок. щоб його відкрити, клієнт повинен придбати деяку кількість дорогоцінних металів, зберігається які будуть в банку. Дохід за таким вкладом безпосередньо залежить від того, скільки обраний метал коштує на ринку.

Цей варіант накопичити кошти ефективний тільки тоді, коли термін зберігання обраний тривалий. А хтось взагалі вважає за краще купувати золоті злитки, будучи переконаним у пануванні золота над світом.

Також окремо варто згадати про так званих універсальних вкладах . Це вклади на довгостроковій основі, з можливістю здійснювати по ним видаткові операції (оплачувати жкг, інтернет та інше). Відкриття такого вкладу займає буквально кілька хвилин, збирати розширений пакет документів в цьому випадку не потрібно.

валютні вклади – це кошти, які розміщені в банку у валютах інших держав. На них точно так само нараховуються відсотки.

Крім доларів і євро, деякі банки пропонують вклади в фунтах стерлінгів, юанях, швейцарських франках. Попит на такі пропозиції невеликий, тому їх кількість досить обмежена.

Терміни валютних вкладів такі ж, як і у рублевих: мінімум 1 місяць, максимум 5 років. Також вклади володіють деякими особливостями, наприклад, процентна ставка по ним нижча, ніж по рублевих. Пояснення цьому просте: рубль слабша валюта, ніж євро або долар, а значить власники таких накопичень нічого не втрачають, незважаючи на низьку прибутковість.

Розглянемо ще один вид-мультивалютний вклад . Його наявність дозволяє переводити свої грошові кошти з одного виду валюти в інший, зберігаючи при цьому вже нараховані відсотки. Такі переклади можна здійснювати необмежену кількість разів, а це дозволяє ще й заробити.

відсотки по даному виду зазвичай нараховують окремо для кожної валюти. відкрити вклад можна в будь-яких співвідношеннях кожної валюти. Але є банки, які вимагають, щоб якийсь відсоток залишався в рублевому еквіваленті.

є і обмеження по мінімально вноситься сумі. зазвичай це 3000 рублів, 100 євро і 100 доларів. При цьому поповнювати вклад можна далеко не завжди. А якщо це і передбачено договором, то діють певні терміни. Щодо ж часткового зняття кожен банк веде свою лінію.

Якщо ви приймаєте рішення відкрити подібний внесок, пам’ятайте, що він ідеально підходить тільки тим, хто стежить за курсами валют і має поняття про коливання цих курсів. В іншому випадку високої прибутковості не вийде.

спеціалізовані вклади-зарплатні, вклади для отримання освіти, житлові, сезонні і так далі.

розглянемо кожен з них докладніше:

 • зарплатний вклад-відкрити можна, тільки якщо заробітна плата перераховується в банк, в якому ви плануєте відкрити вклад. Якщо зарплатний рахунок поєднується з депозитом, на залишок по рахунку будуть нараховуватися відсотки;
 • вклади для здобуття освіти-рахунки, на яких кошти накопичують для здобуття освіти. Їх відрізняє висока ставка, а якщо буде потрібно і більш вигідні умови по кредитуванню;
 • житловий внесок-розрахований на процес накопичення коштів, щоб поліпшити житлові умови. Клієнтам, які відкрили такі вклади, банки часто роблять вигідні пропозиції по іпотеці, але прибутковість таких вкладів низька;
 • сезонний внесок-відкривають в конкретну пору року або до свята (новий рік). Процентні ставки за цим видом вкладів можна назвати досить високими.

проміжний висновок : спеціалізовані вклади в деякій мірі вигідніше, ніж звичайні. Відкривши їх можна отримати більш високі доходи, або приємні бонуси від банку.

А про те, на які нюанси потрібно звертати увагу перед тим, як відкрити вклад, поговоримо далі.

Як вибрати банк для відкриття вкладу

Для того щоб знайти підходящий саме вам, ще потрібно постаратися і витратити багато вільного часу.

щоб спростити це завдання, дамо кілька корисних рекомендацій:

 1. подивіться рейтинги банку. Складаються вони найчастіше російськими рейтинговими агентствами;
 2. на офіційному сайті центробанку можна у вільному доступі переглянути звітність банків за кредитними операціями. Єдиний мінус: щоб повністю в них розібратися, потрібно бути фахівцем (бухгалтером або економістом);
 3. можна скористатися допомогою порталу банки.ру, де вся інформація викладена більш доступною для непрофесіоналів мовою;
 4. ще один показник надійності банку-це збільшення його активів у порівнянні з минулими періодами;
 5. розмір статутного капіталу теж є важливим показником;
 6. вивчайте відгуки клієнтів банку, які вже користувалися його послугами;
 7. зверніть увагу на розмір банку, чи є у нього філії, відділення;
 8. перегляньте змі на предмет появи негативної інформації про обраний вами банк;
 9. уточніть відразу, наскільки високі ставки за вкладами, що відкриваються? якщо вони занадто завищені, це повинно насторожити потенційного клієнта;
 10. 6. Як змінюється графік роботи банку, або він незмінний з моменту відкриття. Крім того, якщо банк скорочує персонал, теж побічно підтверджує наявність у банку проблем;

 11. чи не виникає проблем під час здійснення різних операцій;
 12. обов’язково уточнюйте, чи належить банк до системи зі страхування вкладів. Цю інформацію легко знайти в інтернеті.

Підводячи невеликий підсумок, хочеться сказати, що підходити до вибору банку потрібно ретельно, неквапливо і осмислено. Але і цінуйте свої гроші і час, не затягуйте з прийняттям остаточного рішення.

Як відкрити вклад

Перш за все, щоб укласти договір з банком, вам знадобиться паспорт. Взагалі, зараз процес відкриття вкладу спрощений, для економії часу не тільки клієнтів, але і працівників банку. Якщо з видом вкладу клієнт вже визначився, йому потрібно особисто відвідати відділення обраного банку, повідомити про свій намір фахівця, який оперативно підготує договір.

Перш ніж підписувати такий важливий документ обов’язково ознайомтеся з ним уважно.

зверніть особливу увагу на:

 • ставку за вкладом;
 • термін розміщення вкладу;
 • чи можна його поповнювати, а також знімати гроші достроково;
 • особисті дані в договорі: перевірити, чи точно вони відображені.

Якщо вас в договорі всі умови влаштували, підпишіть договір і внесіть необхідну суму коштів в касу банку. Якщо внесок відкритий у другій половині дня, діяти він буде з наступного дня.

Чому можуть відмовити і не відкрити вклад

Такі відмови-явище не часте, але все-таки вони можливі.

причини такі:

 • якщо клієнт не може пред’явити паспорт, або інше посвідчення особи;
 • якщо іноземний громадянин, який бажає відкрити вклад, не може підтвердити своє право перебувати на території росії;
 • якщо в паспорті є відмітки, наявність яких не передбачено;
 • якщо людині, яка відкриває внесок менше 14 років.

Банк має право не озвучувати причину, по якій клієнту відмовлено у відкритті вкладу!

Топ-20 банків для вкладів в рублях

У цій частині нашого огляду поговоримо про те, які умови для відкриття вкладів пропонують найвідоміші банки нашої країни.

важливо: вся інформація про відкриття вкладів, умови і процентні ставки, запропонована вашій увазі, отримана з офіційних порталів, представлених в огляді банків. Умови можуть відрізнятися в разі внесення банками змін!

пропонуємо розглянути представлені нижче банки за наступними характеристиками:

 1. максимальний відсоток;
 2. мінімальна сума першого внеску;
 3. періодичність нарахування відсотків;
 4. спосіб відкриття вкладу;
 5. можливість поповнити вклад;
 6. можливість частково зняти кошти;
 7. участь у системі страхування вкладів;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника.

Вклади в ощадбанк для фізичних осіб

 1. максимальний відсоток-8,80% (залежить від терміну вкладу);
 2. мінімальна сума першого внеску-залежить від обраного виду вкладу (від 1 рубля до 30000 рублів);
 3. періодичність нарахування відсотків-від щомісячного, до нарахування в кінці терміну вкладу;
 4. спосіб відкриття вкладу-при особистому зверненні, через систему сбербанк онлайн, через пристрої самообслуговування;
 5. можливість поповнення вкладу-є;
 6. можливість часткового зняття коштів-є, але не за всіма видами вкладів;
 7. участь в системі держ. Страхування-так, всі вклади до 1 млн. 400 тис. Рублів застраховані державою;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-так, пільгові умови по іпотечному та споживчому кредитуванню.

проміжний висновок: до незаперечних плюсів можна віднести стабільність і стійкість банку на ринку, пільги для вкладників при оформленні кредиту.

Офіційний сайт банку .

Вклади в тінькофф банк

 1. максимальний відсоток– 9,83% річних;
 2. мінімальна сума першого внеску-50000 рублів;
 3. періодичність нарахування відсотків-можуть бути нараховані щомісяця на сам внесок або на карту клієнта( за його вибором);
 4. спосіб відкриття вкладу-в режимі онлайн, через мобільний додаток, комп’ютер, планшет;
 5. можливість поповнення вкладу-є, причому в онлайн режимі;
 6. можливість часткового зняття коштів-є, в будь-який момент, будь-яким способом, зручним клієнту (можна отримати свої гроші переказом через пошту росії);
 7. участь в системі держ. Страхування-так, всі вклади до 1 млн. 400 тис. Рублів застраховані державою;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-так, всі вкладники отримують в подарунок дебетову карту банку.

проміжний висновок: до незаперечних плюсів можна віднести можливість управляти своїми коштами в режимі онлайн, закриття вкладу в будь-який час без втрати нарахованих відсотків.

Офіційний сайт банку .

Вклади в ренесанс кредит

 1. максимальний відсоток– 9,75% (залежить також від виду вкладу);
 2. мінімальна сума першого внеску-1000 рублів;
 3. періодичність нарахування відсотків-в прямій залежності від виду вкладу. Передбачено щомісячне нарахування та нарахування в кінці терміну;
 4. спосіб відкриття вкладу-особисте відвідування офісу, інтернет-банк;
 5. можливість поповнення вкладу-залежить від виду вкладу. Наприклад, вклад “ренесанс прибутковий” поповнити не можна, а інші можна і декількома способами. Можна внести гроші в касі банку, здійснити переказ через інтернет-банк, через термінал самообслуговування;
 6. можливість часткового зняття коштів-є, але не для всіх видів вкладів. Можливо при особистому зверненні в банк (готівкою) або через інтернет (перекладом на інший рахунок або банківську карту). Ці умови дійсні тільки для рублевих вкладів. Крім того, якщо зняти потрібно суму до 100000 рублів, потрібно замовляти суму за один день до дати зняття, якщо сума зняття більше півмільйона рублів – за 3 дні до дати зняття, якщо вклад у валюті – за 4 дні до дати зняття.
 7. участь в системі держ. Страхування-так, всі вклади до 1 млн. 400 тис. Рублів застраховані державою;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-не передбачено.

проміжний висновок: є можливість управляти своїми коштами, не відвідуючи банк особисто, для відкриття вкладу потрібен тільки паспорт (якщо клієнт громадянин росії), але є і моменти, які влаштують не всіх: не всі вклади можна поповнювати, готівку для зняття потрібно замовляти заздалегідь.

Офіційний сайт банку .

Вклади в втб 24 для фіз. Осіб

 1. максимальний відсоток– 7,85% річних, але він залежить і від суми, яка була внесена при відкритті вкладу;
 2. мінімальна сума першого внеску-100000 рублів;
 3. періодичність нарахування відсотків-щомісяця (на рахунок клієнта для використання, або для капіталізації);
 4. спосіб відкриття вкладу-у відділеннях банку, в режимі онлайн через інтернет;
 5. можливість поповнення вкладу-залежить від вибору виду вкладу (вклад “накопичувальний” і» комфортний ” можна поповнити);
 6. можливість часткового зняття коштів-є, на умовах банку;
 7. участь в системі держ. Страхування-так, всі вклади до 1 млн. 400 тис. Рублів застраховані державою;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника– так, при підключенні через інтернет, також є преміальні пакети послуг для клієнтів.

проміжний висновок: з негативних моментів: досить серйозна сума для першого внеску, лінійка вкладів невелика: їх всього три (але це навряд чи можна назвати істотним мінусом). У той же час діють програми лояльності для клієнтів, зручний інтернет-банк.

Офіційний сайт банку .

Вклади в россельхозбанк

В даному банку є досить широкий вибір вкладів, а точніше, їх 11.

проаналізувавши за вибраними характеристиками, можна побачити наступну картину:

 1. максимальний відсоток 10,9% (якщо термін вкладу вище 1 року);
 2. мінімальна сума першого внеску-залежить від обраного виду вкладу, від 10 рублів (вклад «до запитання»);
 3. періодичність нарахування відсотків-щоквартально, щомісяця, в кінці терміну вкладу;
 4. спосіб відкриття вкладу-у відділеннях банку, дистанційно;
 5. можливість поповнення вкладу-є, крім вкладів “золотий «і “амурський тигр”;
 6. можливість часткового зняття коштів-є;
 7. участь в системі держ. Страхування-так, всі вклади до 1 млн. 400 тис. Рублів застраховані державою;
 8. наявність бонусів відБанку для вкладника– так, можна отримати безкоштовно карту “амурський тигр”, прибутковість якої – 7% річних.

проміжний висновок: доступна сума першого внеску, вклади застраховані державою, можливість управляти своїми фінансами не виходячи з дому.

Офіційний сайт банку .

Вклади в бінбанк

 1. максимальний відсоток– 8,4% (за вкладом “щомісячний дохід”);
 2. мінімальна сума першого внеску-10000 рублів (крім накопичувального рахунку “скарбничка”»;
 3. періодичність нарахування відсотків-за вкладом “чудова сімка” – щодня, за вкладом “щомісячний дохід” – щомісяця, за вкладом “мультивалютний” – після закінчення терміну;
 4. спосіб відкриття вкладу-інтернет-банк, будь-яке відділення банку;
 5. можливість поповнення вкладу-так, крім продукту» внесок у майбутнє”;
 6. можливість часткового зняття коштів-так, для вкладу “чудова сімка” і накопичувального рахунку “скарбничка”;
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-можливість безкоштовно користуватися послугами персонального консультанта.

проміжний висновок: при розміщенні є можливість отримувати нараховані відсотки щодня, а також видно, що сума першого внеску порівняно невелика.

Офіційний сайт банку .

Вклади в газпромбанк

 1. максимальний відсоток– 8,0% (за вкладом» газпромбанк перспективний”);
 2. мінімальна сума першого внеску-15000 рублів за основною лінійкою вкладів і від 100 рублів до 50000 за спеціальними вкладами;
 3. періодичність нарахування відсотків-щомісяця, або в кінці терміну за базовими вкладами, кожен квартал і в кінці терміну за спеціальними;
 4. спосіб відкриття вкладу-особисто у відділенні або філії банку, через термінали самообслуговування;
 5. можливість поповнення вкладу-так, по частині базових і спеціальних вкладів;
 6. можливість часткового зняття коштів-тільки за вкладом “газпромбанк динамічний” і» газпромбанк пенсійний”;
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-не передбачено, є преміальне обслуговування при відкритті платинових міжнародних карт.

проміжний висновок: є варіанти вкладів з мінімальним першим внеском, а також можливість отримувати консультації персонального менеджера.

Офіційний сайт банку .

Вклади в альфа-банк

Банк великий, має відділення в багатьох містах. Клієнтами банку є близько 5 млн.тільки фізичних осіб, не кажучи про юридичних. Варто згадати, що банк займає дуже принципову позицію по відношенню до неплатників, цим пояснюються негативні відгуки про його роботу.

 1. максимальний відсоток – 9,8%, за вкладом» лінія життя”;
 2. мінімальна сума першого внеску-від 10000 рублів до 3 млн. Рублів;
 3. періодичність нарахування відсотків-по більшості вкладів-в кінці терміну;
 4. спосіб відкриття вкладу-особисте відвідування офісу, інтернет-банк;
 5. можливість поповнення вкладу-залежить від обраного виду вкладу;
 6. можливість часткового зняття коштів-залежить від виду вкладу;
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника– акція ” чим довше гроші лежать на рахунку, тим вище відсоток за вкладом» (для тих хто вибрав вклад «цінний час»).

проміжний висновок: можливо отримати високий дохід за певними видами вкладів, наприклад, вклад «перемога» – 10,5%, але сума внеску – 3 млн.рублів.

Офіційний сайт банку .

Вклади в банк відкриття

 1. максимальний відсоток-до 9,05% (залежить від суми і терміну вкладення);
 2. мінімальна сума першого внеску-50000 рублів;
 3. періодичність нарахування відсотків-щомісяця (на рахунок клієнта, або як капіталізація);
 4. спосіб відкриття вкладу-у відділенні банку, або в режимі онлайн;
 5. можливість поповнення вкладу-передбачена (залежить від виду вкладу);
 6. можливість часткового зняття коштів-передбачена (залежить від виду вкладу);
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-при відкритті через інтернет відсотки за вкладом вище.

проміжний висновок: можна отримати більш високий відсоток, відкривши вклад через інтернет, є можливість поповнювати вклад, отримувати відсотки на рахунок.

Офіційний сайт банку .

Вклади в промсвязьбанк

 1. максимальний відсоток– до 9,5% річних (за вкладом ” ласкаво просимо!»); 
 2. мінімальна сума першого внеску-10000 рублів;
 3. періодичність нарахування відсотків-щомісяця;
 4. спосіб відкриття вкладу-через інтернет, особисто в офісі банку;
 5. можливість поповнення вкладу– є, крім вкладу» солідний відсоток”;
 6. можливість часткового зняття коштів-так, не втрачаючи відсотки (за вкладом ” максимум можливостей»);
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника – для преміальних клієнтів є надбавка до основного відсотка – 0,25%.

проміжний висновок: є можливість частково знімати кошти, не втрачаючи нараховані відсотки.

Офіційний сайт банку .

Вклади в совкомбанк

 1. максимальний відсоток-до 9% річних;
 2. мінімальна сума першого внеску-30000 рублів (причому внести їх допустимо не відразу, а протягом 10 днів);
 3. періодичність нарахування відсотків-щомісяця, або в кінці терміну дії;
 4. спосіб відкриття вкладу-через інтернет, особисто в офісі банку;
 5. можливість поповнення вкладу-є;
 6. можливість часткового зняття коштів-передбачено, але залежить від обраного виду вкладу;
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-підвищений відсоток при відкритті вкладу через інтернет.

проміжний висновок: є можливість щомісяця поповнювати всі види вкладів, серйозний плюс – можливість внести перший внесок за кілька разів.

Офіційний сайт банку .

Вклади в банк москви

 1. максимальний відсоток-до 10% річних + 0,3% якщо внесок відкритий в терміналі або через інтернет;
 2. мінімальна сума першого внеску-будь-яка (за вкладом «накопичувальний рахунок»), від 1 до 100000 рублів за іншими вкладами;
 3. періодичність нарахування відсотків-щомісяця/капіталізація (на вибір клієнта);
 4. спосіб відкриття вкладу-через інтернет-банк, в офісі банку особисто, або через банкомат;
 5. можливість поповнення вкладу-є (на вкладах “максимальне зростання «і» максимальний комфорт”);
 6. можливість часткового зняття коштів – є (крім вкладів «максимальний дохід» і «сезонний”);
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника – підвищений відсоток при відкритті через інтернет, а також для зарплатних клієнтів і пенсіонерів.

проміжний висновок: даний банк пропонує підвищені ставки за вкладами для власників зарплатних карт, для людей пенсійного віку. Також є можливість відкрити вклад на користь іншої особи. Для цього необхідно, крім паспорта клієнта, надати необхідні дані про особу, на чиє ім’я буде відкритий вклад.

Офіційний сайт банку .

Вклади в убрир (рекомендуємо! )

 1. максимальний відсоток– 8 %;
 2. мінімальна сума першого внеску-від 1000 рублів до 10000 рублів;
 3. періодичність нарахування відсотків-від кожних 30 днів, до кожних 100 днів;
 4. спосіб відкриття вкладу-в офісах банку та онлайн;
 5. можливість поповнення вкладу-обмежень немає;
 6. можливістьЧасткового зняття коштів-немає, крім вкладу» мобільний”;
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-за вклади, які відкриті за рекомендацією вже чинного вкладника, він отримує 500 рублів.

проміжний висновок: у банку є кілька лінійок вкладів для фіз.осіб. Також сума першого внеску невисока, від 1000 рублів.

Офіційний сайт банку .

Вклади в хоум кредит банк

 1. максимальний відсоток-9,06% (при капіталізації);
 2. мінімальна сума першого внеску-1000 рублів за всіма видами вкладів;
 3. періодичність нарахування відсотків-по ряду вкладів щомісяця або в кінці терміну;
 4. спосіб відкриття вкладу-особисто у відділенні банку, через інтернет-банк;
 5. можливість поповнення вкладу-так, по всій лінійці вкладів;
 6. можливість часткового зняття коштів-не передбачена;
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-тільки для власників вкладу «33%»

проміжний висновок: відсутня можливість часткового зняття коштів, але в той же час вся лінійка вкладів – поповнювана.

Офіційний сайт банку .

Вклади в мособлбанк

 1. максимальний відсоток-9,5 % (за вкладом “пенсійний”);
 2. мінімальна сума першого внеску-від 10000 до 300000 рублів;
 3. періодичність нарахування відсотків-щомісяця;
 4. спосіб відкриття вкладу-в офісах банку особисто, можливість подати заявку на відкриття через інтернет;
 5. можливість поповнення вкладу-так, для всіх видів вкладів;
 6. можливість часткового зняття коштів-так, крім вкладу “персональний”;
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-при відкритті вкладу “персональний” є можливість не втрачати високі відсотки і одночасно отримувати щомісячні виплати на рахунок.

проміжний висновок: є 4 види вкладів на вибір, є можливість отримувати виплати щомісяця.

Офіційний сайт банку .

Вклади в барс банк

 1. максимальний відсоток– 8,5%;
 2. мінімальна сума першого внеску-від 5000 до 1 млн. Рублів;
 3. періодичність нарахування відсотків-щодня (за вкладами до запитання);
 4. спосіб відкриття вкладу-особисто або через систему в режимі онлайн;
 5. можливість поповнення вкладу-в будь-який час (за вкладами до запитання);
 6. можливість часткового зняття коштів-в будь-який час (за вкладами до запитання);
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-можливість відкрити вклад на ім’я неповнолітнього, а також недієздатної людини.

проміжний висновок: з явних плюсів можна назвати можливість поповнення і часткового зняття коштів, а також відкриття вкладу на ім’я третьої особи.

Офіційний сайт банку .

Вклади в пошта банк

 1. максимальний відсоток-до 9 % річних;
 2. мінімальна сума першого внеску-від 5 до 500000 рублів;
 3. періодичність нарахування відсотків-щомісяця, щоквартально;
 4. спосіб відкриття вкладу-через мобільний банк, інтернет-банк, особисто;
 5. можливість поповнення вкладу-є;
 6. можливість часткового зняття коштів-є;
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника – +0.25% за відкриття вкладу особам пенсійного віку, або за відкриття через інтернет, також безкоштовно відкривається ощадний рахунок і видається безкоштовно карта visa.

проміжний висновок: у банку надаються бонуси для вкладників, також вклади можна закривати достроково, не втрачаючи відсотки.

Офіційний сайт банку .

Вклади в банк російський стандарт

 1. максимальний відсоток– 9%;
 2. мінімальна сума першого внеску-10000 рублів;
 3. періодичність нарахування відсотків-щомісяця, щоквартально, або після закінчення терміну вкладу;
 4. спосіб відкриття вкладу-особисто, або через інтернет-банк;
 5. можливість поповнення вкладу-є;
 6. можливість часткового зняття коштів-є;
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-інформація не відображена.

проміжний висновок: у банку є вибір з декількох видів вкладів, є можливість поповнення вкладу.

Офіційний сайт банку .

Вклади в банк югра

 1. максимальний відсоток – 10,5% (за вкладом “різдвяний подарунок”);
 2. мінімальна сума першого внеску-100 рублів (за вкладом “до запитання”»;
 3. періодичність нарахування відсотків-щомісяця;
 4. спосіб відкриття вкладу-в будь-якому відділенні банку, також є онлайн-сервіс;
 5. можливість поповнення вкладу-є;
 6. можливість часткового зняття коштів-є;
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-інформація не відображена.

проміжний висновок: доступна сума для відкриття вкладу, є онлайн-сервіс, можна поповнювати і знімати кошти.

[urlspan]офіційний сайт банку [/urlspan].

Вклади в банк уралсиб

 1. максимальний відсоток-до 10%;
 2. мінімальна сума першого внеску-100 рублів (залежить від виду вкладу);
 3. періодичність нарахування відсотків-щомісяця ;
 4. спосіб відкриття вкладу-через інтернет, особисто в офісі банку;
 5. можливість поповнення вкладу-є (залежить від виду вкладу);
 6. можливість часткового зняття коштів-є (залежить від виду вкладу);
 7. участь в системі держ. Страхування-так;
 8. наявність бонусів від банку для вкладника-інформація не відображена.

проміжний висновок: у банку досить широкий вибір вкладів, є можливість відкрити вклад через інтернет.

Офіційний сайт банку .

Порівняльний аналіз банків

важливо: дана таблиця складена на основі даних, отриманих з офіційних ресурсів, представлених в матеріалі банків! дані можуть змінюватися в залежності від змін в політиці банківської організації.

банки розташовані в порядку убування максимальної процентної ставки

Отже, шановні читачі! які ж висновки напрошуються виходячи з усієї проаналізованої інформації?

по-перше, відкривати вклади не тільки можна, але і потрібно. як ми бачимо, багато банків готові надати різні пільги і бонуси за відкриття вкладу саме у них. Зокрема, ощадбанк досить лояльний до своїх вкладників в плані схвалення іпотечних і споживчих кредитів.

по-друге, деякі великі і стабільні банківські організації (втб, ощадбанк) надають далеко не найвигідніші умови за вкладами , зокрема не дуже високі відсотки. До того ж досить велику суму першого внеску пропонує внести втб для того, щоб відкрити вклад. У нинішній економічній ситуації не кожен може це зробити.

безумовно, вартий уваги банк» тінькофф ” , що пропонує не найвищий відсоток за вкладом, але надає можливість користуватися дебетовою карткою, а також кредитною, у якої поступово підвищується ліміт (з особистого досвіду).

Говорити можна багато, але кожен в будь-якому випадку вибере банк, максимально відповідний за умовами саме йому і далеко не факт, що в пріоритеті буде саме висока ставка за вкладом. Все інше-тільки суб’єктивна думка вашого покірного слуги.

А зараз поговоримо про те, як можна відкрити внесок соціально незахищеним категоріям громадян. Зокрема, йтиметься про внески для пенсіонерів.

Вклади для пенсіонерів

Банківська система неСтоїть на місці, а досить успішно розвивається в нашій країні. Примножити свої накопичення зараз можуть собі дозволити і літні люди, багато в чому завдяки масі програм лояльності, розробленими найбільшими банками.

Під непогані відсотки вклади від пенсіонерів приймають всі серйозні і стабільні банки в росії (сбербанк, втб, банк москви, совкомбанк). При цьому є можливість користуватися і великими пакетами додаткових послуг абсолютно безкоштовно.

1. Розглянемо докладніше, які умови для пенсіонерів діють на сьогоднішній день.

Сбербанк

В даному банку розроблений комплекс послуг для осіб похилого віку. Найпопулярнішими є вклади «поповнюй» і «зберігай». Відсотки нараховуються в розмірі 7,1 / 7,6 відповідно. Мінімальний внесок при цьому становить всього 100 рублів. За вкладом» поповнюй ” дозволяється вносити платежі щомісяця, а також користуватися відсотками на свій розсуд.

Втб

1. У цьому банку умови для пенсіонерів досить комфортні.хоча існує і мінус: досить високі мінімальні внески по всіх лінійках вкладів (від 15 до 30 тисяч рублів). Процентна ставка для пенсіонерів від 4,35% до 8,5%.

Банк москви

Розробив 3 цікавих пропозиції для даної категорії громадян з мінімальним внеском від 1 до 10 тисяч рублів. По кожному з вкладів дозволено поповнення суми. Процентна ставка від 2,9% до 7,9%.

Совкомбанк

Пільговим категоріям громадян (обов’язкова умова – вік старше 60 років для чоловіків і 55 для жінок) можна відкрити вклад з мінімальною сумою 500 рублів. Діє він 6 місяців, а процентна ставка складе 11% річних. Забрати гроші можна раз на місяць або в кінці терміну вкладу. Поповнення дозволено без обмежень.

Вклади для осіб пенсійного віку останнім часом користуються великою популярністю у старшого покоління. За ним діють підвищені ставки, умови дуже лояльні.

Депозитний вклад: що це

депозитний вклад 10 –&>- це сума грошей або цінні папери, які зберігаються в банку, при цьому банк використовує їх у своїх фінансових операціях, а вкладник отримує за це відсоток.

відомо 3 види подібних вкладів:

 • класичний;
 • з можливістю поповнити;
 • з можливістю не тільки поповнити, але і зняти частину грошей.

класичний депозит-це рахунок, який не можна поповнити і не можна зняти гроші.

депозит з можливістю поповнити-внести кошти на цей рахунок можна, зняти не можна.

З третім видом депозиту все простіше: відкривши його, вкладник володіє більшою свободою в обігу зі своїми коштами, але і відсоток отримає менше.

також будь-яка операція з грошима і цінними паперами містить «підводні камені», про які варто згадати:

 • якщо сума, що вноситься на рахунок, невелика, то і прибутку великий ви не отримаєте;
 • відкривати депозит на короткий період-невигідно, прибуток малозначний;
 • з відсотків по депозиту стягується податок (обумовлюється при укладенні договору).

плюсами є:

 • можливість управляти своїм рахунком;
 • у будь-який час депозит може бути затребуваний;
 • при використанні депозиту з капіталізацією прибуток збільшується.

Як розраховуються відсотки за вкладом в банк

відсотки за вкладом – це тип винагороди, яку банк виплачує вкладнику за те, що використовує його кошти.

Щоб з’ясувати, як же порахувати належні вам відсотки, потрібно знати, що існує 2 варіанти: спрощений і складний.

для спрощеного розрахунку використовують таку формулу:

s = (p*i*t/k)/100

 • s-кількість нарахованих %;
 • р-внесена сума;
 • i-відсоток за вкладом за рік;
 • t-період нарахування (днів);
 • к-кількість днів у році.

приклад : громадянин д.відкрив вклад на суму 300000 рублів на 1 рік під 10,5% річних. Його дохід складе: 300000*10,5*365/365/100=31500 рублів.

якщо внесок з капіталізацією, відсотки вважаються так:

s = (p*i*j/k)/100

 • s-сума нарахованих %;
 • р-внесена сума, а також всі наступні суми, збільшені в результаті капіталізації;
 • i-відсоток по депозиту за рік;
 • j-кількість днів у періоді, за який буде проведена капіталізація.
 • k-кількість днів у році.

приклад: громадянин д.відкрив вклад на суму 300000 рублів з капіталізацією на 3 місяці по 10,5% річних. Його дохід складе: (300000*10,5*30/365)/100=2589 рублів (за один місяць).

Як ми бачимо, в розрахунку нічого складного немає, незважаючи на» загрозливий ” вид математичних формул.

Чим ризикує людина, що відкриває вклад у банку

Всі ризики ділять умовно на кілька категорій. У цій частині розглянемо як їх уникнути, або зробити втрати мінімальними.

отже, є такі види ризиків:

 • банкрутство самої банківської організації;
 • реінвестування;
 • стягування податкових платежів;
 • зростання ставок для депозитів, відкритих на довгий термін.

Перша група ризиків зводиться до мінімуму просто: гроші розміщуються в різних банках, сумою до 1 млн.400 тис. Рублів (вклади саме до такої суми застраховані державою).

При реінвестуванні ситуація може скластися так: клієнт відкрив вклад на 6 місяців під 9% річних, а через 6 місяців ставки впали, отримає він 7%.

Податкові платежі будуть стягувати, якщо ставка за вашим вкладом стане вище, ніж ставка рефінансування на 5%. Тоді з перевищення візьмуть податок у розмірі 35%.

Ризик при зростанні ставок за депозитами полягає в наступному: клієнт відкрив вклад на тривалий час під 11% річних, а через рік ставки збільшилися до 14%, а значить клієнт втратить 3%.

загальна порада: для мінімізації ризиків ретельно вибирайте банківську організацію, про що вже говорилося раніше!

В якій валюті відкривати вклади для фізичних осіб

У світлі тих подій, які відбуваються не тільки у вітчизняній, а й у світовій економіці, експерти радять зберігати свої заощадження в декількох видах валют: рублях, євро і доларах. До того ж деякі банки пропонують відкрити мультивалютні вклади . з іншого боку, є й такі, які приймають накопичення тільки в рублевому еквіваленті (пошта-банк).

Взагалі, на даний момент можна сказати, що всі світові валюти нестабільні.тому найвірнішим рішенням буде: для 60% суми відкрити рублевий вклад, а решта порівну між валютними. Розрахунки ми ведемо в рублях, тому сума такого вкладу перевищить інші.

Такий принцип розподілу дозволить максимально зберегти зароблені кошти.

У висновку сьогоднішньої розмови хотілося б відзначити, що вклади – вигідний фінансовий інструмент. Вони більш безпечні і прозорі, ніж кредити, але перш ніж відкрити внесок, вивчіть всі умови.

Не бійтеся здатися прискіпливим клієнтом: задавай всі ваші запитання працівнику банку, уважно читайте договір.

Відео про вклади в банк

а в завершенні пропонуємо подивитися корисне відео: