WordPress або Joomla? Порівнюємо системи.

707

На сьогоднішній день створення сайту не є чимось дуже складним. Створити сайт на популярній, безкоштовної CMS (системи управління контентом) може практично будь-яка людина. Вибір буде залежати від того, для чого буде використовуватися ваш сайт. І у всіх людей, як і у новачків, так і у більш просунутих користувачів постає питання: яку ж систему використовувати, Joomla або WordPress?

Чому ж ми вибираємо саме з цих двох систем? Я вважаю, що вони дуже гарні собою, ними зручно користуватися і вони вже давно ведуть боротьбу за перше місце, а конкуренція, як відомо — двигун прогресу. У обох систем відкритий вихідний код і для них постійно з’являються поліпшення і відновлення, що дозволяють істотно розширити базові можливості. Саме тому, питання — «яка система краще WordPress або Joomla?» зараз дуже популярний.

Звичайно, у кожної з систем є свої переваги і недоліки, користувач може створити абсолютно будь-сайт, з будь-якою спрямованістю і будь ступенем складності, використовуючи ту або іншу систему. Вибір буде залежати від того, яким ви збираєтеся зробити сайт, а так само від знання та зручності системи, з якою ви будете працювати поки існує сайт. Іншими словами, якщо для вас не підходить WordPress або Joomla, то це означає не те, що система погана, а те що вона для вас менш корисна.

Розглянемо обидві ці системи. Першою розглядати будемо WordPress. Дана CMS це чудова система для розробки сайту або блогу, який надасть вам можливість швидко публікувати ваші думки та статті на сайт, тому багато людей використовують wordpress для створення блогу. Але можливості WordPress не обмежуються створенням одного лише блогу. Є ще багато способів використання цієї системи для різних цілей. Наприклад, ця CMS підійде для створення повноцінного інтернет-магазину. Так само, за допомогою вордпресс можна дуже легко створити ресурс, що дозволяє здійснювати обмін файлами та інформацією, а так само надавати послуги та багато іншого. Головним плюсом системи WordPress є те, що вона дуже проста в установці і використанні. Для зміни дизайну сайту, на спеціалізованих сайтах та на офіційній сайті вордпресс є величезна кількість тем різних шаблонів, які дуже легко встановлюються на сайт, знаючи основи веб програмування можна надати їм унікальний вид. Також для WordPress є величезна кількість всіляких плагінів, які полегшать вашу роботу з сайтом.

Вибираючи між Joomla та WordPress ключовим фактом є те, що WordPress дуже легкий у використанні. Для людини, яка знайома з інтернетом на початковому рівні, WordPress буде ідеальним варіантом. Розібратися і приступити до роботи з цією системою зможе абсолютно будь-яка людина набагато швидше ніж з Joomla. Із за того, що головне призначення WordPress це робота з блогом, в ньому вже є система коментування, управління користувачами, перегляд статистики і багато іншого. Тому звичайній людині не потрібно робити якісь зміни в коді, все вже налаштовано і працює належним чином.

Напрошується висновок про те, що WordPress спеціально створений для того, щоб звільнити користувача від ручної настройки всіх елементів веб-сторінки. Так само WordPress-ом можна користуватися без сторонніх плагінів — у нього спочатку присутній величезний функціонал..

Переваги WordPress:
1. Він дуже простий у використанні — модифікації не обов’язкові.
2. Відмінно підійде блогерам.
3. Не потребує тривалого освоєння, будь-хто може почати користуватися ним через хвилину після установки.

Недоліки WordPress:
1. Складність розробки.
2. Оновлення іноді містять дуже багато помилок.

Перейдемо до розгляду другої системи, головного конкурента WordPress, Joomla. Ця система сподобається всім дизайнерам, так як у неї є широкі можливості, які дозволяють розробляти унікальні дизайни для сайтів. Для новачків, які тільки починають освоюватися в Joomla важливим плюсом буде те, що ця система легка як для використання, так і для модифікації, тому що дуже багато розробників створюють прості і функціональні інструменти. При виборі між Joomla та WordPress розробники майже завжди віддають перевагу першій із за того, що вона володіє більш широкими можливостями на відміну від WordPress. Наприклад, блог на WordPress завжди вгадується навіть за зовнішнім виглядом, про Joomla такого не скажеш.

Але Joomla далеко не ідеальна, у неї є свої мінуси. Вона не володіє гнучким кодом, на відміну інших CMS. Нехай і є багато способів для зміни базового функціоналу системи, але є і такі елементи, зміна яких неможливо.

Займаючись порівнянням WordPress і Joomla, можна сказати, що у Joomla попереду ще довгий шлях, який їй треба пройти, що б вона могла вважатися простий у використанні. Майже всі, хто вибирав з цих двох систем і не володів обширними знаннями про і про роботу сайтів, вибирали WordPress. Звичайно Joomla теж є досить простою, але WordPress виграє порівняно з нею.

Переваги Joomla:
1. Володіє рядом переваг для дизайнерів і розробників.
2. Велике ком’юніті, що працюють з системою.
3. Швидкий розвиток Joomla.

Недоліки Joomla:
1. Складніше ніж WordPress.
2. Не така потужна.

Висновок:
Існує багато систем з допомогою яких ви можете розробляти свої сайти, тому ви не зобов’язані вибирати тільки одну з всіх систем. У кожній присутня величезна кількість різних функцій і корисних інструментів. Вибирати слід залежно від завдань, які система повинна вирішувати. Головне не зупинятися на одній системі, а спробувати для себе якомога більше з них.