WordPress — бекапи і безпеку сайту, плагіни бекапів.

540

Всім привіт! Хотів би сьогодні поговорити про безпеку сайтів і, зокрема, сайтів на WordPress. Все в інтернеті дуже не стабільно, а особливо нестабільні сервера, на яких висять наші з вами сайти. На щастя, в WP є вже вбудована можливість автоматично зберігати бази даних, і це дуже здорово — адже база даних сайту і є те місце, де зберігаються записи, сторінки, рубрики, мітки, налаштування теми і всіх плагінів сайту. Тому дуже важливо створювати щоденний або щотижневий (тут все залежить від важливості інформації) бекап бази даних, і відсилати його або поштою, або на ftp-сервер (інший комп’ютер в інтернеті).

Але, крім вбудованого, в інтернеті є ще купа плагінів, які мають більш розширені функції та можливості:

WordPress Backup to Dropbox — Плагін робить backup бази даних і файлів сайту, а потім все це зберігає на сервісі dropbox.com. Хороший плагін, до того ж, не навантажує особистий комп зайвими файлами. Сторінка плагіна WordPress Backup to Dropbox на wordpress.org — http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-backup-to-dropbox/

BackWPup — Аналог WordPress Backup to Dropbox тільки з великими можливостями. Цей плагін має більш тонкі налаштування і можливість відправляти бекап різними способами. Сторінка плагіна BackWPup на WordPress.org — http://wordpress.org/extend/plugins/backwpup/

Дуже важливо підібрати «правильний» плагін резервного копіювання, який буде працювати і… не створювати проблем безпеки сайту. На це варто звернути увагу — адже плагін резервного копіювання має доступ до бази даних і робить її «вивантаження» кудись, і якщо база даних вашого сайту стане доступна комусь (хакеру, наприклад) — то він без праці зламає «оборону» і навешает своїх посилань, «дорослого» змісту і інших різних — що негайно позначиться на вашому сайті і в цілому на інфобізнес.

Порада — перш ніж ставити плагін резервного копіювання собі на сайт, пошукайте в інтернеті відгуки про нього, прочитайте відгуки та опис на офіційному сайті WordPress — і тільки після цього приймайте рішення про використання плагіна. Така методика повинна застосовуватися до всіх плагінів без винятку.