Як вибрати змішувач гарячої та холодної води

3-22-2018

Так вже є, якщо в нашій розміреного життя, що щось пішло не за планом, або якийсь з обладнання не відповідає своїм вимогам (просто зламалося), наш емоційний стан дає збій. У цей момент людина не застрахований від поспішних висновків і дій.
Всі ми різні, і різна реакція на життєві проблеми і труднощі, але що не кажи, а вище сказане — актуально. Так от, щоб не допустити помилку при виборі нового змішувача і присвячена ця стаття, визначимо як вони різняться, і на що звернути увагу в першу чергу.Хочу запропонувати купити смесители Grohe за найкращою ціною та високої якості

Добре, коли у людини плановий ремонт, і є вагон часу, який можна присвятити вибору конструкції, виробника та матеріалу з чого виготовлений. Гірше себе почуває обиватель у разі аварійного виходу з ладу оного. Необхідно в найкоротші терміни придбати новий, якісний, красивий і зручний примірник.

Поломка викликала дискомфорт і роздратування, ще й на роздуми немає часу. Людина йде в спеціалізований магазин і бачить просто величезний вибір змішувачів різних видів і назв фірм їх випускають.

магазин, вітрина зі змішувачами

І що ж він робить? Набуває змішувач, який порекомендував йому продавець консультант. У того пряма вигода не відпустити Вас без покупки, а компетенція, на мій погляд — не дуже. Хотілося б помилятися, але впевнений — сантехнік багато років займається установкою змішувачів, не стане продавцем консультантом.

Ще варіант: людина сідає за комп’ютер і лопатит мережу в пошуках відгуків про сантехобладнання, на форумах найбільш якісна інформація, але необхідно опрацювати темряву рекомендацій користувачів, а вони ще й різні. Я сам так роблю, коли вибираю наприклад побутову техніку, або скажімо цифрову, бо як профан у цьому питанні, і в загальному то дієво, я задоволений.

Дуже здорово допомагає мені в цьому сервіс Яндекс.Маркет товару на ньому представлено просто карколомне кількість, наприклад, на момент написання цієї статті, у каталозі представлено 151065 змішувачів. Вдумайтеся в цифру, хіба можна в цьому випадку вказати, який з них краще? Тут тобі й відгуки. Тут же можна і замовити, або просто визначитися з вподобаним екземпляром, а далі вже шукати модель по магазинах свого міста. Я зазвичай вибираю за відгуками певну марку товару і потім наглядаю підходить мені по дизайну.

Сьогодні у багатьох магазинів є свої сайти і товар наявний в наявності, вказаний в каталогах. Так ось, вибравши не виходячи з дому що тобі потрібно, сміливо йдеш за покупкою. Бо начитавшись відгуків вже доконаних покупців, стаєш практично експертом в потрібному тобі питанні. Дуже рекомендую цей сервіс.

Визначимося який змішувач нас більше влаштує, вони двох видів: з кран буксами і картріджний.
Приміром звичайний, класика, вентильний — модель має посередині «гусак» по обидві сторони від нього «баранчики», що додають або убавляющие шляхом їх обертання кількість води. Називаються вони кран букси. Працюють за допомогою обертового штока на якому клапан з гумовою прокладкою. У свою чергу прокладка, притискаючись до посадочного «дзеркалу» корпусу, припиняє подачу води. Часто поломка такого змішувача складається з-за зносу цієї самої гумової прокладки, а весь ремонт закінчується її заміною. Між іншим цим, такий змішувач і приваблює, простий в обслуговуванні і не дорогий ремонт, достатньо мати набір ремонтних прокладок, який коштує сущі копійки — майте на увазі.

З гумовою прокладкою букси бувають багато і напівперевертня, тут вже кому який більше до вподоби. Регулювання натиску і температури води природно проводиться вручну, відповідно поки відрегулюєш, енну кількість води втече в каналізацію (пряма протилежність такому, змішувач з терморегулятором, вода з нього буде подаватися з певною температурою).

Точно такий же вигляд має і змішувач з керамічними буксами, принцип дії дещо відрізняється від попереднього, тут замість гумових прокладок використовуються керамічні пластини, абсолютно рівна поверхня яких не дає воді протікати при накладанні однієї на іншу. Але ремонту така кран букса не підлягає, а в разі виходу з ладу замінюється повністю. Це може спричинити вода містить в собі пісок, або окалина зірвана з труб при відключенні-включення водопостачання. Керамічні хороші тим, що не потрібно докладати зусилля при закритті, і робочий цикл у пів обороту.

Широке застосування знайшли картриджні змішувачі.
Так званий «однорукий», дуже зручний у використанні і простий в зверненні. У мене встановлений такий, з довгою ручкою, ось фото:

Як вибрати змішувач?

Зручний він тим, що часто руки бувають брудні, так як я живу в приватному будинку і влітку це пов’язано з роботою на городі, а взимку з топкою печі, попіл выгребаешь, то вугілля-дрова подкидываешь. Запросто зап’ястям відкриваю подачу води, вліво-вправо направляю рукоять, тим регулюю температуру.
Картридж, так само як і керамічна кран букса, ремонту не підлягають, і при поломці замінюються на ідентичні. Це-мінус. Якщо зламався такий змішувач, то несправну деталь необхідно зняти і разом з нею вже йти в магазин, так як у різних виробників вони різні (глибина, місце посадки). Весь цей час квартира і її мешканці знаходяться без води.
До речі, якщо з відключенням труднощі можете почитати статтю як самому перекрити воду.

Як влаштований картридж розглядати не буду, скажу лише, що буває або кульовий, або керамічний. Порекомендую керамічний, він більш довговічний.
При купівлі уточнюйте у продавця про наявність ремонтних частин на обраний вами товар, щоб не довелося займатися купівлею змішувача заново, маю на увазі випадки поломки кран букси або картриджа.

Все вище описане — загальна інформація. Від себе можу сказати, що на протязі моєї професійної діяльності в якості слюсаря сантехніка, я зробив висновок, що зі змішувачами з гумовими прокладками все ж більше мороки. Вода у нас жорстка, гумка досить часто приходить в непридатність. А якщо встановити якісний картріджний змішувач, або з керамічними буксами, то роками живеш без проблем. У разі виходу з ладу не великий труд замінити, а вартість не надто висока.
Вивчаючи відгуки про змішувачах на тематичних форумах, і прочитавши їх не один десяток, я зробив висновок, що досить ґрунтовно заслужили довіру наших користувачів наступні виробники:

ORAS (Фінляндія)
GROHE (Німеччина)
JACOB DELAFON (Франція)
ROCA (Іспанія)
HANSA (Німеччина)

Цінова політика перерахованих фірм широко варіюється. На будь-яку кишеню. Є гарантійні зобов’язання, що не маловажно.

Ще хочеться відобразити в цій статті такий момент, як відмінність змішувачів для різних приладів. Природно, що змішувач з душем ні до чого встановлювати в кухню на мийку, а наприклад в квартирі «хрущовка» ванна кімната настільки мала, що доцільно встановити змішувач з довгим «гусаком», його повороту вистачає для використання на ванну, і на рукомийник.

У ванній кімнаті не обов’язково повинен бути встановлений «настінний» змішувач, а в кухні необов’язково встановлений на саму мийку. А ось призначений для біде навряд чи куди ще згодиться.

Що стосується дизайну, тут вибір просто вражає, і колірна гамма різноманітна, загалом «на смак і колір товаришів немає».