Як знайти роботу в Литві

12-7-2018

Как  найти работу в Литве
Близько 14% працездатних українців працевлаштувалися за межами Батьківщини. Найчастіше, наші співвітчизники поглядають у бік Польщі, хоча робота в Прибалтиці для українців не менш приваблива. Наприклад, у Литві. Останні 10 років держава показує хорошу економічну динаміку, зростання інвестицій. Але, також зростає безробіття і литовці прагнуть працевлаштувати спочатку своїх громадян. Але молодих людей в якості місця роботи ваблять сусідні. більш розвинені країни, де перспективи краще і зарплати більші. Тому вакансій в Литві чимало, особливо чекають там висококваліфікований персонал.
Також хочемо вам порекомендувати найти работу в Литве
Роботу в Литві для українців можна знайти самостійно або звернувшись в спеціалізовані агентства. Тут допоможуть вибрати найбільш підходящу вакансію, в залежності від умов праці, рівня зарплати, навичок і здібностей претендента. До того ж, практично знижується шанс нарватися на посередників-шахраїв. Офіційне оформлення візи та інших документів повинні забезпечувати висококваліфіковані працівники.
Погоджуючись на нібито легальну роботу в Прибалтиці для українців, треба бути впевненим що вона саме така. Оскільки литовське законодавство неідеально, і підприємці ухіщряются заощадити, працевлаштовуючи нелегалів. Недобросовісні підприємці не бояться навіть адміністративних штрафів (від 3 до 10 тисяч за нелегального працівника). Тому багато українців працюють в Литві не маючи прав, в поганих умовах, деякі примудряються працевлаштуватися, навіть не маючи дозволу на роботу. Згодом нелегалів можуть просто вигнати не заплативши за роботу. Але це найгірший з варіантів, а їх багато.
Популярні вакансії в Литві – водіїв і механіків, адже країна спеціалізується на транзитних перевезеннях. Щоб знайти роботу водієм-міжнародником в Литві, досить водійського посвідчення який котирується в країнах Євросоюзу, категорії С і Е і не менш ніж трирічний досвід у міжнародних перевезеннях. Робота водієм в Литві – високооплачувана. Так, зарплата стартує від 1500 євро.