Home Створюмо свій блог Як зявилися блоги і хто став першим блогером?

Як зявилися блоги і хто став першим блогером?

0
Як зявилися блоги і хто став першим блогером?

Первые блоги в интернете, история возникновения блогов

Перші блоги у інтернеті

Мало кого сьогодні можна здивувати наявністю власного блогу. А якихось 10, навіть 8 років тому блогів в російськомовному інтернеті було не так багато.

Перший блог з’явився в далекому 1992 році. Його створив 37-річний учений-фізик з Лондона, Тім Бернерс-Лі.

Перший блогер писав про всі новини, які відбувалися у всесвітній мережі і про нових сайтах. Масова поява блогів в буржунете почалося з 1996 року. А в 1999 році комп’ютерною компанією Pyra Labs була створена платформа для створення безкоштовних блогів. Пізніше, в 2003 році вона була куплена компанією Google. Це всім тепер відомий ресурс під назвою Blogger.

Первые блоги на Blogger

Тім Бернерс-Лі, фігура знакова, але на жаль і подив маловідома широкому колу користувачів. Тому хочу виправити це непорозуміння і коротко розповісти його історію.

Первый блогер в интернете

Тім Бернерс-Лі стоїть другим у списку ста геніїв сучасності. Він закінчив Оксфордський університет, фізик за освітою. Його батьки-математики, в свій час, займалися створенням першого в світі комп’ютера, а їх син у 1989 році створив глобальний проект під назвою Світова павутина, що працює на основі гіпертексту.

Ця система спочатку призначалася для швидкого обміну науковими матеріалами з іншими фізиками з різних країн. Разом з Робертом Кавиллау, Тім Бернерс-Лі винайшов спеціальний мову, який дозволив колегам-фізикам користуватися загальними даними комп’ютерного співтовариства з будь-якої точки світу.

Це всім зараз відомий, хоча б з назви, мова розмітки гіпертексту — HTML. Винахід мови HTML дозволило кожному власнику комп’ютера, читати документи на інших, віддалених на будь-яку відстань, комп’ютерах. Так само йому належать винаходи URI, URL, HTTP.

А завдяки його самого головного винаходу, названому їм самим World Wide Web (WWW), ми всі зараз маємо колосальні можливості, які надає Всесвітня Павутина.

Перший блогер

Є люди, винаходи яких кардинально змінюють життя всього людства. Їх називають — пасіонарії. Я думаю, немає сумніву в пасіонарності нашого сучасника, Тім Бернерс-Лі, тому що з появою інтернету з’явилося маса, до цього недоступних, можливостей.

За свої геніальні винаходи він нагороджений премією принца Астурійського в галузі досліджень техніки. У 2004 році, королевою Єлизаветою II, йому було присвоєно титул Лицаря Британської імперії. Він навіть удостоєний премії Михайла Горбачова «Перебудова» за внесок у розвиток цивілізації.