Який биткоин гаманець вибрати?

8-10-2018

Біткоин, що отримав назву «цифрове золото», впевнено підкорює фінансовий простір. Віртуальна валюта, як і реальна, потребу в надійному місці для зберігання. Сьогодні різноманітність гаманців для биткоина досягла максимуму. З одного боку це дає можливість вибору, з іншого – змушує серйозно замислитися про те, який вибрати биткоин гаманець.

БИТКОИН ГАМАНЕЦЬ – ЯКИЙ ВИБРАТИ?
У зв’язку зі стрімким зростанням вартості кріптовалюти, гаманці для зберігання биткоинов стають все більш вдосконаленими. Розробники створюють для них нові функції і покращують системи безпеки. Не тільки початківець, але й досвідчений користувач може легко розгубитися серед усього різноманіття биткоин гаманців.

Електронні гроші – ласий шматочок для хакерів, тому перш ніж придбати биткоины, потрібно подбати про їхню безпеку і визначитися з місцем зберігання. Щоб упевнитися в надійності гаманця не достатньо побіжно переглянути всі рейтинги та топи. Потрібно розуміти принцип їх роботи і характерні особливості. Адже кожен з гаманців має як переваги, так і недоліки.

Щоб підібрати оптимальний варіант, потрібно скласти список своїх потреб. Виходячи з них, вибираємо bitcoin гаманець, рейтинг і відгуки про найпопулярніших гаманцях можуть служити тільки як додаткова інформація. До речі, досвідчені власники биткоина комбінують гаманці, і таким чином отримують максимум користі від них.

КЛАСИФІКАЦІЯ БИТКОИН ГАМАНЦІВ
Криптовалютный гаманець – це програма або сервіс, за допомогою якого можна зберігати спеціальні коди (ключі). Він є ніби посередником між користувачем і глобальною системою биткоин.

Перерахуємо основні типи гаманців:

Холодні або локальні – знаходяться безпосередньо на комп’ютері користувача. Локальний гаманець також може бути двох видів – важкий і легкий;
Онлайн-гаманці (гарячі), що знаходиться на веб-сайті. Сюди ж можна віднести гаманці у складі платіжних систем, обмінників і бірж;
Мобільні – додатки для смартфонів і планшетів;
Апаратні пристрої, що нагадують флешку;
Паперові – роздруковані ключі.
ЯК ВИБРАТИ БИТКОИН ГАМАНЕЦЬ
Як прийняти правильне рішення і знайти для своїх активів відповідне «місце»? Лише детальний аналіз кожного з гаманців допоможе визначитися з вибором. Навіть якщо ви не плануєте оперувати великими сумами, до вибору гаманця потрібно підійти відповідально. Адже від цього буде залежати збереження биткоинов. Відомо чимало випадків, коли початківці криптоинвесторы втрачали гроші з власної вини тільки тому, що не могли чи не хотіли вивчити всі тонкощі використання гаманця.

На які параметри варто звернути увагу при виборі гаманця:

Безпека;
Конфіденційність;
Швидкість;
Зручність;
Економія;
Контроль засобів;
На жаль, ідеального гаманця, який відповідає всім критеріям, не існує. Кожен з них має свої плюси і мінуси. Неможливо відповісти на питання, який биткоин гаманець краще. Рада тут може бути тільки один – вибирати той, який найкраще задовольняє пріоритетні потреби.

Для кращого розуміння, зберігання биткоинов можна порівняти зі звичайними грошима. Як правило, великі суми зберігаються в надійному місці, наприклад, в сейфі або на депозиті. А невелика частина грошей для повсякденних витрат знаходиться у вільному доступі.

Для кріптовалюти актуальний той же підхід. Солідні суми надійніше зберігати в безпечних, нехай і незручних з точки зору використання гаманцях. А ті активи, які перебувають у постійному русі, зручніше зберігати в гаманцях з швидким доступом. Як раз для таких цілей ідеально підійде онлайн гаманець.

ОНЛАЙН ГАМАНЕЦЬ ДЛЯ БИТКОИНОВ
Браузерний або онлайн гаманець являє собою веб-сайт, на якому можна створити своє сховище биткоинов. Реєстрація відбувається миттєво і не вимагає установки яких-небудь програм на комп’ютер. Всі основні процеси відбуваються на серверах сайту, там же зберігаються приватні та публічні ключі. Все що необхідно для його активації – доступ до інтернету.

Працювати з ним легко і просто. Зареєстрованим користувачам потрібно лише ввести пароль та логін для входу в систему. Меню таких веб гаманців гранично прості. Кожен користувач зможе розібратися, як поповнити биткоин гаманець, вивести і обміняти кошти.

Так як всі ланцюжки блокчейна зберігаються на сервісі, операції проводяться практично миттєво. Звідси і назву «гарячий гаманець». З точки зору зручності і швидкості він ідеальний для планшетів і ноутбуків.

ПЕРЕВАГИ
Онлайн гаманець не передбачає встановлення програмного забезпечення, а значить, не прив’язаний до певного пристрою. Звідси плюси:

Не займає багато місця на комп’ютері;
Користуватися гаманцем можна з будь-якого комп’ютера в будь-якій точці світу, головна умова – наявність інтернету;
Операції, як правило, проводяться миттєво. Але в деяких сервісах час проведення транзакції безпосередньо пов’язане з сумою, яку переводять;
Підтримують велику кількість криптовалют;
Порівняно невелика комісія за транзакції;
Великий функціонал – легко оплатити покупку, купити, продати або обміняти биткоин.
НЕДОЛІКИ
Самий головний недолік онлайн гаманців – низький рівень безпеки. Всі ключі зберігаються в системі, а отже, є небезпека того, що їх можуть викрасти. Будь-який гаманець, який контролюються третьою стороною, теоретично стає вразливим. Відомо чимало випадків, коли хакери зламували відомі, авторитетні сервіси і викрадали гроші всіх його користувачів. Саме це і підштовхнуло розробників до створення таких послуг, як технологія мультиподписи і страховка коштів.

Ще один недолік – відсутність анонімності. Так як офіційна система биткоин передбачає прозорість усіх операцій, учасники системи зможуть без зусиль відстежити, куди і скільки ви відправили биткоинов. Також потрібно мати на увазі, що без підключення до інтернету переказати або отримати валюту буде просто неможливо.