Ефективна навігація сайту, яка вона?

900

Грамотна і ефективна навігація сайту – одна з основних складових якісного сайту. Якщо користувачам незручно переміщатися по сайту, вони не тільки швидко його покинуть, але і більше не повернуться на сайт. І тому при створенні сайту значущу роль відіграє розробка ефективної навігації. Немає нічого складного в створенні зрозумілою і зручної навігації сайту, необхідно лише знати основи ефективної навігації і дотримувати певні правила.

Перед тим як приступати до планування та розробки навігації сайту, потрібно визначитися зі структурою ресурсу. Структура сайту може бути різною, як правило, основними складовими структури є інформація про компанію, товари/послуги компанії, підтримка клієнтів і т. п. Як тільки буде вирішено питання зі структурою сайту, необхідно визначитися, як це все організувати.

Плануючи структуру і навігацію сайту, завжди ставте себе на місце відвідувача. Уявіть, як відвідувачі будуть переміщатися по сайту, легко їм буде знаходити необхідну інформацію? Для зручності створіть карту сайту, щоб користувачі бачили, яка інформація є на сайті й як їм краще переміщатися по веб-сайту.

При створенні переходів необхідно дотримуватися певних вимог і враховувати наступні критерії ефективної навігації:

Доступність. Навігація повинна бути максимально доступною, і тому бажано уникати різних спецефектів, наприклад, Java, Flash, JavaScript і т. д. Або ж, як варіант, використовувати ці елементи в якості додаткової навігації сайту.

Значимість. Навігація повинна мати визначений сенс. Користувачі повинні розуміти, де текст, де меню і де посилання. Іншими словами, в навігації сайту повинна бути логіка.

Поширеність. Навігація повинна бути доступною на кожній сторінці ресурсу. Основна навігація обов’язково повинна бути ідентичною на всіх сторінках.

Гармонія. Необхідно зробити так, щоб навігація гармонійно вписувалася в дизайн сайту.

Зрозумійте одну просту істину – відвідувач не буде витрачати час і морочитися з навігацією сайту, якщо вона незрозуміла або незручна для нього, він просто покине сайт і Ви, можливо, втратите свого клієнта. Ось тому потрібно приділити особливу увагу створенню ефективної навігації сайту.