З чого слід починати створення сайту?

756

Для більшості користувачів інтернету створення сайту представляється якимось неймовірно складним, можна сказати навіть, не побоюся цього слова, магічним процесом. Однак якщо серйозно зацікавитися розробкою сайтів, то вже навіть при поверхневому знайомстві з цією темою стає ясно, що насправді нічого особливо складного в цьому немає. І хоча створити сайт сьогодні може будь-хто, вивчивши необхідний технічний матеріал, все ж слід знати, що для розробки успішного інтернет-ресурсу необхідно, перш за все, правильно організувати роботу на всіх етапах. Чому це так важливо? Відповідь досить проста: помилки, допущені в процесі роботи, приводять до великих витрат сил і часу на їх виправлення. Тому потрібно намагатися якщо не виключити їх зовсім (що неможливо за визначенням, так як добре відомо, що помилок не допускає тільки той, хто нічого не робить), то хоча б слід спробувати знизити до мінімуму ймовірність їх появи.

Отже, яких правил необхідно дотримуватись розробнику сайту?

Оскільки створення сайту вже саме по собі має на увазі, що кінцевим продуктом діяльності розробника будуть користуватися інші люди, то це означає, що потрібно ретельно продумати структуру майбутнього інтернет-ресурсу. Тобто, необхідно визначити, яка саме інформація буде розміщена на головній сторінці, будь інтерфейс більше підходить для даного проекту (з упором на графіку або текстовий), скільки всього буде сторінок на сайті і яким саме чином вони будуть пов’язані між собою, а також слід виділити головні і другорядні розділи. Правильно розроблена структура — це фактично половина всієї роботи, так як після виконання цього етапу залишається тільки перенести готову, продуману до дрібниць ідею з паперу на екран монітора.

Покінчивши зі структуруванням, слід зайнятися пошуком контенту.

Цей етап набагато простіше, ніж попередній, оскільки передбачається, що ви вже знаєте, яку інформацію буде містити ваш проект. Обов’язково потрібно врахувати, що всі тексти повинні бути витримані в єдиному стилі, особливо якщо створення сайту має рекламну мету, наприклад, донесення до споживачів інформації про послуги будь-якої компанії. І, звичайно ж, не потрібно жаліти грошові кошти на оплату послуг професійних копірайтерів, так як в мережі повно сайтів, які є візитними картками досить серйозних організацій, але заповнених безглуздими текстами, які до того ж містять безліч граматичних помилок. Не варто і говорити про те, що виглядають такі сайти, як мінімум, безглуздо.

І, нарешті, заключна стадія — це розробка дизайну.

Всупереч поширеній думці, що створення сайту завжди починається з підготовки дизайну, цей етап зазвичай є фінальним, тому що головне — не гарний зовнішній вигляд ресурсу, а якісне внутрішнє вміст і зручна для користувачів навігація по ньому. Існує безліч інтернет-ресурсів, що мають убогий і примітивний дизайн, але досить популярних в силу правильного піднесення широкій публіці матеріалу. Звичайно, це зовсім не означає, що дизайн повинен бути максимально простий і аскетичний, все-таки гарний зовнішній вигляд сайту теж має чимале значення для відвідувачів, але, повторюся — це не головне. Хороший контент здатний замінити відсутність зовнішнього блиску, але ніяк не навпаки.