Кілька рекомендацій фрілансеру

1075

В інтернеті багато присвячених онлайн заробітку, роботи для фрілансера статей, а ось інформації, що стосується основ досягнення успіху в даній сфері діяльності (фрілансинг) не так і багато, як хотілося. Ця стаття дозволить частково виправити становище, заповнити існуючий в Рунеті інформаційний пробіл. Увагу ми зосередимо на тих правилах, які фрілансер повинен дотримуватись, якщо бажає, щоб його трудова діяльність в інтернеті була максимально ефективною. Мова йде про суму доходу фрілансера, універсальному мірило його успіху. Напевно в статті навіть досвідчені фрілансери знайдуть для себе щось корисне, не кажучи вже про новачків фрилансинга. Викладена тут підбірка рекомендацій допоможе організувати робочий процес найбільш ефективно, що позитивно позначиться на доходах.

Фрілансинг – це відмінний варіант для тих, хто воліє самостійно організовувати свій робочий день, віддає перевагу роботі в офісі робочий стіл своєї рідної квартири. Фрілансинг дозволяє реалізовувати свій професійний, творчий потенціал, без посередництва якогось підприємства, яке наживається на своїх співробітників, виплачує тим лише частина грошей, які ті приносять компанії. Фрілансера ніхто не контролює, не говорить йому, що і коли необхідно зробити, а ніж займатися не варто. Організація робочого дня – це те, чим кожен фрілансер займається самостійно, з урахуванням своїх індивідуальних фізичних можливостей, завантаженість замовленнями, бажання заробити більше і так далі. Все ж має сенс, у процесі організації своєї діяльності, враховувати деякі рекомендації людей, які мають певний досвід в даному питанні.

фриланс для новичков

Фрілансер повинен розуміти, що на ефективність його роботи сильно впливає стан його робочого місця. Так, як він змушений працювати в умовах свого будинку, квартири, то для нього надзвичайно важливі умови роботи. Він повинен мати можливість повністю сконцентруватися на роботі, щоб його ніщо не відволікало. У цьому світлі значення має стиль життя фрілансера, кількість кімнат у його житло, сімейний стан, наявність дітей, галасливих сусідів і таке інше. Необхідно виділити для робочого місця якусь одну кімнату, забезпечену дверима, яку на час роботи можна закрити, щоб ніхто не заважав вам там плідно працювати. Ні в якому разі не потрібно працювати скрізь, де вийде, тягаючи ноутбук з кухні у вітальню і так далі. Фрілансер повинен максимально можливо відгородити себе від усього, що може гальмувати його трудову діяльність.

Організація робочого дня, тобто трудовий розпорядок, серйозно позначаються на продуктивності праці фрілансера, не залежно від виду його діяльності (копірайтинг, філологічні послуги, вебмастеринг, бухгалтерія і так далі). Розпорядок свого робочого дня слід планувати заздалегідь, наприклад, за день, а після суворо дотримуватися цього плану. Мова йде про те, що фрілансер планує зробити за день. При цьому не варто скидати з рахунків свої фізичні можливості. Не варто братися за роботу відразу, як тільки ви прокинулися. Спочатку рекомендується зробити легку зарядку, помитися, поїсти, тільки не переїдати, здійснити прогулянку на свіжому повітрі, якщо погода дозволяє і тільки після пірнати в глибини своєї трудової діяльності. Організм необхідно попередньо підготувати до роботи, щоб підвищити його працездатність.

Як вже згадувалося, кабінет фрілансера, місце, де він працює, повинен мати двері, що закриваються зсередини. Дана умова важливо навіть тоді, коли фрілансер вдома один, адже тут криється підґрунтя психологічного характеру. У разі ж, коли в оселі той перебуває не сам, замкнені зсередини двері буде служити домочадцям зайвим нагадуванням, що людина за даної дверима зараз працює, а значити відволікати його не слід.

Кілька слів щодо облаштування робочого місця. Не потрібно завалювати робочий стіл зайвими речами. На робочому місці повинно знаходитись тільки те, що дійсно фрілансеру потрібно, при цьому дані речі повинні знаходитися на своїх місцях, щоб їх можна було легко знайти. Час від часу рекомендує проводити прибирання робочого кабінету, наводити там порядок, позбуватися від непотрібних речей. Дані заходи дисциплінують, позитивно впливають на продуктивність праці. На робочому столі, як і в голові фрілансера, повинен панувати порядок, ось так.

организация рабочего дня фрилансера

Мобільний телефон може істотно відволікати людину від роботи, а тому рекомендує активувати тихий режим. Пропущені дзвінки, текстові повідомлення можна переглянути і після виконання роботи. Так само можна тимчасово відключити деякі програмні додатки персонального стільникового телефону, наприклад поштову службу.

Фрілансер повинен вміти відключатися від роботи по її завершенню, тобто не думати про неї не робочі години, коли тіло і розум повинні відпочивати. Іноді трапляється, що абсолютно немає бажання працювати, а фрілансера чекає термінове замовлення, який тому просто необхідно виконати в найкоротші терміни. Природно чоловік змушений всупереч своїм бажанням взятися за виконання замовлення. Результати його не радують, робота не клеїться. Існує відмінний засіб від небажання щось робити. Йдеться про уявну відсторонення від цієї діяльності на певний час, для чого необхідно зробити невелику перерву, почитати книжку, зробити пішу прогулянку (не більше години).

Не шкідливо встановити на свій ПК програму органайзер робочого дня, яких в інтернеті дуже багато. Поширюються подібні програми безкоштовно, легко інсталюються, а так само прості у використанні. В якості альтернативного варіанту можна обійтися простим блокнотом і ручкою. Фрілансер зможе фіксувати свої плани на день, тиждень і навіть місяць. Вкрай небажано відходити від свого плану на робочий день, особливо в бік збільшення обсягу роботи. З цієї причини слід уникати спонтанних замовлень, різних несподіванок, здатних забрати час. Додаткові навантаження, крім робочого графіка, небажані.

планирование рабочего дня фрилансера

Не розумно економити на різних атрибутах робочого кабінету, наприклад столі, кріслі, комп’ютерному обладнанні тощо. Крісло, де фрілансер проводить робочий день, має бути комфортним для його тіла, а тому воно повинно підтримувати опцію регулювання нахилу спинки, висоти. Комп’ютерне обладнання повинно мати нормальної продуктивністю. Особливо важливо, щоб монітор був якісний, адже це ваше зір. Не рекомендується використовувати неякісне програмне забезпечення, яке може в самий невизначену момент дати збій, серйозно загальмувати ваш робочий процес.

Робота за комп’ютером пов’язана з навантаженням на зір, а тому протягом кожного робочого години робити перерву на 5-10 хвилин, щоб очі, мозок відпочили. Продуктивної роботи без гарного відпочинку не буває. Ідеї, що виникли в кінці робочого дня, рекомендується фіксувати на папері, щоб до завтрашнього дня не забути.

Кожен фрілансер зобов’язаний практичним методом з’ясувати час, коли продуктивність його роботи знаходиться на оптимально можливе рівні. Деякі найбільш результативно працюю ввечері, а деякі вранці. Попередньо необхідно провести кілька експериментів у цьому напрямку, попрацювавши в різний час доби. Наприклад, з 7.00 до 14.00, наступний день з 12.00 до 19.00, а після ще з 16.00 до півночі. Можливо, пік продуктивності праці у кого-то співпаде з нічним часом доби, і таке можливо. На відпочинок у добу людині необхідно не менше 9 годин, чого забувати не можна. Надалі, провівши аналіз своїх відчуттів, показники продуктивності в різні проміжки доби, можна побудувати під себе робочий графік. В цілому питання оптимальної тривалості дня, справа індивідуальна. До уваги необхідно брати умови праці, вид діяльності, тобто рівень навантаження на мозок, нервову систему. Більше 8-9 годин на добу краще не працювати, адже перевтома позначається на рівні продуктивності, але скорочувати робочий графік без вагомих причин не рекомендується, адже це елемент самодисципліни.

Можливо має сенс фрілансеру в одні дні тижня займатися одними справами, а в інші дні тижня займатися іншим видом діяльності. Мова йде про розмежування рутинної і творчої частини роботи. Перетин творчості з рутинною роботою протягом дня досить небажано.

Вважається корисним вести приблизний підрахунок зароблених протягом дня грошей, так сказати статистику заробітку. Найбільш сприятливий час для подібного аналізу особистих фінансів – це кінець робочого дня. Дана процедура не вимагає багато часу, зате дає фрілансеру почуття морального задоволення, хороший стимул наполегливо працювати, заробляти далі.

статистика заработка фрилансером

Тепер трохи про вживанні їжі в процесі роботи. Прийняття їжі негативно позначається на результативності праці, адже на ситий шлунок мізки відмовляються працювати. Ситість розслаблює людину і той втрачає бажання працювати, стає тупим, ледачим. Почуття голоду рекомендується вимикати двигун прийомом води, тобто потрібно просто більше пити чисту воду.

Не рідко сфера діяльності фрілансера пов’язана з необхідністю завжди бути в зоні інтерактивного доступу зі своїми замовниками, які координують його, дають йому різні вказівку, консультую щодо якихось деталей замовлення. В результаті фрілансер змушений систематично спілкуватися зі своїми клієнтами, замовниками допомогою мобільного зв’язку, мобільного відеозв’язку, електронної пошти. Природно постійно «бути на дроті», чекати дзвінка, фрілансер собі дозволити не може, адже так у нього не буде часу на саму роботу, так і дзвінки, як ми говорили, здорово відволікають від роботи, особливо коли це не рутинна, а творча робота. З даної причини необхідно для себе вибрати так, сказати «час ефіру», тобто час, коли ви будете гарантовано перебувати на зв’язку (наприклад, з 10.00 до 12.00 (13.00 і не більше)). Замовники, клієнти комерційні партнери і так далі, повинні, зрозуміло, знати час ефіру фрілансера.

Люди, які обрали для себе фрілансинг, як варіант заробітку на життя, повинні знати, на що вони йдуть. Фрілансинг передбачає незвичний для більшості оточуючих його людей спосіб життя, адже досі професійних фрілансерів у нас в країні дуже мало. Фрілансер на відміну від тих, хто змушений день у день ходити на роботу, вставати строго в 7.00, сам, як кажуть, собі режисер. Фрілансинг передбачає свободу, відсутність творчих, професійних обмежень зовнішнього характеру та природно необмежені перспективи. Удачі!