Вибір хостингу для сайту — що потрібно при цьому знати?

925

Безліч компаній пропонують сьогодні послуги хостингу. І тому правильно орієнтуватися в цьому спектрі пропозицій просто необхідно тим, хто веде або ж тільки збирається вести свій інтернет-проект.

Від того, наскільки правильно обраний хостинг-провайдер, залежить багато — це і технічна надійність та зручність супроводу та обслуговування проекту, а також безліч інших нюансів. інше. Розглянемо особливості, з якими стикається власник сайту при виборі хостингу.

Послуги хостингу бувають платними і безкоштовними. Безкоштовний хостинг, як правило, не передбачає широких можливостей для розвитку проекту і скоріше підійде для персональної сторінки, або ж невеликого проекту для хобі.

Складні програмні механізми такий хостинг реалізувати не дозволить, і тому серйозний і вимогливий проект на такий «майданчику» створити не вийде чисто технологічно. Крім того — безкоштовний хостинг не дає доменне ім’я першого рівня. Тобто адресу www.проект.ru отримати не вийде, в ньому буде присутній адресу провайдера (наприклад www.проект.имяпровайдера.ru), що також для серйозного проекту неприйнятно.

Так що платний хостинг — найбільш оптимальне рішення для більшості проектів, тим більше, що ця послуга зараз дуже доступна за ціною навіть для приватних осіб. І тут потрібно враховувати кілька факторів, які докладніше описано нижче.
АдвантА - Качественный и Недорогой Хостинг
Можливість розширювати технологічні можливості вкрай важлива. Ніхто не може спрогнозувати, як довго проект не потребуватиме додаткових технічних можливостях хостингу. Так що, вибираючи хостинг-провайдера, потрібно з’ясувати, наскільки безпроблемно можна змінювати тарифні плани та розширювати технологічний функціонал (наприклад підключити ще одну базу даних, автоматичні скрипти тощо).

— Надійність провайдера. Перед тим, як визначатися, у кого конкретно розміщувати свій проект, необхідно з’ясувати, наскільки дана компанія надійна, наскільки зручно з нею працювати і як налагоджена служба підтримки. Для цього можна скористатися многочистенными порівняльними оцінками провайдерів в інтернеті і спеціальній літературі.

— Зручність ведення проекту. Багато хостинг-компанії пропонують зручні інтерфейси для роботи з проектом — це і можливість багато операцій робити через веб-інтерфейс, і вести детальну статистику відвідувань за різними параметрами, і багато іншого. Якщо вести проект зручно — це означає, що на рутину доведеться витрачати менше часу і можо буде приділити увагу більш важливим речам.

— Загальна функціональність обраного тарифу повинна дозволяти деякий розвиток проекту — тобто спочатку вона може здаватися дещо надмірною, але можливість оперативно розширити можливості проекту повинна бути обов’язково. Наприклад, якщо на початковому етапі можливість автоматизованого виконання скриптів (класичний приклад — CronJob) може бути незатребувана, то це зовсім не означає, що вона не знадобиться незабаром. Це ж стосується і простору під проект, треба мати достатній його запас з самого початку, щоб проект міг розвиватися.

Словом — вибір хостингу для свого проекту, це задача, при рішенні якої потрібно не лише враховувати умови поточного моменту, але і прогнозувати ті ситуації, які можуть виникнути з розвитком проекту. І грамотно підібраний хостинг буде якраз тією технологічною основою, на якій цей розвиток буде найбільш інтенсивним.