Види шахрайства в мережі Інтернет

1385

Щодня з новинних зведень ми чуємо про появу нових видів шахрайства, причому левову частку складають ті, які відбуваються в мережі Інтернет.

Почати хочеться з пропозицій про віддалену роботу. Дійсно, такий вид заробітку, що дозволяє виконувати свої обов’язки, не виходячи з дому і у вільний від роботи час, приваблює багатьох. Профіль діяльності різноманітний: збірка кулькових ручок, фасовка чайних пакетиків, обробка електронної пошти і т. д. Однак, у більшості випадків такі пропозиції є ні чим іншим, як обманом. Схема проста: для початку роботи Вам необхідно направити певну суму на вказаний електронний гаманець або поштою, нібито з метою посвідчення у серйозності намірів. Але після виконання необхідного, нічого для виконання роботи Вам не надсилається, а всі контактні дані віртуального роботодавця зникають.

Дуже популярний вид шахрайства – розсилання спам-повідомлень. Тематика може бути різною: офіційні листи від банків, повідомлення про блокування Вашої сторінки у соціальній мережі, «листи щастя» (які необхідно спрямувати ще 10 друзям), листи про раптове виявлення величезного спадку, залишеного саме Вам. Незалежно від змісту, вимоги таких листів однакові: для вирішення проблеми необхідно перевести певну грошову суму на вказаний рахунок. Але на цьому все і закінчується. Сюди ж варто віднести «чарівні гаманці», які гарантують Вам збільшити внесену Вами грошову суму на необхідний номер гаманця в рази. Будьте пильні також при отриманні листів про Ваш виграш у лотереї або конкурсі, де для отримання виграшу необхідно що-небудь купити або перевести грошові кошти.

Наступний вид шахрайства – різного роду фінансові піраміди. Врахуйте, що діяльність останніх може бути прикрита необхідністю придбання якого-небудь товару або послуги (наприклад, навчальні програми). Але схема в будь-якому випадку полягає в тому, що Вам необхідно внести внесок, а також знайти ще одного або декількох осіб, які виявили бажання брати участь у піраміді. Особливу небезпеку представляють хайпи (піраміди, що пропонують високі відсотки за внесок, близько 20% в місяць). Організатори таких пірамід згодом зникають, залишивши учасників і без відсотків, і без вкладу.

Ну і ще одним поширеним видом шахрайства є уявні розпродажі. Мова йде про повідомленнях на сайтах про наявність товарів відомих виробників (побутова техніка, електроніка) за значно зниженими цінами. Для бронювання або замовлення товару, що Вас просять внести передоплату. Однак як тільки гроші будуть отримані від декількох таких же довірливих людей, зникнуть шахраї, залишивши Вас і без грошей і без товару.

Ми розповіли лише про найпоширеніших видів шахрайства. Не забувайте, що кожен день шахраї розробляють все нові і нові види обману.

Будьте пильні!