Як дізнатися, крадуть чи статті з вашого сайту і що робити, якщо відповідь так?

837

Бувають у житті такі ситуації – давайте уявимо, що ви вирішили створити якісний інтернет-проект з масою корисних матеріалів. Ви пишіть одну статтю за іншою, викладаєте безліч корисних відеороликів і фотографій. Але ось одна дивина як би сильно ви не старалися, ваш сайт відвідує дуже мало людей. Начебто і посилань ви розмістили досить багато, та і ваші друзі вам посилено допомагали – у чому ж справа?

Найпоширеніша причина такого явища – це крадіжка вашого контенту. Простіше кажучи, хто зайшов на ваш сайт, скопіював матеріали (весь текст або його частину) і розмістив на інших інтернет-ресурсах.

Пошукові системи негативно сприймають дубльовані матеріали. Ви можете запитати – чому страждає саме мій сайт, адже це не я займався (лась) крадіжками? На превеликий жаль, у пошукачів не існує продуманого алгоритму, який здатний правильно визначити авторський сайт. У підсумку постраждають обидва сайту і «злодій» і господар інформації.

Що ж робити, якщо ви опинилися в такій ситуації? Першим вашим кроком має бути визначення того, яку саме інформацію вкрали з вашого сайту. Можна скористатися спеціальними програмами, які займаються пошуком плагіату в мережі інтернет, наприклад: «eTXT Антиплагіат або Advego Plagiatus». Ці програми після закінчення пошуку покажуть посилання з знайденими відповідниками, і ви спокійно зможете перейти з ним і побачити, вкрадений у вас контент.

Або ми можемо скористатися безпосередньо «пошукачами». Копіюємо частину абзацу, в якому обов’язково міститься ключове слово, і вставляємо в рядок пошуку, наприклад на «Яндекс». Зауважте, ключове слово повинно бути обов’язково. Кожен пошуковий ресурс порівнює запит з ключовою темою сайту. Тому, щоб правильно визначити сайт-злодюжку потрібно обов’язково зберегти відповідність з головною ідеєю вашого інтернет-ресурсу. І так перевіряємо абзац за абзацом.

Нарешті зловмисник знайдений – що робити далі? Для початку напишіть листа адміністратору сайта в суворої ділової манері. Грубіянити не треба, але дохідливо поясніть, що якщо вони не видалять плагіат – ви звернетеся в суд.

У більшості випадків це працює, тому що коли людина копіює ваші матеріали, він, як правило, навіть не думає про те, що його можуть обчислити і займається плагіатом тільки від того, що не може написати власний контент. Тому така людина видалить ваші матеріали аби уникнути проблем.
Але є й інший варіант. Наприклад, ваші прямі конкуренти – вони діють набагато хитріше. Ваші статті навмисне розміщуються ними на різні безкоштовні анонімні сервіси, щоб пошукові роботи внесли ваш сайт до списку неблагонадійних – так він втратить всі свої позиції у «пошукової видачі». У цьому випадку вам, швидше за все, доведеться переписати або видалити свої матеріали – на жаль, це єдиний вихід.
Звичайно, у вас виникає обгрунтоване запитання – чи можна захиститися від крадіжки? Звичайно, є методи, які дозволяють захистити ваш текст від копіювання. Але повного захисту все одно не існує – адже можна просто зробити скриншот екрана і розпізнати текст через спеціальний софт і всі стаття готова.

Звичайно, можна захищатися через суд – адже «Закон про авторське право» діє і в нашій країні. Але в таких справах дуже складно довести сам факт крадіжки. Тому в юридичному питанні захисту свого авторства вам обов’язково знадобиться консультація професіонала.

Наостанок бажаю вам уникнути подібних проблем в мережі інтернет!

Крадуть статті з ваших сайтів?

Да
Так
Голосів:
0
Нет
Немає
Голосів:
0