Як правильно вибрати сонцезахисні окуляри.

Як правильно вибрати сонцезахисні окуляри.

Зірки шоу – бізнесу і топ – моделі не розлучаються з темними окулярами не тільки тому, що цей стильний і модний аксесуар дозволяє «відгородитися» від цікавих поглядів або знехтувати косметикою. Вони чудово знають: сонячні окуляри – одне з кращих засобів для профілактики «гусячих лапок» і зморшок між бровами. А лікарі не втомлюються повторювати, що потрібно захищати очі від сонця і опіків навіть більше, ніж шкіру. А часом навіть перевершують їх, так як на скло складніше нанести спеціальні фільтри, що захищають очі від UVA – і UVB – променів. До речі, твердження, що будь-які скляні окуляри не пропускають ультрафіолет – не більш ніж міф. Скло саме по собі затримує лише частину ультрафіолетових променів, для того, щоб UV – захист була повноцінною, на нього обов’язково мають бути нанесені додаткові покриття. Щоб підібрати гарні сонячні окуляри, обов’язково познайомтеся з паспортом (сертифікатом) на них. У ньому обов’язково вказуються найважливіші характеристики очок, а саме: хвилі якої довжини і скільки відсотків ультрафіолетового випромінювання вони блокують. Також Ви можете знайти все необхідне на ресурсі тут.
Гарні сонячні окуляри повинні блокувати ультрафіолетові хвилі довжиною як мінімум до 400 нм – найбільш небезпечні для очей. Існують свої стандарти і для світлопроникності, в залежності від якої всі сонцезахисні окуляри діляться на п’ять категорій. Перша (цифра «1») – слабозатемненные окуляри для змінної хмарності, такі окуляри добре підходять для ранньої весни або середини осені у середніх широтах. Друга категорія (цифра «2») – окуляри середнього ступеня затемненості, які годяться для сонячної погоди в середній смузі, але для півдня вони слабенькі. Третя і найпоширеніша категорія (цифра «3») – окуляри для літа, моря, яскравого сонця. Крім того, окуляри для яскравого сонця повинні мати поляризовані лінзи, гасять сонячні відблиски на поверхні води і снігу. Якщо ви щурітесь на сонці, незважаючи на те, що в темних окулярах – значить, затемнення слабенько.
Підбираючи сонячні окуляри потрібно пам’ятати, що це не аксесуар, а, в першу чергу, засіб для захисту очей від ультрафіолету. І саме від якості скла залежить, наскільки вдалою буде цей захист, не кажучи вже про те, що погані скла неминуче негативно вплинуть на зір. Економія на сонячних окулярах – це економія на здоров’ї, яка загрожує погіршенням зору, катарактою, опіком рогівки або сітківки, та іншими ушкодженнями очей, викликаними ультрафіолетом. Затемнення на стеклах змушує зіниці розширюватися і, якщо на лінзи не нанесені UV – фільтри, в очі проникає підвищену кількість ультрафіолету. Таким чином краще взагалі не носити темні окуляри, чим носити, але погані. Нехай це буде навіть не дорога модель, але якісна. До того ж, якщо не гнатися за надзвичайно модними моделями, гарні темні окуляри – це той аксесуар, який купується на кілька років. Ну а якщо ви сумніваєтеся в якості та походження вже куплених очок – у багатьох магазинах оптики є спеціальні апарати, на яких можна перевірити їх світлопроникність і ступінь захисту від UV.