Впливає доменне ім’я на просування сайту методами SEO?

7-30-2018

Більшість SEO-фахівців знають все про те, як впливає доменне ім’я на просування сайту.
Але для пересічних інтернет-користувачів, які займаються самостійним створенням веб-ресурсів, вибір домена зазвичай здійснюється за принципом «те, що сподобається». І на жаль, у більшості випадків вибраний таким чином домен під SEO–просування зовсім не підходить. А адже це основа, так би мовити, фундамент успішної розкрутки веб-сайту. Хочу порекомендувати замовити просування сайту на сайті https://bf.agency/uslugi/seo

Тому, якщо Вас цікавить, чи впливає доменне ім’я на просування сайту, і як зробити правильний вибір, продовжуйте читати цю статтю.

До речі, на випадок якщо Ви не в курсі, що таке домен сайту – це унікальне символьне ім’я, що служить для ідентифікації веб-ресурсу в інтернеті.

Фактори, що визначають рівень впливу домену на просування
Вік доменного імені для пошукових систем є показником надійності, свідченням серйозності намірів власника сайту. Адже продовження домену з року в рік вимагає вкладання певних коштів.

Вплив віку домену на просування

Але якщо Вас запитають, який домен краще для просування, не поспішайте відповідати однозначно. Все залежить від ситуації.

Звичайно ж, корисно мати «старий» домен для SEO–просування. Його вік є одним з основних факторів, які чинять суттєвий вплив при участі сайту в пошуковому ранжируванні.

Але якщо справа стосується покупки доменного імені, яке було у користуванні, слід бути дуже обережним. Адже дуже малоймовірно, що попередній власник відмовився продовжувати оренду домену без причини.

Однією з причин може бути потрапляння під фільтри пошукових систем, з-під яких вивести його виявилося непосильним завданням. Це може виявитися дуже неприємним бонусом для нового власника.

Тому, збираючись купувати старе доменне ім’я для просування нового веб-сайту, слід ретельно проаналізувати його на предмет наявності подібних проблем.

Використання ключових слів у доменному імені дає деякі переваги:

– пошукові системи сприймають ключовий запит в домені, як одна з ознак релевантності інформації, розміщеної на головній сторінці веб-сайту;

– якщо ключовий запит в доменному імені є низкоконкурентних, то його наявності буде цілком достатньо для потрапляння в ТОП;

– вплив домену на просування буде більшою, якщо запит буде присутній у якому-небудь виді в складі більшості ключових слів, за якими просуваються сторінки.

Вплив ключових слів в домені на просування

Бренд в ролі доменного імені сприяє підвищенню впізнаваності та популярності Вашої компанії (торгової марки). А отже, це вплине на кількість цільового трафіку та поведінкові фактори, які будуть враховуватися при ранжируванні.

Використання назви бренду в доменному імені

Для того щоб правильно вибрати брендовий домен для SEO, він повинен бути:

– коротким;

– запам’ятовується;

– унікальним (щоб Ваш сайт не сплутали з тим, у якого буде співзвучне ім’я).

Покупка домену в зоні, яка за тематикою і геопринадлежности відповідає веб-ресурсу – яскравий приклад того, як доменне ім’я впливає на просування сайту. У цьому випадку Ви також отримаєте «плюшки» від пошукових систем у вигляді додаткових пунктів рейтингу (за умови належного рівня якості вмісту веб-сайту).

Складається з цікавого неіснуючого слова (слів) домен краще для просування, ніж звичайного. В цьому випадку вплив домену на просування знову буде простежуватися поліпшення поведінкових факторів. Людям подобаються незвичайні, але звучні назви (google, bing, shmiggle тощо). Тому якщо Вам вдасться один раз вдало проявити фантазію, це може стати запорукою отримання в майбутньому стабільного припливу трафіку на сайт.

Незвичайні назви домену

Вплив домену на просування може бути абсолютно негативним, якщо він буде занадто довгим. У цьому випадку:

– його не зможуть запам’ятати ніхто з інтернет-користувачів, що негативно позначиться на поведінкових факторах;

– пошуковики можуть порахувати його спамным, якщо виявлять в домені використання низькочастотного ключового запиту з 3-х і більше слів.

Подібна помилка вибору доменного імені для нового веб-сайту може пустити під укіс всі ваші плани по його просуванню.
Так який же домен краще для просування?
Цілком закономірно, якщо у Вас виникне таке питання. Адже підібрати домен, який буде одночасно старим, що запам’ятовується, коротким, з входженням ключових слів, брендовим, та ще й незвичайним – це практично нездійсненно.

Але ми ж не говоримо, що потрібно робити вибір відразу по всім перерахованим критеріям.

В залежності від тематики та цілей, для яких створюється сайт, щоб отримати позитивний вплив домену на просування, досить застосувати хоча б половину наших рекомендацій.

Може, Вам є що сказати по темі статті? Не соромтеся, залиште в коментарях свою думку, адже воно для нас дуже важливо!