Як вибрати електрообігрівач

2-16-2021
Як вибрати електрообігрівач

Кожен власник дачі стикається з проблемою опалення в заміському будинку. Спочатку хочемо вам порекомендувати электрообогреватель купить за кращою ціною. Комфортний мікроклімат, простота установки і безпека у використанні обігрівальних приладів – це основні побажання замовників теплового обладнання. Який обігрівач краще для дачі? постараємося відповісти в нашій статті.

При виборі обігрівача слід врахувати кілька основних характеристик:

Потужність;

Мобільність;

Безпека;

Енергоефективність.

Сьогодні на ринку представлено кілька видів обігрівачів, які можуть служити альтернативним джерелом тепла в дачному будинку в холодну пору. Однак не всі вони відповідають потрібним вимогам безпеки і підходять для роботи в постійному режимі.

Масляний обігрівач

При покупці масляного обігрівача покупці найчастіше віддають йому перевагу через відносну дешевизну. Однак вони не думають, скільки доведеться платити за витрату електроенергії.

При виключенні такої моделі обігрівач залишається теплим ще досить тривалий час, тому, якщо не відключити його від мережі, доведеться витратити набагато більше за комунальні платежі, ніж якби на дачі стояв інший тип обігрівача.

При його роботі повітря в приміщенні стає сухим, тому для створення оптимального мікроклімату в холодну погоду знадобиться ще й зволожувач повітря. Пил, що скупчилася на поверхні, може стати причиною неприємного запаху, тому потрібно регулярно протирати обігрівач.

Даний прилад є не економічним, якщо враховувати час, витрачений для прогріву приміщення. Це також можна віднести до мінусів обладнання.

Вага обігрівача досить великий, тому для зручності виробники часто роблять їх на коліщатках. За рахунок цього можна швидко перемістити його в будь-яке приміщення, а ось перенести, наприклад, в інший будинок буде вже складніше.

Прилад не має інтелектуального управління, включити його можна тільки вручну, точну температуру масляний обігрівач підтримувати не може.

Рівень пожежної безпеки у масляного обігрівача низький, так як масло в ньому з часом може розкладатися, витікати, тому не варто сушити на ньому речі і розміщувати його поблизу легкозаймистих предметів.

Теплова завіса

Завіса призначена, в основному, для того щоб перешкоджати проникненню холодного або теплого повітря ззовні. Однак для дачі розглядати такий варіант в якості теплового обладнання, на наш погляд, не зовсім правильно. Двері в будинок в холодний період завжди закриті, мало хто буде тримати дверний отвір відкритим взимку тривалий час, якщо тільки для цього немає особливих причин. Більш практичним буде використання завіси влітку, вона перешкоджає проникненню в будинок комах, не випускає прохолодне повітря, якщо в приміщенні працює кондиціонер.Якщо все ж прийнято рішення придбати завісу, то варто звернути увагу на те, щоб це була саме теплова завіса з нагріванням. Вона буде коштувати дорожче і не зможе, в будь-якому випадку, обігріти всі кімнати, так що будуть потрібні додаткові опалювальні прилади. Також до мінусів можна віднести високий рівень шуму, для приватного будинку це може бути не дуже зручно. Прилад відрізняється підвищеною пожежобезпечністю, але все ж включати завісу дітям і залишати її працювати, коли в будинку нікого немає, не варто.

Тепловентилятор

Найдешевшими є спіральні тепловентилятори. Вони можуть за мінімальний час прогріти невелике приміщення завдяки тому, що відкрита спіраль розжарювання дуже швидко нагрівається. Але при використанні такого обладнання слід пам’ятати, що цей прилад відрізняється високим рівнем пожежонебезпеки. У сильнозабруднених приміщеннях може виникнути загоряння через те, що на спіралі осідає пил, і при її великій кількості вона може моментально спалахнути, це призведе до пожежі. У звичайних незабруднених приміщеннях пил просто може стати причиною неприємного запаху. Також варто враховувати, що перегрів вентилятора може привести його до поломки, тому прилад не можна залишати без нагляду і краще не використовувати його протягом тривалого часу. Крім цього, він ” спалює кисень» і сушить повітря.

Можна вибрати вентилятор з керамічним нагрівальним елементом-такі моделі не перегріваються, вони набагато економніше витрачають електроенергію, і пил на них не згорає. Однак тепловентилятор не здатний обігріти велике приміщення, його потрібно встановлювати в різних кімнатах і включати кожен прилад вручну.

Теплова гармата

Теплові гармати дуже ефективні. Наприклад, коли будинок промерз, і потрібно його швидко прогріти – в такому випадку гармата стане незамінним помічником. Також її краще використовувати під час ремонту для швидкого просушування шпалер. Таке обладнання має високу продуктивність і порівняно високу вартість. Використовувати теплову гармату без нагляду не можна, так як вона відрізняється низьким рівнем пожежної безпеки. Варто відзначити, що гармата «спалює кисень» і сильно сушить повітря в приміщенні.

Безпосередньо для постійного використання в житловому будинку гармата застосовуватися не може, тому для обігріву будинку слід передбачити інше теплове обладнання.

Електричний конвектор

Вартість конвекторів вище, ніж у тепловентиляторів і масляних обігрівачів, але ця різниця швидко окупиться завдяки зниженню витрат на електроенергію. Конвектори можна використовувати як основний, так і як додаткове джерело тепла. Завдяки можливості віддаленого доступу можна вмикати і вимикати обладнання, перебуваючи в будь-якій точці земної кулі.

Також можна запрограмувати конвектори на включення в певний час і на підтримку різної температури в різний час доби, наприклад, вночі можна задати комфортну температуру для сну 19 с, а до моменту пробудження вона автоматично збільшиться, і складе, наприклад, 22-23 с.

Конвектори nobo-це найекономічніші, ефективні і безпечні обігрівачі з усіх перерахованих вище. Ці розумні прилади можуть підтримувати температуру незамерзання в + 7 с, що дуже зручно для заміського будинку, в який приїжджають на нетривалий час. В цьому випадку не відбудеться промерзання труб. Конвектори можна залишати без нагляду, відстежуючи їх роботу в спеціальному додатку. Ще один плюс-конвектор не “спалює кисень”.

Газовий конвектор

Для установки газового конвектора може знадобитися спеціальний дозвіл. Монтаж такого обладнання набагато складніше, ніж просто поставити, наприклад, електричний конвектор. Для газового конвектора необхідно не тільки встановити димохід, але і підвести до нього трубу з газом. Один конвектор розрахований на опалення однієї або пари невеликих суміжних кімнат.

Газовий конвектор коштує недешево, виглядає досить громіздко, тому для тих, хто цінує не тільки комфорт, але і дизайн, такий вид опалення не підійде.

Прилад відрізняється низьким рівнем пожежної безпеки і можливою ймовірністю витоку газу. Тому при установці такого обладнання буде не зайвим встановити в будинку датчик газу.

Інфрачервоний обігрівач

Інфрачервоні обігрівачі мають низьку температуру нагрівання корпусу, тому їх можна кріпити на будь-яку поверхню. Також вони можуть працювати тривалий час. Це обладнання економічніше масляних обігрівачів. Ще одну особливість обігрівачів можна віднести як до плюса, так і до мінуса – це місцевий або локальний нагрів. Вони здатні обігрівати невелику зону, що зручно, наприклад, в офісі, або оранжереї, але не дуже застосовно в приватному будинку, де, швидше за все, тепло необхідно підтримувати у всіх частинах житлового приміщення.Самий основний мінус – це небезпека для людей, особливо для дітей і тварин, оскільки при необережному поводженні з приладом можна випадково зачепити колбу в спіральних інфрачервоних обігрівачах, внаслідок чого буде отриманий опік.

У трубчастих моделях варто звернути увагу на занадто яскраве світло, яке може заважати спати.

Тривале використання таких обігрівачів може привести до неприємних для людини наслідків, а саме – опіку, сухості і лущення шкіри, почервоніння шкірних покривів.

Кварцовий обігрівач

Плюси кварцових обігрівачів в тому, що, завдяки своїй конструктивній особливості, вони практично не сушать повітря, прості в установці і обслуговуванні і коштують порівняно недорого. Мінус використання такого обігрівача в приватному будинку дуже вагомий-температура нагріву зовнішньої поверхні приладу становить 95 с, що при дотику гарантовано призведе до опіку. При використанні захисного екрану знижується ризик отримання опіку, проте одночасно знижується і тепловіддачаОпалювального приладу. Що тягне за собою підвищення витрат на електроенергію.

Також в цих моделях обігрівачів не передбачений термостат, його необхідно купувати окремо. Обігрівач пожежонебезпечний, його не варто включати без нагляду і розміщувати поруч з легкозаймистими предметами.

Електрокамін

Цей вид опалювального приладу відрізняється від описаних вище тим, що функція обігріву є доповненням до яскраво палаючого в електричному вогнищі полум’я і присутній не у всіх електричних камінах.

У теплових моделях можна регулювати потужність обігріву, возмож