Чи можна заробити на фотографіях?

997

Всім привіт! Завдяки найширшому поширенню цифрових технологій, сьогодні зробити фотографію може кожен, але не кожен може на цьому заробити. Сьогодні пропоную поговорити про заробіток на фотографіях в інтернеті.

Слід розрізняти фото, зроблені для особистого і масового перегляду. Кота, який забрався на дерево, або людини, безуспішно намагається зняти тварину, можна сфотографувати на звичайну «мильницю», мобільний телефон або будь-який, навіть самий дешевий цифровий фотоапарат. Незважаючи на доступність техніки для фотографування, попит на якісні фото значно зріс. В них потребують газети, журнали, дизайнери та рекламні агентства. А якщо є попит, то обов’язково знайдуться і продавці, яким буде що запропонувати. Солідні видавництва можуть оплачувати послуги професійних фотографів і платити по 1000 доларів за ексклюзивні фото. Але є безліч покупців з обмеженим бюджетом. Їм і потрібні недорогі фотографії, необов’язково зняті професіоналами. Щоб знайти таких покупців, фотографу треба небагато — бажання заробити і вміння добре знімати, а також послуги посередників, так званих фотостоков.

Раніше існували фотобанки, які спеціалізувалися на продажу фотографій. Ці організації брали на себе відбір фотографій і пошук покупців. Фотографи повинні були тільки робити знімки і відправляти їх на сайти цих фотобанків. Але було досить складно заслужити право працювати з фотобанками з-за надзвичайно високих вимог до знімків. Не кожен професіонал міг пройти відбір, що вже й говорити про початківців фотографів. Тому з’явилися фотостоки, які пропонували такі ж послуги, але з набагато менш суворим відбором фотографій.

Відмітна особливість фотостоков в тому, що одну і ту ж фотографію можна (і потрібно) продавати кілька разів. Це безпосередньо залежить від кількості бажаючих придбати цю роботу. Такий підхід дозволив знизити ціни на фото аж до декількох десятків центів. Втім, навіть такі низькі розцінки дозволяють фотографам отримувати непоганий дохід за умови, якщо їх фотографія буде користуватися попитом.

Для реєстрації на більшості фотостоков потрібно пройти іспит. Потрібно буде відповісти на декілька питань з мистецтва фотографії і авторського права, і вислати 3 — 10 прикладів своїх фотографій. Після проходження іспиту, можна починати заробляти з продажу своїх фото. Якщо ж іспит з першого разу не вдалося пройти, завжди є можливість спробувати знову.

У кожного стоку свої вимоги до фотографій. Але в будь-якому випадку, найвище цінуються фото з дорогих фотоапаратів з якісними об’єктивами.

Щоб ваші фотографії продавалися, потрібно знати, які теми популярні. Постійним попитом користуються роботи на тему здоров’я, бізнесу, а також портрети дівчат. А ось фото з домашніми тваринами продати буде складно з-за високої конкуренції.

Найбільш великі фотостоки:
1. Shutterstock — один з найбільших стоків, лідер з продажу, іспит при прийомі;
2. Fotolia — хороший для новачків, немає іспиту при прийомі, хороші продажі;
3. Dreamstime — входить в 5 найбільших стоків, для продажу не треба складати іспит і представляти документи;
4. 123 Royalty Free — необхідно пройти іспит і представити паспорт для продажу, але не дуже вимогливий до якості фотографій, яка підійде для новачків;
5. iStockphoto — найбільший фотосток в світі, найвища прибуток.