Грамотна продаж сайту

1001

Як продати свій сайт?

Всім привіт!
Щодня продаються і купуються тисячі сайтів, на різні тематики, з різним рівнем розвитку і т. д. Навіщо продавати сайт, якщо він приносить дохід? У деяких не вистачає часу на супровід, хтось просто втрачає інтерес до діяльності вебмайстра, а бувають і такі люди, які цілеспрямовано створювали ресурс для його подальшого продажу. Незалежно від того, з якої причини ви збираєтеся продавати сайт, підходити до цього процесу необхідно обдумано. Відразу варто відзначити, що бажаючи продати сайт з великою швидкістю, вам буде потрібно суттєво знизити ціну.

Визначення ціни сайту

Коли вперше продаєш сайт, дуже складно оцінити свій проект і підібрати оптимальну вартість. Такі параметри, як час, витрачений на створення сайту або любов до свого ресурсу можна не враховувати. Щоб встановити правильну вартість сайту, ви можете просто взяти щомісячний дохід, відняти з нього витрати і помножити на 6-12 місяців. Якщо ви взагалі не монетизували ресурс, подивіться, скільки інші вебмастера продають аналогічні сайти. Порівнюючи проекти, враховуйте наступні показники:
— відвідуваність;
— вік;
— рівень пузомерок;
— тематика;
— способи монетизації;
— оптимізація.
Таким чином, ви зможете встановити хоча б наближену вартість свого сайту, і вам буде з чого почати аукціон.

Де продавати сайт?

Для продажу сайтів вже існує безліч різних бірж, таких як Telderi і pr-cy. Крім них, ви можете розмістити свою пропозицію на різних форумах або на власному сайті. Продаж сайту через біржі більш зручна, оскільки функціонал цих ресурсів дозволяє проводити безпечні угоди.

Підготовка до продажу

Якщо ви не поспішаєте з продажем і можете витратити деякий час, обов’язково займіться підготовкою до продажу. Оптимізуйте сторінки, збільшуйте відвідуваність всіма доступними можливостями і тим самим ви повлияете на рівень прибутку, нехай навіть тимчасово. За рахунок підготовки, можна збільшити вартість сайту, але при цьому враховуйте власні витрати.

Складання пропозиції про продаж

Щоб одразу привернути увагу потенційних покупців, придумайте оригінальний заголовок. В кількох словах заголовка пропозиції, постарайтеся уявити як можна більше інформації, а так само враховуйте привабливість тексту. В описі вказуйте кожен пункт, на біржах ви зможете знайти шаблон пропозиції, від якої можна буде відштовхуватися. У додатковому описі, намагайтеся написати якомога більше тексту. Розкажіть, як розвивався ваш ресурс, розставте посилання на інші варіанти продажу ваших сайтів, або запропонуйте покупцю подарунок. В якості подарунка може виступати будь-яка база даних, домен, соціальну групу і т. д. Це звичайний маркетинговий хід, який дозволяє привернути увагу до товару.

Продаж сайтів – це бізнес

Створюючи і продаючи сайти, можна непогано заробляти, тим більше, що робота в мережі є оптимальним варіантом для багатьох людей. Навіть якщо ви працюєте на звичайній роботі, спробуйте зробити свій сайт і продати його, і вільного часу можна виділяти користь.