Паролі, як скласти і де зберігати

566

Паролі, як скласти і де зберігати

Інтернет, який став за останні 15 років невід’ємною частиною нашого життя, диктує свої умови. Соціальні мережі і пошта, Skype і ICQ, всілякі сайти і форуми, електронні гроші та інтернет-магазини – всі вони вимагають наявності великої кількості паролів. І хоча вже тисячі разів говорилося, що пароль повинен бути довгим і складним, щоб його неможливо було розкрити, багато хто цим нехтує.

Як це ні дивно, але навіть зараз знаходяться люди, що використовують в якості пароля банальну комбінацію «123456». Не сподіваючись на свою пам’ять, або просто не бажаючи запам’ятовувати паролі, вони використовують найпростіші комбінації букв і цифр. Тим самим полегшуючи життя шахраям.

Для створення надійного паролю потрібно не так вже багато. По-перше, не використовуйте свої особисті дані. Дата народження, ім’я, прізвище, адреса і тому подібна інформація легкодоступна і навіть початківець хакер без праці розкриє такий немудренный пароль. По-друге, намагайтеся максимально використовувати довгі комбінації. Чим більше символів, тим складніше підібрати пароль. По-третє, використовуйте в якості пароля комбінацію з чергування літер, цифр і спеціальних символів. По-четверте, не використовуйте в якості пароля осмислені слова та історичні дати. Наприклад, комбінація «Стали1953» буде підібрана дуже швидко. Чим більш випадковою і безглуздою буде комбінація, тим краще. Намагайтеся для кожного сайту і сервісу придумувати окремий пароль.
Тепер поговоримо про те, як вберегти свої паролі від попадання в руки зловмисника. При реєстрації на більшості сайтів, вам на електронну пошту надсилають лист з логіном та паролем. Такі листи варто відразу ж видаляти. Зрозуміло, спочатку переписавши дані. Інакше розкривши вашу пошту, шахрай отримає всі ваші паролі до всіх сайтів. З цієї ж причини слід відразу ж після використання видаляти з телефону СМС з кодами доступу.

Як би не був хороший пароль, але з плином часу його надійність падає. Тому рекомендується раз в півроку-рік міняти паролі.

Окремо варто сказати про надійність браузерів. При заході на який-небудь сайт, браузер пропонує вам запам’ятати пароль. Користуватися такою опцією вкрай не рекомендується, оскільки надійність сховища браузера, м’яко кажучи, сумнівна. З-за цього, слід обов’язково користуватися кнопкою «вихід» на сайті, а не просто закривати вікно в браузері.

Надійніше всього, зберігати паролі на окремому аркуші, а не на комп’ютері. Тільки не потрібно доводити це до абсурду. Не раз доводилося спостерігати в різних офісах стікери, приклеєні до монітора, на яких були записані всі паролі. Листочок з паролями потрібно зберігати у недоступному для дітей місці.

Якщо ж вам з якихось причин необхідно наявність всіх паролів в комп’ютері, то їх слід помістити в окремий текстовий файл. Сам же файл слід назвати якомога нейтральніше і надійніше заховати. Ні в якому разі не називайте файл з паролями – «Паролі». Хоча і подібний ідіотизм досить часто зустрічається. Пам’ятайте, що слабке місце будь-якої системи безпеки не машина, а людина.