Психологія грошей – 7 основних звичок і правил багатих людей

Психологія містить в собі такий напрямок як Психологія грошей, яке вивчає вплив фінансів на стан людини і закони грошового потоку. Основне питання яке розглядає ця наука – як залучити грошові кошти і сформувати свій капітал.

Визначення поняття

Щоб наблизитися до мети у фінансовому плані, людина має усвідомлювати значення грошей, розуміти закони їх руху. Фахівці протестували реакції людей в ситуаціях, пов’язаних з фінансовими питаннями. Отримані в результаті сценарії поведінки аналізуються для виявлення основних поведінкових рекомендацій.

Зазвичай грошима люди позначають весь свій капітал: кредитні картки і готівку. Вчені з’ясували, що в залежності від форми коштів змінюється ставлення до них.

Основи грошової психології складаються з декількох принципів:

 • Гроші – це енергія, яку потрібно вміти приймати.
 • Збільшення капіталу має супроводжуватися позитивними емоціями. Досить розуміти, що гроші-це добробут, стабільність і свобода, а значить говорити і думати про них можна тільки в хорошому ключі.
 • Готовність до багатства повинна бути абсолютною. Не можна просто мріяти про велику суму, не розуміючи, що з нею робити. Особистість повинна чітко уявляти, куди витратить отримане багатство.
 • Страх втрати капіталу відлякує його.

Фактори багатства

Природа всім людям дала увагу, пам’ять, мислення, проте матеріальне благополуччя у всіх різне. Вчені говорять про декілька причин цього феномену: по-перше, ставлення до багатства грунтується на звичках, вплив суспільства і сім’ї. По-друге, внутрішнє відчуття себе – чим менше людина себе любить, цінує свої професійні якості та вміння, тим менша ймовірність, що він коли-то розбагатіє.

На рівень багатства можуть вплинути такі фактори:

 • Ставлення до грошей формується в дитинстві на прикладі поведінки батьків. Якщо мама з татом були тринькати гроші, і не вміли відкладати, дитина, швидше за все теж не зможе нічого накопичити. Навіть при хорошій зарплаті у особистості виникає підсвідома мета позбутися купюр, звідси і беруться необдумані і непотрібні покупки.
 • Володіння великою сумою провокує різну фінансову поведінку. Одні, отримавши якусь кількість коштів, починають витрачатися без міри, інші намагаються зберегти, доходячи до крайнощів. Правильна реакція на наявність суми – спокійне і раціональне міркування про те, що можна зробити, щоб помножити або як витратити з користю.
 • Вірна розстановка життєвих пріоритетів. Ті, у кого на першому місці сім’я, навряд чи будуть багато витрачатися на розваги.
 • Боязнь вийти із зони комфорту заважає матеріальному благополуччю. Тільки ті, хто не боїться змінювати своє життя, отримують нові шанси збагатитися.
 • Психологи стверджують, що неправильне мислення бідних, кардинально відмінне від мислення багатих, заважає розбагатіти. Постійні думки про нестачу грошей закривають огляд на нові перспективи і ресурси.
 • Кошти закінчуються в той момент, коли припиняється прагнення до їх досягнення.

Читайте також про заробіток грошей в інтернеті на сторінці http://itstatti.in.ua/zarobitok-v-interneti/275-zarobiti-groshi-v-interneti-zaraz.html.

Закони грошей

Кожна купюра – результат діяльності людини, адже гроші не приходять з нізвідки. Але, мало добре заробляти, потрібно знати закони грошей.

 1. Закон багатого мислення. Не скаржитися на брак коштів, говорити про своє становище позитивно, правильно вести облік грошей.
 2. Любов до багатств – гарантія їх появи. Думки матеріальні, тому те, що хоче отримує той, хто думає про мету і не піддається страхам.
 3. Закон руху-гроші постійно повинні працювати. Жадібність зруйнує капітал, а правильні інвестиції принесуть додатковий дохід.
 4. Закон легкості – не варто шкодувати коштів, витрачених на задоволення. Гроші повинні приносити радість, тільки в цьому випадку вони повертаються.
 5. Закон цілей. У бізнесі має бути прагнення до розвитку, нових відкриттів. Від своєї справи потрібно отримувати задоволення, а питання прибутку має стояти на другому місці.
 6. Закон розподілу. Щоб не опинитися в боргах, частина грошей повинна спрямовуватися на примноження капіталу.

Дотримуючись цих законів, не варто зациклюватися на зароблянні капіталу. Гроші люблять щасливих – крім заробітку капіталу можна зосередитися на інших цілях, заряджаючись позитивною енергетикою.

Як думати, щоб багатіти

Думки притягують свою суть. Щоб розбагатіти, потрібно навчитися правильно мислити з приводу капіталу, позбутися будь-якого негативу, який пов’язаний з грошима.

Основні принципи мислення багатіїв:

 • Шкідливі звички притягують невдачу, а корисні-приваблюють “альтернативну удачу”.
 • Багаті люди вірять в рівність можливостей. Вони впевнені, що успіху можна домогтися власним талантом і здібностями.
 • Правильне коло спілкування цінується в бізнес – середовищі. Забезпечена персона навряд чи забуде привітати з днем народження колегу або партнера, усвідомлюючи, що йому потрібна мережа цінних контактів. Йому важливі нові знайомства і враження, яке він справляє на людей.
 • Бути багатим це не завжди означає багато заробляти. Величезну роль відіграє вміння правильно розподіляти бюджет і економити кошти.
 • В долю вірять тільки бідняки. Це зручна позиція, що звільняє від рішучих дій для зміни свого фінансового становища. Багата людина впевнена, що його доля в його руках і домогтися успіху можна тільки доклавши до цього зусилля.
 • Заможні люди розуміють, що не завжди інтелект є запорукою успіху. В заробітку важливі нестандартне мислення і креативний підхід.
 • Багата людина готова ризикувати заради збільшення свого капіталу. Багато власника великого бізнесу прийшли до успіху через суворі життєві уроки.

Чим займатися, щоб бути багатим

Кожна історія досягнення фінансової незалежності оригінальна, але є кілька способів, які допоможуть розбагатіти кожному бажаючому.

Один з таких способів – створення пасивного доходу. Такий вид заробітку не заважає працювати, але дозволяє отримувати додатковий прибуток. Навіть невелика сума в кілька тисяч рублів не буде зайвою. Пасивний дохід може бути різним:

 • Отримання відсотків з банківського вкладу або дивідендів від цінних паперів;
 • Здача житла в оренду;
 • Створення рекламного майданчика в інтернеті;
 • Розповсюдження продукції мережевого маркетингу.

Хороший варіант для збагачення – власний бізнес. Звичайно, для відкриття своєї справи зазвичай потрібно капітал, але є методи розвитку без вкладень. Наприклад, в інтернеті можна почати заробляти власним розумом. Поле діяльності тут необмежено – працювати можна як фрілансером, так і власником власного інфобізнес.

Посередники фінансових угод отримують свою комісію, і це теж можливість розбагатіти. Приміром, ріелтор з хорошою клієнтською базою в місяць заробляє кілька тисяч доларів.

Корисні звички багатих людей

Психологія грошей говорить про важливість звичок, які допомагають розбагатіти. Звички багатих і бідних мають серйозні відмінності.

Гроші потрібно любити

Як би цинічно це не звучало, але гроші треба любити! В голові успішної людини ніколи не виникає думки, що гроші – зло. Такі люди завжди відкриті для грошового потоку, вони беруть гроші з задоволенням, але і розлучаються з ними легко, без жалю. Знають, що незабаром отримають більше, ніж витратили.

Ще одна хибна думка, що відлякує добробут – заробити великий капітал можуть тільки спадкоємці забезпечених батьків або кримінальні авторитети, а чесним шляхом це неможливо. Гроші не прощають негативні думки про себе.  Вони приходять тільки до тих, хто любить їх і радий зустрічі.

Негативні і негативні висловлювання з приводу грошей

Слідом за неповажними думками про гроші зазвичай приходять і негативні висловлювання. Людина скаржиться на брак фінансів в будинку, на неможливість заробити чесним шляхом і т. д. Крім того, негативні висловлювання з приводу грошей може спровокувати заздрість до чужого фінансового благополуччя. Це почуття затримує розвиток, тому від нього обов’язково потрібно позбавлятися.

Знову повертаючись до того, що думки матеріальні, не можна не відзначити, що в розмові про гроші є певні фрази, які краще не вимовляти ні при яких умовах. Не варто говорити «у мене немає грошей», особливо якщо це неправда. Така відмовка може призвести до фінансових втрат і вже точно не допоможе розбагатіти.

Жадібність і економія на людях

Від фанатичного ставлення до капіталу необхідно позбавлятися. Не можна допускати, щоб гроші управляли людиною. Такі люди втрачають свої позитивні моральні якості, «йдуть по головах інших людей. Але ж по-справжньому багатим можна стати тільки завдяки чесній праці.

Наприклад, продавець в магазині обвішує кожного покупця на 10 рублів. Здавалося б, для відвідувача сума непомітна, а для неї можливість заробити. Тільки багатшим продавець від цього не стає, так і працює 20 років в одному і тому ж магазині, обманюючи людей. А продавець із сусіднього ларька звільнився кілька років тому і відкрив свою власну справу. Може бути це тому, що йому незнайоме почуття жадібності?

Економія на собі

Це теж не найкращий спосіб зберегти і примножити капітал. Гроші приходять до тих, кому вони приносять задоволення і щастя. При відмові собі в тому, що хочеться або потрібно на даний момент, людина порушує фінансовий потік, які у нього був налагоджений.

У всесвіт йде посил про те, що фінанси для себе, йому не потрібні. Енергетика відмови відлякує гроші, вони можуть піти до людини, яка оцінить їх по достоїнству і порадує себе. Це може викликати зниження зарплати, поява непередбачених витрат або крадіжку коштів.

Страх залишитися без грошей

До реального безгрошів’я людини призводить саме боязнь залишитися без грошей. Наприклад, на співбесіді кандидат замовчує рівень зарплати, якого він гідний зі страху, що йому відмовлять. У підсумку його приймають на роботу, але оплата набагато менше його очікувань. Пеніафобія вбиває прагнення до кар’єрного зростання, до зміни ситуації в кращу сторону.

Багаті люди не позбавлені страху втратити капітал, вони вміють керувати ним, перетворюючи в обережність. Щоб не боятися втратити всі заощадження, вони роблять вклади в різних банках або інвестують ті суми, вкладення яких не критично для решти капіталу.

Щоб позбутися від цієї фобії, існує проста вправа. На папері потрібно написати «Я залишився без грошей». А під цією фразою всі наслідки даної ситуації – погане харчування, старий одяг, відмова від автомобіля і т. д. Серед цих пунктів потрібно вибрати найбільш значущі і продумати, як можна вийти з цих ситуацій. Тепер у разі втрати грошей під рукою виявиться чіткий план дій.

Неясність мети

Кожна людина повинна точно розуміти, на що він хоче витратити гроші. Для цього варто скласти список з покупками або приводами відкласти кошти. Якщо скласти між собою всі пункти, вийде сума, яку потрібно заробити. Поставивши перед собою метою саме цю кількість грошей, людина легко зможе їх заробити.

Рахуйте свої гроші

У банку завжди є гроші тому, що їх там постійно вважають. Зберігати накопичення бажано в одному місці, тоді це місце стане магнітом для залучення грошей. А складати купюри краще по водяним знакам одна до іншої. І постійно перераховувати свій капітал!

Використовуючи перераховані вище рекомендації дійсно можна знайти матеріальне благополуччя. Примітно, що ці правила працюють в економіках цілих держав. Як будь-яка енергія, гроші повинні бути в постійному русі, тоді їх кількість буде зростати.

Інформацію надав фінансовий сайт ІТ статті