Шахраї на AVITO

654

Всім привіт!
Не дуже радісні новини приходять про найвідомішою барахолці в рунеті Avito.ru. Справа в тому, що почастішали випадки обману користувачів різними шахраями. Про деякі з них я вам сьогодні і розповім.

Двоє жителів Петропавловська-Камчатського вирішили знайти роботу з допомогою інтернету. В оголошенні на порталі Avito пропонувалася робота в адміністрації міста водієм. Дівчину і чоловіка (24 і 30 років відповідно) не зупинило, що за працевлаштування службовці відділу кадрів зажадали шампанське і цукерки. А потім ще попросили поповнити баланс на стільниковому телефоні (але ці гроші, хоч обіцяли віддати). У результаті жінка відправила шахраям більше 1000 рублів, чоловік більше 2000 рублів.

Інший чоловік (35 років) постраждав на 60000 рублів, розмістивши оголошення про продаж колекції холодної зброї. Шахрай, який назвався жителем Москви, попросив дані банківської картки невдалого продавця, для того, щоб перевести гроші на рахунок. Насправді, зняв з картки громадянина 60000 рублів. (ось тут не зрозумію, що він та пін-код йому сказав?)

Індивідуальний підприємець (24 роки), шукав замовлення в мережі, став жертвою шахраїв, які запропонували договір на спорудження будівлі гаража для державтоінспекції. Шахрай видавав себе за начальника ГИБДД, і запропонував підприємцю відвідати Управління для укладення контракту. По дорозі на зустріч, потерпілий, на прохання замовника, купив коньяк і цукерки, а також поклав гроші на телефон «членам московської комісії». В результаті потерпілий відправив 25000 крб. на 8 телефонних номерів, зареєстрованих в Краснодарському краї.

Поради фахівців з безпеки при роботі на Avito:

— Не перераховуйте гроші невідомим людям і не повідомляйте їм дані своїх банківських карт, рахунків, гаманців і т. п., з них можуть зникнути всі гроші.
— Якщо ви шукаєте роботу за оголошенням, не затруднитесь навести довідки про майбутнього роботодавця, попросіть рекомендації, знайдіть інформацію про фірму в інтернеті — почитайте відгуки.
— При пошуку роботи по оголошенню завжди треба остерігатися занадто вигідних або не реальних пропозицій (типу, оголошення про заробіток в інтернеті з доходом понад 500 000 рублів на місяць).
— Виконуйте елементарні заходи безпеки при контактах з потенційними роботодавцями – не погоджуйтесь на зустріч наодинці в безлюдному місці, не віддавайте грошові кошти або документи під заставу незнайомцям, попередьте друзів і рідних, де ви будете перебувати.

Коментарі Крістофера Нормана (головний операційний директор сайту Авіто): «Будьте уважні: якщо у вас виникають сумніви щодо оголошення чи чесності продавця, краще всього поділитися своїми підозрами з компетентними людьми або ж знайти інше оголошення – більшість пропозицій на нашому сайті розміщують чесні користувачі».

І ще, ось:«Ми дуже серйозно ставимося до всіх випадків шахрайства, що сталися з використанням нашої площадки, довіру наших користувачів дуже важливо для нас. Ми робимо все, щоб стати кращою і максимально безпечним майданчиком в Рунеті. Наші модератори щодня перевіряють наявність скарг користувачів на нечесних продавців і приймають заходи щодо виявлення і блокування підозрілих оголошень. Крім того, ми співпрацюємо з правоохоронними органами по всій Росії і робимо все можливе, щоб допомогти в розслідуванні злочинів і затриманні шахраїв. Сподіваємося, що завдяки вжитим заходам з часом таких випадків стане на порядок менше».

Загалом, якщо ви щось продаєте на Авіто або купуєте — будьте уважні, а ще краще, підозрілі!