Що таке биткоин і нові можливості кріптовалюти

685

Друзі, вітаю Вас на сайті rabotaidoma.ru. Останнім часом я часто отримую на пошту листи з питаннями про биткоинах. Читачів цікавить, що таке криптовалюта і що таке биткоин зокрема. Думаю, настав час розібратися в питанні і поговорити про очікувані перспективи биткоинов.

Що таке биткоин?

Отже, биткоин – це не тільки нова цифрова валюта або електронні гроші, це ще й величезний полігон для інвестицій. Вперше валюта з’явилася в 2009 році. Її розробив нікому не відомий програміст. Причому він придумав не тільки биткоины, але і додаток для них, встановлюється на будь-якому ПК.

Зараз криптовалюта виконує три основні функції:
1. Обмін
2. Заощадження
3. Розрахунок

З’явившись на ринку, биткоины моментально завоювали популярність. Тим більше, що емісія грошей обмежена всього 21 мільйоном. А найголовнішою перевагою валюти є можливість розраховуватися нею на будь-якому континенті людині будь-якої національності. Погодьтеся, зручно?!

Завдяки тому, що биткоины мають відкритий код, за останні роки з’явилася величезна кількість альтернативних криптовалют. Так що користувачі інтернету можуть самі вибирати, що і як їм зручніше розраховуватися. До того ж у биткоины можна інвестувати, адже їх ціна зростає в залежності від попиту і пропозиції. А якщо враховувати обмеженість випуску, в майбутньому можна непогано нажитися.

На другому місці за популярністю йде Лайткоин, далі догекоин, пиркоин, новакоин, нексткоин та інші більш дрібні.

Принцип роботи биткоинов

Тут все просто. Для того щоб купити якийсь товар, покупцю не потрібно кудись бігти, класти гроші на ківі або вебмані-гаманець. Досить просто зайти в свій биткоин-гаманець і перевести гроші продавцю оминаючи усіх посередників. Злом гаманця в даному випадку неможливий, так як хеш-код кожної монети унікальний і використовується один єдиний раз.
Монети також мають свій власний курс, свої графіки, за якими можна стежити і інвестувати при початку зростання ціни.

Звідки беруться биткоины?
Ось тут справи йдуть набагато складніше, так як криптовалюта створюється з допомогою складного процесу, іменованого майнингом. Для цього використовуються особливі сверхпроизводные комп’ютери, адже звичайні персональні ПК для цього просто не підходять.

Суть майнига полягає у вирішенні складної математичної головоломки. При правильній відповіді людина нагороджується 25 биткоинами.
Також биткоины можна отримати і без вирішення завдань альтернативними способами:
— як оплату за послугу
— купити в обміннику
— обміняти
— отримати від кого-то в подарунок
заробити в інтернеті ( детальніше про заробіток биткоинов тут)

Плюси електронних грошей
1. Відкритий код. Тут все відкрито і прозоро, а алгоритми роботи аналогічні алгоритмам інтернет-банкінгу. Крім того інформація про всі транзакції є у відкритому доступі, але без даних про відправника та одержувача.
2. Неможливість інфляції. Справа в тому, що спочатку в систему закладена сума в 21 мільйон монет. Коли всі монети будуть здобуті, почнеться дефіцит, і биткоины будуть тільки дорожчати. Відбудеться це в не такому далекому майбутньому. На сьогоднішній день в обігу знаходиться трохи більше 14 млн. Так що встигайте інвестувати в нову золоту жилу.
3. Відсутність єдиного сервера. Всі протоколи у всіх гаманцях працюють на подобі торрентів, а потрібні операції відбуваються між кількома потрібними гаманцями. Крім того в кожному гаманці є інформація про загальну кількість биткоинов в ходу і про кількість грошей на кожному гаманці. Плюс цієї системи в тому, що жодна держава не в змозі контролювати ні обмін грошей, ні доходи однієї людини. А, отже, просто не може брати за це податки.
4. Безмежні транзакції. У кожного існуючого гаманця є ліміти на суми переказу і кількість транзакцій в день і місяць. Дійшовши до ліміту, користувач просто не зможе перевести гроші іншій людині в цей день або місяць. З криптовалютой биткоин ситуація інакша. Тут немає абсолютно ніяких обмежень на переказ грошей. Будь-яка людина щодня може перекладати або отримувати мільйони на свій гаманець без жодних блокувань, підтвердження особи та іншого.

Можна сказати, що мінусів у биткоинов і немає, за винятком волатильності і можливості зміни в ціні.

Зберігати криптовалюту можна як на власному ПК, так і в гаманці на сервері. У кожного способу є свій недолік. Якщо у вас зламається ПК або його вкрадуть, то ви вже ніколи не зможете отримати назад свої гроші. А от сервер можуть зламати, і тоді зловмисник отримає всі дані про вас і про стан вашого рахунку.

Перспективи володіння криптовалютой биткоин
Самий головний і стимулюючий плюс – зростання курсу. Ще зовсім недавно ніхто не рахувався з валютою. Однак коли в 2013 вартість одного биткоина перевищила позначку в 1000 доларів, інвестори звернули увагу на гроші. І зараз в періоди активного росту можна непогано заробити, вклавшись в биткоины і продавши їх на піку.
Але чи буде в цієї валюти майбутнє? На жаль, ніхто не знає. Поживемо побачимо.