Що таке датчик руху?

8-13-2019

Сьогодні відповідь на це питання знає кожна дитина. Сучасні датчики руху добре відомі в побуті і вирішують широкий спектр завдань. Спочатку такі прилади були частиною охоронних систем і передавали сигнал тривоги на контрольний пульт при появі в охоронюваній зоні рухомих об’єктів. Через якийсь час, як це часто буває, розробку застосували в мирних цілях, для пересічного споживача. Хочемо порекомендувати купити датчики движения на сайті по найкращій ціні

Датчик руху, автоматично включає і вимикає світло (при заданому рівні освітленості) і не змусить вас довго шукати вимикач в темряві, що особливо зручно, коли в руках важкі сумки з покупками.

Світло в коридорі або коморі буде працювати тільки в присутності людини, а отже, витрата електроенергії істотно зменшиться. У нічний час датчики забезпечують безпеку, включаючи світло при виявленні руху.

Крім інфрачервоних, датчики руху бувають ультразвуковими, мікрохвильовими, а також комбінованими. У кожного типу є свої переваги і недоліки.

Тонкощі використання
Ультразвуковий датчик реагує на рух у приміщенні, а не на тепло, тому його не варто направляти на об’єкти, які можуть поворухнутися від протягу – штори або кімнатні рослини. Також не варто направляти прилад на об’єкти з високою відбиваючою здатністю-монітори і дзеркала. Такий датчик повинен розташовуватися в двох метрах від вікон і скляних дверей для уникнення спрацьовування, викликаного тремтінням скла.

Існують два типи підключення для датчиків:

підключення тільки двох проводів-фази і фази виходу на навантаження (двопровідні датчики). Такі датчики руху можуть працювати тільки з лампами розжарювання або галогеновими лампами на 220 В.

підключення по трьох проводах: фази, фази виходу на навантаження і нейтралі (трипровідні датчики). Такі датчики руху можуть працювати з будь-якими типами ламп, наприклад, з сучасними світлодіодними світильниками!
Датчики руху, як правило, мають такі регулювання:

витримка часу, часовий інтервал, після якого світло відключається автоматично при відсутності руху;
встановлення мінімального порогу природного світла, нижче якого датчик руху включатиме світло при виявленні руху;
регулювання чутливості: цей параметр визначає необхідну активність рухів і дальність дії датчика;

Області застосування датчиків руху: на вулиці і вдома
Датчики бувають для внутрішнього і зовнішнього застосування. Якщо мова йде про офісі, квартирі, в будь-якому приміщенні будівлі, то на перший план виходять датчики для внутрішнього застосування, які, в свою чергу, можна розділити на вбудовані, дизайн електроустановочних виробів, і накладні – стельові або настінні. Як правило, датчики для внутрішнього застосування можна підібрати для будь-якого дизайну інтер’єру, в будь-якому ціновому сегменті.