Як купити дешеві квитки на поїзд

2-16-2018

Нещодавно мій друг, людина технічно підкований, заявив, що не знає, як купувати квитки на поїзди далекого прямування в інтернеті. Звичайно, я не сумніваюся, що він розбереться з цим без проблем, але це наштовхнуло мене на думку, що не тільки у нього можуть виникати такі питання.рекомендую билеты на поезд онлайн

Зважаючи монополії ВАТ “РЖД” у нас практично немає варіантів, як тут можна заощадити або заробити. Єдино, що можна не користуватися сервісами, які беруть свою комісію, а купувати квитки безпосередньо. Найдешевші квитки на потяг будуть, звичайно, в касі, у терміналі самообслуговування на вокзалі та в інтернеті на офіційному сайті “РЖД”.

Купівля квитка на потяг в касі
чергу у квиткову касу

Безумовно, це самий відомий спосіб і говорити про нього особливо нічого. Ще років 10 тому по-іншому і не можна було. В останні роки особисто я практично перестав користуватися квитковими касами на вокзалі. Їх можна використовувати тільки якщо ви живете або буваєте поруч з вокзалом, і тоді покупка в касі не забере багато часу. Ну або при особливій необхідності. Хоча особисто мені все одно більше подобається самому вибирати поїзд, вагон, коли я бачу всі варіанти на екрані, а не слухати, що там розповість касирка.

Єдине, що тішить, що в останні роки рідко доводиться бачити таку картину, як на фото вгорі. Черги в касу стали помітно менше, якщо не зникли зовсім. Думаю, це пов’язано з тим, що люди все більше користуються дистанційними методами покупки квитків на поїзд.

Існують ще комерційні каси, що є, по суті, посередниками. Там ви отримаєте той же квиток, але ще з сервісним збором від 200 рублів. Чи потрібно вам – вирішуйте самі.

Покупка в терміналі самообслуговування.
термінали для покупки квитків на поїзд

Такі термінали є зараз на кожному вокзалі. Купити квиток там так само просто, як покласти гроші не телефон. Для покупки вам знадобиться банківська карта (підійде і звичайна зарплатна, яка є зараз практично у всіх) і п’ять хвилин часу. Черги тут практично ніколи немає. Правда, іноді буває, що, з трьох терміналів працює один, і тоді черга все-таки може утворитися, але знову ж таки це вкрай рідко.

Мінус в тому, що термінали зазвичай бувають тільки на вокзалі. Тобто треба витратити час, щоб доїхати.

Плюс в тому, що при покупці через термінал ви бачите відразу всі можливі поїзда і ціни і можете вибрати ту категорію, яка цікавить особисто вас, без зайвих питань.

По покупці вам тут же распечатается квиток на помаранчевому одношаровому бланку (по-розумному це бланк АСК “Експрес”)

Ще одна функція таких терміналів – роздруковувати вже куплені в інтернеті квитки. Це може знадобитися в декількох випадках:

Якщо на поїзді немає можливості електронної реєстрації. Тоді за отриманим кодом ви друкуєте квиток в терміналі. Це займає кілька хвилин і можна робити безпосередньо перед виїздом;
Якщо ви не роздрукували паперовий квиток з електронною реєстрацією заздалегідь. Поки, як правило, його і не вимагають. Але, теоретично, вас мають право не посадити в потяг, якщо у вас пройдена електронна реєстрація, але немає цьому підтвердження. Тоді просто роздрукуйте квиток за кодом (знову ж таки, код потрібно зберігати!);
По якійсь іншій причині. Приміром, якщо я їду на поїзді у відрядження, то роздруковую квиток в терміналі для бухгалтерії. На паперові квитки вони що-то лаються.